atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

09 wrz 2010, 19:36

Witam sie ja tez mieszkam w De mam synka dwuletniego
witaj
atka1112 jak widac ze sowaczka zostal Ci jeszcze miesiac wolnosci :ico_brawa_01: Czy juz wszystko pozalatwiane?I jesli mozna spytac slub tu czy w Polsce?
slub tu ... jeszcze nie wszystko zalatwione, tylko sprawy w urzedzie. kiecki nadal nie znalazlam
A ja sie wkur**** z Familienkassa... i chyba do anwalta pojde!!!!
a co sie stalo??

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

09 wrz 2010, 20:05

a co sie stalo??
juz 2 lata z nimi walcze o Kindergeld...
Po 1,5 roku przyznali mi w koncu tylko polowe, powod podajac, ze ojciec (brak praw rodz.) jest w PL. Wiec ja im dostarczylam kolejne papiery z PL, ze ojciec nie majac praw rodz. nie moze w PL pobierac zasilku rodzinnego, a tym samym mi nalezy sie tutaj cala kwota (prawniczka, ktora zajmuje sie polskimi i niemiekcimi zasilkami powiedziala, ze powinnam otrzymac calosc) i od momentu zlozenia tych dokumentow i Einspruchu Fam. Kassa w kwietniu wyslala mi pismo, ze po przetlumaczeniu pisam z PL beda mnie informowac co dalej. Dzwonilam tam pod koniec sierpnia (prawie po 4 mies. od tamtego pisma) i pani na infolinii powiedziala, ze oni maja 4 mies. czasu i mam jeszcze ta chwilke poczekac, bo tj. w trakcie realizacji.. Wiec czekalam... ponad 2 tyg... I zadzwonilam dzisiaj, pani powiedziala, ze nic nie widzi w kompie i mam napisac ponaglenie do tych, ktorzy sie Einspruchami zajmuja i jutro pojde to wyslac. Ale od tego pisma znowu beda mieli 8 tyg na odpowiedz :ico_zly: Probowalam porozmawiac z kobieta, od ktorej otrzymalam ostatnie pismo i dzwonilam ze 4 razy, ale oczywiscie nie odbiera... To juz moje ostatnie pismo, jesli odp. nie dostane ide do anwalta i wtedy pieniazki pewnie ie szybko znajda... Mam juz tego powyzej dziurek w nosie, bo male maja pochodzenie niemieckie tak jak inne dzieci a dostaja kazda na siebie tylko po 92€ :ico_zly: ale tak sobie mysle, ze jakbym miala od nich dostac odmowna odpowiedz to juz chyba dawno by ja odeslali...

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

09 wrz 2010, 21:50

Ja mieszkam w okolicach Münster mieszkam w De od siedmiu lat

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

10 wrz 2010, 08:48

Hej hej witam agucha44444
Nowa Sejana moja znajoma tez miala taki problem bo ojciec dzieci jest w Polsce ale wiem ze ma calosc trzymamy kciuki oby jak najszybciej Ci przyznali bo nie wolne ciezarnej denerwowac :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie:
atka1112 i jak znalazlas jakas prace bo ostatnio pisalas ze juz w domu nie mozesz wytrzymac
A moja znowu chora.Przedszkole sie zaczelo i znowu chorobska :ico_zly:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

10 wrz 2010, 09:08

NowaSejana, masz racje dziewczynki maja pelne prawo do tych pieniedzy.walcz o to co ci sie nalezy, z tymi w urzedach to trzeba ostro, bo inaczej nic sie zalatwisz. 3mam kciuki na szybki przebieg tej sprawy, ktory zakonczy sie sukcesem.
atka1112 i jak znalazlas jakas prace bo ostatnio pisalas ze juz w domu nie mozesz wytrzymac
poki co nie... mam teraz inne rzeczy na glowie
A moja znowu chora.Przedszkole sie zaczelo i znowu chorobska :ico_zly:
bidulka... wiec zyczye szybkiego powrotu do zdrowka dla Julci.

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

10 wrz 2010, 09:22

Witaski dziewczyny :ico_haha_01:
mamdo Was pytanie moje dziecko ma obecnie 2 lata i chce go zapisac do spielgruppe chcialabym aby David mial kontakt z dziecmi jest jedynakiem i nie bardzo gdzie jest bawic sie z dziecmi i chodzi tez o jezyk,a druga sprawa to przedszkole zapisalismy Davidka od nastepnego roku na 4 godziny dziennie zastanawiam sie czy moje dziecko nie bedzie wiekszosc czasu spedzalo na podworku bawiac sie z dziecmi.Jakie jest wasze zdanie :ico_haha_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 wrz 2010, 09:34

agucha44444, moje chodza teraz na 6 godz do przedszkola. Na poczatku sa w grupach a jak jest ladna pogoda to ok. 11 wychodza na podworko, kolo 12 wracaja na jedzonko i pozniej znowu wychodza jak jest ladna pogoda. Jak jest brzydko to wiadomo, ze siedza w przedszkolu.

[ Dodano: 2010-09-10, 09:38 ]
joanna1111 i atka1112
w grudniu minie 2 lata jak z nimi walcze i wiem, ze mi sie nalezy, ale juz nie wiem jak ich podejsc. Oni nawet wyrok z sadu o pozbawienie praw rodz. maja od samego poczatku, pozniej wyslalam im raz jeszcze, wiec chyba nieuwaznie czytaja...

joanna1111, moglabys zapytac kolezanki w jaki sposob ona ich do tego przymusila? bo ja juz sily nie mam czasami... i jak teraz nie poskutkuje to zakonczy sie sprawa w sadzie.. Wiesz, poki co 2 polowe doplaca mi ARGE, ale teraz juz z ARGE wyskoczymy i bede dostawac tylko polowe, a chcialabym zeby dziewczynki mialy na siebie normalnie pieniadze jak inne dzieci, bo wiem, ze to sie nalezy. Kolezanka mowila, ze ona tez sie z tym zmagala i Familienkassa w Bayern nie robila z tego problemow.

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

10 wrz 2010, 09:39

NowaSejana ja zapisalam na poczatek na 4 godz i zastanawiam sie bo kolo mnie jest przedszkole i slysze,ze dzieci pol dnia spedzaja na zewnatrz obojetnie jaka jest pogoda,chcialabym aby David tez mial jakies zajecia w grupie a nie tylko na zewnatrz zabawa,napisz prosze czy dzieci Twoje od poczatku chetnie zostawaly w przedszkolu

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 wrz 2010, 09:43

agucha44444, najgorsze to bylo kilka pierwszych dni, ale pozniej juz chetnie zostawaly. I teraz np mam L4 i siedzimy w domu to co chwile sie dopytuja kiedy wreszcie pojda do przedszkola. Aha, i moje male mowia w 2 jezykach, w przedzskolu po niemiecku, w domu po polsku :-D

Awatar użytkownika
agucha44444
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 21 maja 2008, 09:06

10 wrz 2010, 09:48

NowaSejana ja tez zamierzam rozmawiac w domu po polsku a w przedszkolu po niemiecku,napisz prosze czy Twoje dzieci maja jakies zajecia oprocz zabaw,jak sie nauczyly mowic po niemiecku w przedszkolu czy w domu

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość