pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

Nie zawsze takie straszne jak mowią..

27 sie 2010, 21:38

Dziewczyny,słuchajcie chcialabym wam pokazać że nawet najgorsze skurcze nie są takie straszne i nie zawsze zwiastują porodu,nawet te silne i regularne.Jak macie skurcze nie Panikujcie,ja mialam calą ciąże od 16 tyygodnia praktycznie regularne co widać na zdjęciach.Po paru tygodniach bycia w szpitalu nikt juz na te skurcze nie zwracał uwagi a jak panie ktore lezały na sali do porodu patrzyły się na mnie jak na dziwaka bo one miały np 4 skurcze regularne i już połozne je braly a ja mialam skurcze przez całe 20 minut co minute co 2 i nic sie nie dzialo,nie powodowały szkody.Niektórych to taka natura.Chciałam wam pokazać tak na pocieszenie że nawet jak nie da się opanować ich da się na nich dojechac do konca:)mnie prosili zebym dotrwała do 28 tygoani potem do 30 potem o 32 i tak mi dawali tygodnie:)

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

27 sie 2010, 21:48

Ja na szczęście jeszcze takich skurczy nie miałam... jedynie bóle - chociaż może to były skórcze a o tym nie wiedziałam (mam problemy z odróżnianiem chyba...).
Moja gin powiedziała, że takie bóle zwiastują, że moje ciało przystosowuje się do ciąży i porodu (wszystko się rozszerza).

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

27 sie 2010, 21:50

Ja na szczęście jeszcze takich skurczy nie miałam... jedynie bóle - chociaż może to były skórcze a o tym nie wiedziałam (mam problemy z odróżnianiem chyba...).
Moja gin powiedziała, że takie bóle zwiastują, że moje ciało przystosowuje się do ciąży i porodu (wszystko się rozszerza).

bóle miesiaczkowe to skurcze,one zapisują się na ktg jako skurcze ,do tej pory nie wiem jak to mozliwe ale mi się zapisywały.zresztą zawsze sie silne skurcze zapisywały,po 30 tygodniu przy skurczu robiłam sie cała czerwona na twarzy taki ból a oni mnie na siłe trzymali

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

27 sie 2010, 21:58

czyli skórcze porównywalne są do miesiączkowych pobolewań? Oj to kiepsko ze mną będzie, bo zawsz e mnie strasznie bolało...:-(

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

27 sie 2010, 22:10

czyli skórcze porównywalne są do miesiączkowych pobolewań? Oj to kiepsko ze mną będzie, bo zawsz e mnie strasznie bolało...:-(
te pierwsze to twardnienia brzuszka,one zapisują się jako trójkąty.a takie bóle krzyzowe z odstępami lub bole miesiaczkowe zapisują się jako kwadraty .na takie lekarze zwracaja uwagę bardziej,z tego co wiem to jak takie są to lekarze mówiął ze poród się zaczał(ale musza się nasilać i być regularne!) takie nieregularne są normlane po 30 tygodniu ale tylko do paru dizennie,u mnie w sumie nikt na nie nie zwracal uwagi mimo ze były co 2 -3 minuty zreszta widać na ktg jak to wygladało,jak bylo tragicznie to dodawali mi na złaczce dodatkowa kroplówkę i zastrzyk a tak to leciałam tylko na 3 butelkach dziennie feneterolu a zwykle daje się 1 na półtora dnia.ja musialam miec na fula ustawione bo macica się szybko przyzwyczajala,a potem juz calkiem sie przyzyczaila i musieli mnie ciąć

[ Dodano: 2010-08-27, 22:16 ]
jezeli jest Pani koło 29 tygodnia moze Pani zrobić ktg w szpitalu ,robią kazdemu kto tego chce,nie moga odmówić.lekarz oceni jak to jest z Panią.Ale takimi stałymi to nie ma co sie mmartiwc ,to tylko przepowiadające i one są bolesne.Nie moga byc tylko regularne jak u mnie czyli ledwo co macica sie obkurczy nastepuje ponowny po minucie czy dwoch.a raz było tak że trzymali mnie 3 godziny pod ktg bo jeden za drugim był i patrzyli czy uda im sie wyciszyc czy wysylaja dalej ale naszczeście na 6 takich akcji porodowych 6 udało się minimalnie wyciszyc tak żeby było na 60 a nie na 100:D

dziecina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2010, 12:02

28 sie 2010, 14:52

Czyli jak występuje ból podobny do miesiączkowego i jest on stały, tzn. nie ma w nim zadnych przerw, trwa tak przz połowe dnia to ne sa to skurcze zwiastujące poród?

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

28 sie 2010, 15:31

Sama się nad tym zastanawiam, ale chyba tak. Bóle występują z dużą częstotliwością, odchodzą wody...

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

28 sie 2010, 16:24

Czyli jak występuje ból podobny do miesiączkowego i jest on stały, tzn. nie ma w nim zadnych przerw, trwa tak przz połowe dnia to ne sa to skurcze zwiastujące poród?


tak może być.Pamietam dziewczynę ktora się skrecala nocami a lekarze chcielli ja wypisać .powiedziala ze ma akie bole to jej tlumaczyli ze jest to ok

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość