pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

26 sie 2010, 21:37

Ja pić mogłam po jakiejś godzinie dziecko przystawiali mi odrazu do piersi ale potem zabierali i na stale dostalam 2 dnia(maja tam tylko 2 miesca na dizeci gdyz oddają matkom ) a że nie mieli czasu dla mojego maluszka bo ratowali innego to mi go oddali.Pic nie można z powodu znieczulenia,ja odrazu po cesarce dostalam 2 kroplówki odznieczulające gdyz mam tylko 150 cm wzrostu i znieczulenie poszło do góry zamast w dół i cięzko było oddychać(tak mi moja doktorka tlumaczyla ze wczesniej zanim mialam cesarke tak myslała ze pójdzie do góry zamiast w dol)na 2 dzień jadlam zupe mleczną na 3 dzień lekkostrawne a potem juz co chciałam:)i po 4 dniach do domu.Wstałam juz o 6 rano i niestety trzeba było zajac sie dzieckiem,

iwona1981
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:16

06 wrz 2010, 08:29

Witam wszystkie przyszłe mamusie i te oczywiście które już są mamusiami.
Ja 9 lat temu miałam cesarkę:) ale wierzcie mi po 18 godz. normalnego porodu było mi wszystko jedno. Byłam młoda i nie wiedziałam o co tu chodzi dokładnie. Wszystko działo się tak szybko później. Mój mały miał 5,5 kg i 62 cm wzrostu, na widok takiego kolosa lekarka krzyknęła tylko zabierzcie go bop ja go nie uniosę:) sama taka oskrabinka była:)
Teraz jestem w 38 tygodniu ciąży i moja mała tak szybko przybiera na wadze, że i tym razem będzie cesarka:) ale teraz się już boję bo wiem co mnie czeka :( myślę jednak pozytywnie- chciałabym mieć to już za sobą ale :ico_haha_02: muszę do 14 września czekać taki mam planing!!!! no chyba że dzidzia uzna wcześniejsza datę!!!! głowa do góry przyszłe cesarzowe- musimy to przejść!!!! :-D

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

06 wrz 2010, 08:46

ja bardzo milo wspominam cc :-D
juz 2 dnia wstawalam (nie wszystkie mamy chca, bo przeciez boli), a po 3 dniach sama chodzilam do dziewczynek na inny oddzial (bo one sa wczesniakami) i zanosilam im pieluszki i mleko :-D
po 6 dniach poszlysmy do domu i w nocy np przy nich sama wszystko robilam, nie uzalalam sie nad soba... wogole nie mam zlych wspomnien z cesarki i czasu po cesarce :-D

[ Dodano: 2010-09-06, 08:47 ]
kasiakasinska, ja nie mialam lewatywy i tak jak kazda mialam zalozony cewnik, to bylo troche nieprzyjemne uczucie...

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

06 wrz 2010, 09:27

Witam wszystkie przyszłe mamusie i te oczywiście które już są mamusiami.
Ja 9 lat temu miałam cesarkę:) ale wierzcie mi po 18 godz. normalnego porodu było mi wszystko jedno. Byłam młoda i nie wiedziałam o co tu chodzi dokładnie. Wszystko działo się tak szybko później. Mój mały miał 5,5 kg i 62 cm wzrostu, na widok takiego kolosa lekarka krzyknęła tylko zabierzcie go bop ja go nie uniosę:) sama taka oskrabinka była:)
Teraz jestem w 38 tygodniu ciąży i moja mała tak szybko przybiera na wadze, że i tym razem będzie cesarka:) ale teraz się już boję bo wiem co mnie czeka :( myślę jednak pozytywnie- chciałabym mieć to już za sobą ale :ico_haha_02: muszę do 14 września czekać taki mam planing!!!! no chyba że dzidzia uzna wcześniejsza datę!!!! głowa do góry przyszłe cesarzowe- musimy to przejść!!!! :-D
ja miałam lewatywe i myslałam ze urodze!bo po lewatywie stawianie sie brzucha przeszły w parte i tak do same cesarki .Naszczescie sama bym nie urodziła bo za wąska miednice mam.Teraz tez chce cesarkę.Nic nie boli ,chociaz mówili ze brzuch będzie bolec.A może boli a ja bylam juz przyzwyczajona do tego bolu i nie odczuwałam.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 lis 2010, 13:00

ptanie techniczne... co sie dzieje z wodmi plodowymi podczas cesarki? sa jakos odsysane przy operacji czy jak to wyglada?

lawinia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 139
Rejestracja: 03 lut 2010, 11:41

25 lis 2010, 13:44

Mi przebili pęcherz płodowy i wody odeszły w czasie cesarki, z tego co wiem do cewnika...
a co do cc ogólnie: po 6 godzinach kazali wstać... nie było trudno specjalnie.. chciałam szybko iść do dziecka i nie myślałam o bólu, a potem zaczęłam normalnie chodzić i zajmować się dzieckiem, byłam jedyna z sali po cc, ale dałam radę tak samo jak te po sn, brzuch bolał, ale bardziej od obkurczania macicy niż od szwu, ale muszę przyznać to bolało jak skurcze jak karmiłam... masakra aż jęczałam. Co do schylania czy wizyt w toalecie... nic szczególnego, nie miałam zaparć, mogłam się schylać, jedynie blizna jest taka duża.. bo musieli szybko wyjąć dziecko i ono było duże.. ja miałam już skurcze duże porodowe

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

25 lis 2010, 13:57

mi wody odeszly przed cc, bo poczatkowo mialam rodzic naturalnie

lawinia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 139
Rejestracja: 03 lut 2010, 11:41

25 lis 2010, 14:20

A ja tez mialam naturalnie, tylko u mnie porody zaczynaja sie od skurczy... bez rozwarcia :ico_szoking: oczywiscie bolesne jak nie wiem co a wody nie odeszly, przy pierwszym porodzie sn tez w trakcie mi przebili... jak bylam na stole to co 3 minuty jeczalam z bolu, bo skurcze mialam juz takie ze...

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

16 sty 2011, 20:11

Witam ;) jestem Agata jestem w 26tyg ciąży i bede miec cesarke pod narkoza to moja pierwsza ciaza i pierwsza narkoza powiedzcie mi cos wiecej w tym temacie. Jak długo sie dochodzi do siebie ?


Obrazek
Obrazek
Obrazek

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

16 sty 2011, 21:20

a czemu to pod narkozą????Agateczka, coś z ciążą nie tak? ja miałam raz narkozę przy operacji wycinania polipa z zatoki szczękowej no i z dobę dochodziłam do siebie po narkozie, nie opisuję więcej by cię jeszcze nie przestraszyć.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość