Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

25 sie 2010, 20:28

o tym sie juz wypowiedziałam :-)
sorry nie doczytalam :ico_noniewiem:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 sie 2010, 18:51

magda75, nie szkodzi :ico_haha_01: kazdy moze cos przeoczyc :-D :ico_oczko:

magda75, a twoja Gabrysia chodzi do pkola?

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

26 sie 2010, 18:54

magda75, a twoja Gabrysia chodzi do pkola?
od wrzesnia tego roku pierwszy raz pojdzie i ciekawa jestem jak sie zaklimatyzuje :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2010, 19:11

Na pewno jej sie spodoba Magda :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 sie 2010, 20:17

magda75, na pewno dobrze to zniesie :ico_oczko: tylko niech mama nie wymięka

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

26 sie 2010, 22:28

Jeżeli dziecko nie będzie chodzić cały miesiąc to wtedy nie płąci się tej podstawy też.
Nie koniecznie. U nas płąci się tak czy siak. Ta stała opłata ma zagwarantować miejsce w przedszkolu. Dla mnie to poronione, ale cóż...
Jeżeli dziecko opuszcza dzień to za ten dzień nie płaci sie stawki dziennej za wyżywienia
tylko we wrzesniu 100 musze zaplacic za przybory do przedszkola jednorazowo :ico_sorki:
100 zł za same przybory?... to trochę dużo moim zdaniem. My dostaliśmy listę i w sumie wyszło mi jakieś 25 zł w auchanie robiliśmy zakupy.

Powracając do tematu stałej opłaty mój M powiedził że zapyta się w przedszkolu na co idzie ta kasa. Ja na razie odradzam tego typu zachowanie.... boje się że później to na małej się odbije,,, :ico_zly:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 sie 2010, 07:39

Jeżeli dziecko nie będzie chodzić cały miesiąc to wtedy nie płąci się tej podstawy też.
Nie koniecznie. U nas płąci się tak czy siak. Ta stała opłata ma zagwarantować miejsce w przedszkolu. Dla mnie to poronione, ale cóż...
Jeżeli dziecko opuszcza dzień to za ten dzień nie płaci sie stawki dziennej za wyżywienia

:ico_zly:
u nas tylko w miesiące wakacyjne nie płaci sie jeden miesiąc wcale a drugi tylko stała stawkę pod warunkiem że zgłosi się to do przedszkola ze dziecko nie będzie na ten czas chodzić,parę lat wstecz trzeba było płacić cały rok obojetnie czy szło czy nie ,a odejmowało się wtedy stawkę żywieniową

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

27 sie 2010, 08:52

100 zł za same przybory?... to trochę dużo moim zdaniem. My dostaliśmy listę i w sumie wyszło mi jakieś 25 zł w auchanie robiliśmy zakupy.
ale to jakieś książki jeszcze wliczone są. Np pod koniec roku dostał Tomek taki zeszyt ćwiczeń do domu z pokazanymi wszystkimi zadaniami. Do tego jakaś plastelina, zeszyty, farby, bloki, kredki mazaki. I to na cały rok. Więc nie uważam żeby tak się samemu dużo zaoszczędziło. A tak przynajmniej wszystkie dzieci mają takie same rzeczy a nie jedno blok z benem 10 a drugie szary.

Nie pamiętam ile u mnie w przedszkolu się płaciło ale też około 100zł
u nas tylko w miesiące wakacyjne nie płaci sie jeden miesiąc wcale a drugi tylko stała stawkę pod warunkiem że zgłosi się to do przedszkola ze dziecko nie będzie na ten czas chodzić
u nas przedszkole w wakacje jest zamknięte, więc problem z głowy. Znaczy jest dyżur 2-tygodniowy ale chodzą w tym czasie dzieci z innego przedszkola. Potem kolejne 2 tygodnie ma inne przedszkole dyżur itp. Więc w wakacje to bardziej taka przechowalnia.

Co do opłaty stałej to jakby dziecko cały miesiąc chorowało to też byśmy płacili. Przynajmniej tak mi się wydaje. Bo nie było na szczęście takiej sytuacji.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 sie 2010, 10:11

u nas przedszkole w wakacje jest zamknięte, więc problem z głowy. Znaczy jest dyżur 2-tygodniowy ale chodzą w tym czasie dzieci z innego przedszkola. Potem kolejne 2 tygodnie ma inne przedszkole dyżur itp. Więc w wakacje to bardziej taka przechowalnia.
jak widać co przedszkole to inne państwo i zwyczaje :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

30 sie 2010, 11:11

Kathrin napisał/a:
Jeżeli dziecko nie będzie chodzić cały miesiąc to wtedy nie płąci się tej podstawy też.


Nie koniecznie. U nas płąci się tak czy siak. Ta stała opłata ma zagwarantować miejsce w przedszkolu. Dla mnie to poronione, ale cóż...
Jeżeli dziecko opuszcza dzień to za ten dzień nie płaci sie stawki dziennej za wyżywienia
Moni ja napisałam że u mnie jest tak w przedszkolu a nie w każdym. Wiadomo co inne miasto to inne przepisy :ico_oczko:
moni26 napisał/a:
100 zł za same przybory?... to trochę dużo moim zdaniem. My dostaliśmy listę i w sumie wyszło mi jakieś 25 zł w auchanie robiliśmy zakupy.

ale to jakieś książki jeszcze wliczone są. Np pod koniec roku dostał Tomek taki zeszyt ćwiczeń do domu z pokazanymi wszystkimi zadaniami. Do tego jakaś plastelina, zeszyty, farby, bloki, kredki mazaki. I to na cały rok. Więc nie uważam żeby tak się samemu dużo zaoszczędziło. A tak przynajmniej wszystkie dzieci mają takie same rzeczy a nie jedno blok z benem 10 a drugie szary.
gosia u mnie z aksiązki płąciłam osobno :ico_noniewiem:

U nas co do wakacji tj. tak że w jednym miesiącu dyżuruje jedno przedszkole w drugim drugie. Za rok inne dwa przedszkola dyżurują. W Wakacje dziecko można zapisać tylko na jeden miesiąc jeszcze pod warunkiem że boje rodzice pracują. Wiec ja osobiście mam problem co z robić z dzieckiem przez jeden miesiąc :ico_noniewiem:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość