MuffinkaPaulina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:32

problem z muffinkami

02 cze 2010, 17:35

Hej witam wszystkich po raz pierwszy:) mam taki problem ponieważ lubię muffiny dziś zrobiłam je z dodatkiem brzoskwini i wiśni drylowanych (odsączyłam)no i gdy już odczekałam po upieczeniu 15 min (w chłodniejszym pomieszczeniu) moje muffinki w foremkach były ok ale gdy odwinąłam papierek to ciasto się przyklejało do dołu że prawie spodu nie miały a nadzienie opada na dno mimo że dałam ciasto na dół.hmm zastanawia mnie to może wina tego że robię w samych foremkach bez formy??????Mam wrażenie że powinny być bardziej puszyste i wyższe .proszę o podpowiedź o to z którego przepisu robiłam
-2szkl mąki pełnoziarnistej pszennej
-pół szkl mleka
-pół szkl maślanki
-łyżeczka proszku do pieczenia
-łyżeczka sody oczyszczonej
-jedna czwarta szkl oleju
-3/4szkl cukru białego
-łyżka cukru waniliowego
-2jajka
-dodatek w tym wypadku wiśnie i brzoskwinie, kilka z powidłami

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

21 wrz 2010, 11:53

Wydaje mi się że ciasto wyszło Ci zbyt rzadkie. Ja oprócz pudełkowych babeczek innych nie robię. Ostatnio robiłam czekoladowe z konfiturą wiśniową (też pudełkowe) i wyszły super. Dawałam po łyżce ciasta do foremki na to konfitura i na to znowu ciasto. Nadzienie było idealnie w środku i ładnie odchodziły od papilotek. Może to zależy od konsystencji konfitury i ciasta?

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość