Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

27 wrz 2010, 14:58

no i nie wiem czy potrzebnie sie udzielalam
pewnie, że potrzebnie forum służy do dyskusji, każdy ma prawo do własnego zdania. Po prostu ja mam zupełnie inne od Ciebie.
I nigdy się nie zgodzę, że prowadzenie ciąży przez położną jest lepsze niż przez lekarza. A na forach często piszą dziewczyny, które mają problemy w ciąży , przebywają na zwolnieniach i dlatego mają masę czasu żeby pisać. Stąd duża ilość krążków i leków.

Co do rozstępów, to jak na razie nie mam i mam nadzieję, że się nie pojawią. Zwłaszcza, że w pierwszej ciąży mi nie wyskoczyły

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

27 wrz 2010, 15:51

gaga akurat na moich watkach byly dziewczyny w wiekszosci pracujace. i piszace z pracy czy po. ja tez pracowalam cala pierwsza ciaze a udzielalam sie regiularnie
takze reguly nie ma

polozna nie musi wpychac paluchow co miesiac do szyjki jaka gin w PL
z jednej strony lekarz mowi ze sie skraca. kaze ograaniczac wspolzycie
a sam tam majstruje co 3 tyg
gdzie tu logika?

ja nie jestem w 100% za Pl ani w 100% za uk
gdybym wychwalala jedynie uk
to nie skorzystalabym w PL z usg czy badania u gina
a jednak
ale w ramach rozsadku i juz


na szczescie mam zdanie jakie mam. i podejscie do zyciaa
i dzieki temu wszystko pozostale mi sprzyja...

nieepowiedziane ze te niepotrzebne pobyty w szpitalu nie podsycaja sytuacji. mozna tez wiele przezyc. napatrzec sie a to nie bez wplywu na maluszka
ja bym sie sstresowala widzac i slyszac o komplikacjach w ciazy u innych...

ale jak wiadomo w Pl patologia ciazy jest wypelniona po brzegi

gdybym ja prowadzila swoja pierwsza ciaze w Pl to mi lekarz powiedzial. ze tez bym tam wyladowala :ico_szoking:


szok
po co? dlaczego?


mialam duze szczescie wtedy. ze mieszkalam w Uk


nie mowie ze u was te wszystkie leki krazki nie sa konieczne
jezeli ufacie swoim lekarzom w 100% to powinnyscie sie ich sluchac
sama bym taak pewnie postapila
ja swojemu widac nie ufalam...
skoro przeciwstawilam sie i nie przejelem
tak samo pediatrzy mnie nie przekonuja w wiekszosc
ze swoimi syropkami duperelkami. na uodporonienie itd
widzicie ja chyba powinam wrocic do Uk co? :ico_oczko:

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

27 wrz 2010, 16:47

Witajcie dziewczyny! Jeju jak zaglądam to Was nie ma i nie mam co poczytać, a jak mnie nie ma to znów nie nadąrzam Was czytać :ico_haha_01: . Ale fajnie poczytałam sobie troszkę. Jak tylko przywiozłam Oliwcie z przedszkola to padłam chciałam się przespać godzinkę, ale skończyło się na 3 :ico_szoking: :ico_haha_01: .
jezeli ufacie swoim lekarzom w 100% to powinnyscie sie ich sluchac
i to jest najważniejsze, zeby ufać swojemu ginowi. Ja zarówno pierwszą jak i drugą ciążę przeszłam pod okiem jednego lekarza. Wiem, że to już stary dziadzio, ale nie wiem czy potrafiłabym zaufać innemu. Złości mnie tylko, że nie robi mi częściej USG, ale on właśnie ma takie podejście, że jak nie ma potrzeby to po co to dziecko naświetlać. Leków praktycznie nie biorę, jak miałam na początku ciąży krwawienia to mi kazł łykać dufhastun, no i oczywiście folik, a tak poza tymi lekami nie brałam nic. Pytałam czy może jakieś witaminki ciążowe, to mi powiedział, że jeżeli chcę faszerować dziecko sztucznymi to mogę sobie tam coś brać, ale on jest za naturalnymi. No i właśnie dziś odebrałam wyniki badań i powiedzcie mi dziewczyny jaka jest norma hemoglobiny w ciąży, bo mnie pielęgniarka powiedziała, że jak na ciążę mam badzo dobrą, bo mam 12.3, a w zeszłym miesiącu miałam 13 więc widać, że mi spada. Ja to się nie znam na tych normach.

Agnieszka trzymam kciuki, żeby jutrzejszy zabieg był bezbolesny no i żeby pomógł. Pewnie że jak jest możliwość to lepiej zapobiec wcześnemu urodzeniu. Kompletuj tą wyprawkę, teraz jak Ci lekarz tak powiedział to nie ma na czym przypuścić.

Zubelek fajnie, że się dobrze czujesz, mnie też nic nie dolega oprócz tych skurczów pośladków, dziś z przedszkola wracałam i normalnie nogę za sobą ciągnęłam :ico_noniewiem:

Ide zrobie coś do jedzonka bo zgłodniałyśmy z małą :ico_haha_01:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

27 wrz 2010, 16:52

dziś z przedszkola wracałam i normalnie nogę za sobą ciągnęłam
Bidulko Ty :ico_oczko: A ja znów jem :ico_szoking: O 15 zjadłam obiad a po jogurt....

[ Dodano: 2010-09-27, 16:55 ]
A co do norm to już Ci spisuje z wyników moich:Dla kobiet ciężarnych do 35 roku życia od 12.00 do 16,00 czylli masz dobrą, Ja mam teraz 11,70 i mówił mi że też jest ok na czczo się robi wyniki to pewnie po jedzeniu jest lepiej..

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

27 wrz 2010, 16:57

buzok14, HEMOGLOBINA (Hb, HGB) – 11,5-13,5G/DL; gdy wynik jest poniżej normy najprawdopodobniej masz anemię z powodu niedoboru żelaza,
HEMATOKRYT (Ht) – 37-52%; jego wartość zależy od liczby wszystkich elementów morfologicznych krwi; kiedy jest niższa mamy do czynienia z niedokrwistością wyższa zaś informuje o odwodnieniu organizmu,
ERYTROCYTY inaczej KRWINKI CZERWONE (E, RBC) – 3,5-4,5 MLN/µL; wynik niższy niż norma może być spowodowany zbyt małą ilością spożywanego kwasu foliowego bądź witamin z grupy B. W związku z fizjologią ciąży rejestruje się czasowe zmniejszenie się ich liczby,
LEUKOCYTY inaczej KRWINKI BIAŁE (L, WBC) – 10-15 TYS./µL; w ciąży jest ich zawsze trochę więcej niż normalnie; wartość poniżej normy wiąże się z chorobami hematologicznymi zaś liczba dużo większa niż norma występuje podczas infekcji i uszkodzenia tkanek,
TROMBOCYTY inaczej PŁYTKI KRWI (PLT) – 100-300 TYS/µL; odpowiedzialne są za prawidłową krzepliwość krwi, dlatego też ich liczba jest kontrolowana przez cały okres ciąży
ŻELAZO CAŁKOWITE – 60-150 µG/DL wynik nie mieszczący się w normie to podstawowy i najczęściej spotykany powód anemii ze względu na to, że żelazo jest kluczowym elementem hemoglobiny
GLUKOZA – 70-105 MG%; jej wartość poniżej normy oznacza dietę zbyt ubogą w węglowodany (co może przyczyniać się do senności) zaś zbyt wysoka wiąże się z cukrzycą; przez cały czas ciąży powinna utrzymywać się mniej więcej na stałym

wyczerpująco o wszystkich wynikach :ico_haha_01:
a swoją drogą 12 hgb to dobry wynik :ico_oczko:

no to smacznego.My właśnie zjadłyśmy spóźniony obiad :ico_haha_01:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

27 wrz 2010, 17:01

zubelek, A jak przygotowania do przeprowadzki mam nadzieję że się nie przemęczasz???? :ico_nienie:

[ Dodano: 2010-09-27, 17:02 ]
Pomaga Ci ktoś???? Pewnie masz mnóstwo tego dwójka małych księżniczek to ma tobołków :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-09-27, 17:04 ]
buzok14, A magnez bierzesz?

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

27 wrz 2010, 17:12

Obiadku dziś nie robiłam, bo mam rosołek wczorajszy, więc mężuś zje. Córa jadła w przedszkolu pierożki i jakąś tam zupkę, więc teraz zrobiłam bułeczkę spażoną z jajeczkiem bo tak nam się zachciało.

Zubelek dzięki za wiadomości o badaniach, teraz już wiem co i jak i wiem też, ze wszystko mam w normie ale dosłownie dolne granice. Glukoza mi się utrzymuje od początku ciąży 70 i tak mam cały czas, i może dlatego taka śpiąca ciągle jestem, bo ja już zganiam, na moje lenistwo :ico_sorki: .
Agnieszka a co do rozstępów to mam troszkę z poprzedniej ciąży, które mi wyszły dopiero pod koniec 7 miesiąca, no a nowych jak narazie nie mam i smaruje się ciągle zwykła oliwką.
no to smacznego.My właśnie zjadłyśmy spóźniony obiad
Dziękujemy bardzo. Smaczne było ale się skończyło :ico_haha_01:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

27 wrz 2010, 17:16

buzok14, Ja też przed chwilą zjadłam ale chyba za mało idę zerknąc do lodówki :ico_wstydzioch:

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

27 wrz 2010, 17:20

buzok14, Ja też przed chwilą zjadłam ale chyba za mało idę zerknąc do lodówki
:ico_smiechbig: szalejesz kobieto, no ale pewnie jakbyś miała chodzić głodna...idź i sobie pojedz :ico_haha_01:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

27 wrz 2010, 17:22

buzok14, Dopadłam parówkę i keczup :ico_wstydzioch: Jezu nie długo się w dzwi nie zmieszcze albo mi biodra padną całkiem :ico_smiechbig:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość