moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

uporczywy kaszel

11 wrz 2010, 11:03

I znowu ja z prośbą o info...
Jak się nie dzieje to się nie dzieje...

W maju Martynka zaczęła kaszleć, poszłyśmy do lekarza i dostała antybiotyk. Pierwszy raz w życiu bo do tej pory nie chorowała, a że nie było naszego pediatry poszłyśmy do innego.
Po tygodniu nic się nie poprawiło, kaszel suchy trudny do oderwania, najgorzej było zaraz po zaśnięciu i nad ranem, w ciągu dnia praktycznie nic - poszłyśmy do kontroli znowu przepisała nam antybiotyki ja już ich nie podałam, poczekałam na naszego pediatrę. Poszłam na wizytę a on mówi że jest ok, a kaszel alergiczny i antybiotyk był nie potrzebny. Przeczekaliśmy maj, kaszel nadal był, później zaczął ustawać ale i tak się pojawiał. Zrobiłam badania, wyszły dobrze, badania na pasożyty też ok, nawet wymaz z gardła też ok... Zrobiłam też na poziom alergenów i wyszło nam:
IgE całkowite: 60.47 IU/ml z tego co jest na wyniku to norma jest <60

W lipcu pojechaliśmy nad morze, kaszel znikł... w sierpniu byliśmy również w górach kaszel również się nie pojawił.

I teraz po trzech dniach w przedszkolu pojawił się katar,myślałam że złapała coś od dzieci ale po 4 dniach znowu pojawił się kaszel tak jaki w maju był. Wizyta u pediatry, wybadał ja na wszystkie strony i mówi że ok.... że jest zdrowa...

Mi już ręce opadają, mam skierowanie do alergologa ale co z tego jak dopiero teraz mam iść się pytać czy ją przyjmą w tym roku :ico_olaboga:

Nie wiem co robić... zdecydowaliśmy się iść prywatnie do innego pediatry, do naszego mam zaufanie ale tu chodzi o dziecko :-)

Co wy byście zrobiły na moim miejscu... bo ja już z głupiałam... pewnie jeszcze bardziej zgłupieje jak wrócę z wizyty od tego drugiego...

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 wrz 2010, 14:01

moni26, hmmm ja bym proponowała porobić jeszcze badania na kupie. Przede wszytskim lamblia. Ale próbka w laboratorium musi być badana kilka dni, nie jedno popołudnie, poza tym ogólne badanie na pasożyty wykonaj kilka razy.
Do alergologa idźcie, ale same leki nic nie dadzą, jeśli mała ma alergię. Z drugiej strony alergię???skąd???od urodzenia nie ma, była zdrowiutka.
A te testy to na pojedyńcze alergeny robiłaś???bo nie zrozumiałam. ige całkowite, co to oznacza???zrób może jeszcze testy skórne, może roztocza, może jakieś pyłki, bo raczej nic z jedzenia...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

11 wrz 2010, 15:30

Blanka26 no właśnie wiele pytań :-)

IgE całkowite robiłam bo mi koleżanka poleciła która jest pielęgniarką i ma też dzieci alergiki.

A my już po wizycie... i co się okazuje że młoda jest tylko przeziębiona a kaszel to od kataru i przepisał nam syrop i sól morską... Czyli nasz pediatra się nie mylił, ale wolałam to sprawdzić ale takie sprawdzenia kosztowało mnie 100 zł :ico_puknij: ale cóż jestem spokojniejsza.
Jak zapytałam o alergię powiedział że nie widzi tutaj nic takiego...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

12 wrz 2010, 13:55

Gabi :ico_sorki: :ico_sorki: :-)

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

12 wrz 2010, 17:49

moni26, zgodzę się w 100% z Gabi, ja mam podobny problem z Antosiem. Każda infekcja kończy się ok 2-3 tyg suchym kaszlem. Dopóki nie wydobrzeje i wszelkie zarazki nie pojdą sobie precz to kaszle i to najbardziej w nocy i po wysiłku. Pobiega chwilę i zaraz się dusi. Okazało się, ze ma tzw kaszel wysiłkowy, podobno 80% przedszkolaków przez to przechodzi. Mija samoistnie z wiekiem. A jak z noska cieknie to może powodować kaszel mokry. Pozdrawiem i mam nadzieję, że pomogłam.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

12 wrz 2010, 19:39

Dziękuję dziewczyny, uspokoiłyście mnie

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości