Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

26 sie 2010, 12:46

no-spa jest rozkurczowa i wręcz lekarze będą zalecać jej branie w przypadku pobolewania czy twardnienia brzucha. tym bardziej że mi często dokuczają bóle krzyża wolę nie ryzykować.

oczywiście każdy lek musi być skonsultowany z lekarzem.

a nie można lekceważyć żadnego bólu. Może być przyczyną rozciągania się macicy co nie jest niebezpieczne ale też dużo gorzej odklejenia się łożyska albo przedwczesnych skurczy.


no i wiadomo że nikt bez przyczyny nie bierze leków garściami a jak bóle są nie do zniesienia to po prostu szpital.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 sie 2010, 13:33

ale faszerowanie sie lekami "na wszelki wypadek" tez nikomu nie pomoze tylko zaszkodzic moze. poza tym jak ze nospa dziala rozkurczowo na miesnie ma tez wplyw na organizm dziecka. teraz nie znajde ale czytalam artykul o tym ze dzieci ktorych matki w ciazy regularnie zazywalay nospe urodzily sie ze slabszym napieciem miesniowym

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

26 sie 2010, 17:26

ale kto mówi o faszerowaniu się lekami?? :ico_szoking:


wiem o jakim artykule mówisz wiele się ich naczytałam (wiadomo lekarze nie mówią wszystkiego) ale gdy brzuch boli to nie wolno tego ot tak lekceważyć. jedna tabletka raz na kilka dni nie spowoduje aż takich skutków ubocznych jak piszą.

wiadomo ile ludzi tyle opinii każdy organizm reaguje inaczej i każdy chce by maleństwo urodziło się zdrowe silne i we właściwym czasie. :ico_haha_02:

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

26 sie 2010, 21:26

ale kto mówi o faszerowaniu się lekami?? :ico_szoking:


wiem o jakim artykule mówisz wiele się ich naczytałam (wiadomo lekarze nie mówią wszystkiego) ale gdy brzuch boli to nie wolno tego ot tak lekceważyć. jedna tabletka raz na kilka dni nie spowoduje aż takich skutków ubocznych jak piszą.

wiadomo ile ludzi tyle opinii każdy organizm reaguje inaczej i każdy chce by maleństwo urodziło się zdrowe silne i we właściwym czasie. :ico_haha_02:

Rozmawiałam z moją Pani doktor na temat leków które mi daje 4 razy nospa forte,7 razy fenoterol plus tyle samo isoptinu plus mucosolwant ,luteina 3 razy.Powiedziała mi tak nospa jest bezpieczna,fenoterolem leczy się dzieci w brzuszku które mają zły przepływ tlenu,ten lek powoduje dobre dotlenienie i isoptin to samo a mucosolwant to jest na płucka dizecka .a jak kiedyś lekarz ze szpitala na recepte mi wypisywał scopolan to ja zapytalam się czy nie przesadza bo wypisywal na moją durną macice co się dało ,jakie wolno które dzialaja na macice,to zapytałam się czy oby nie przesadza tyle leków naraz (około 6 naraz) to mi powiedział"żartujesz?? moje pacjentki tyle leków wysypują z 1 rękawa a jeszcze mają 2 rękaw i po nogawkach też sa"

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 sie 2010, 11:39

moje pacjentki tyle leków wysypują z 1 rękawa a jeszcze mają 2 rękaw i po nogawkach też sa"
nie bardzo zrozumialam.. :ico_noniewiem: ze on pacjentkom jeszcze wiecej tego przepisuje? ja bym sie skonsultowala dla pewnosci z innym ginekologiem :ico_noniewiem: wiem ze ciaza zagrozona wymaga duzej dbalosci i welu lekow ale zeby nie przesadzic w druga strone.. :ico_nienie:

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

27 sie 2010, 16:06

moje pacjentki tyle leków wysypują z 1 rękawa a jeszcze mają 2 rękaw i po nogawkach też sa"
nie bardzo zrozumialam.. :ico_noniewiem: ze on pacjentkom jeszcze wiecej tego przepisuje? ja bym sie skonsultowala dla pewnosci z innym ginekologiem :ico_noniewiem: wiem ze ciaza zagrozona wymaga duzej dbalosci i welu lekow ale zeby nie przesadzic w druga strone.. :ico_nienie:
on mi wypisał wszystkie te które miałam zlecone w szpitalu czyli wszystkie akie mogą dać.Nawet miałam 2 nospy forte w tych"cukieeczkach"inacze nie dotrwałabym dziecko nie dałoby pewnie rady przezyc bez tych leków.nawet w 37tyg bali sie mnie ciąć i trzymali na sile bo bali sie ze wyciagną dzicko z waga 1kilo(z powodu tego ze jestem niska i od urodzenia z niską masa w ciazy na koniec 52 kilo)

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

27 sie 2010, 17:59

Mi tez lekarz przepisał nospę jeżeli boli. Powiedziałam jej ,że boję się brać jakiekolwek leki oprócz żelaza i witamin. Ona mi odpowiedziała, że takie bóle nie są przyjemne dla dziecka..., a nospa w ciąży to chleb powszedni. Ale na szczęście przestało tak często boleć. Na wszelki wypadek mam jednk schowane.

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

27 sie 2010, 18:08

Mi tez lekarz przepisał nospę jeżeli boli. Powiedziałam jej ,że boję się brać jakiekolwek leki oprócz żelaza i witamin. Ona mi odpowiedziała, że takie bóle nie są przyjemne dla dziecka..., a nospa w ciąży to chleb powszedni. Ale na szczęście przestało tak często boleć. Na wszelki wypadek mam jednk schowane.
magnez tez mozna na bóle brać.na mnie on nie działał nigdy nawet w kroplówce bo działal odwrotnie mmacica się twarda stawala ale podobno dziala to.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

27 sie 2010, 21:46

magnez tez mozna na bóle brać.na mnie on nie działał nigdy nawet w kroplówce bo działal odwrotnie mmacica się twarda stawala ale podobno dziala to.
Dzięki za radę - nie słyszałam o takim sposobie! Wiedziałam tylko, że m.in. magnez i potas pomaga na skórcze np. łydek, które miałam w ostatnim razie dwukrotnie...

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

28 sie 2010, 10:05

magnez tez mozna na bóle brać.na mnie on nie działał nigdy nawet w kroplówce bo działal odwrotnie mmacica się twarda stawala ale podobno dziala to.
Dzięki za radę - nie słyszałam o takim sposobie! Wiedziałam tylko, że m.in. magnez i potas pomaga na skórcze np. łydek, które miałam w ostatnim razie dwukrotnie...

a pewnie słyszala pani ze na skurcze lydek sie magnez bierze,macica to tez miesien jak jest niedobór to powstaj skurcze miesniaa dlateego lekarze daja magnez w kroplówce a dopiero potem jak nie pomagao tokolize,czyli od magnezu po isoptin czyli wszuystko.a tak to zwykle kaza łykac magnez ja mialam 3az po 2

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość