majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

02 paź 2010, 21:06

A nie ma kremów z parafiną? Czy to już nie to samo co taki zabieg u kosmetyczki?
Haniulka, jeśli chodzi o mydło to osobiście polecam Dove. Można je w każdym sklepie kupić za niewielką cenę, a co ważniejsze jest delikatne i nie wywołuje reakcji alergicznych, które być może były przyczyniły się do tego, że masz przesuszoną skórę.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

02 paź 2010, 23:47

A skoro już przy Dove jesteśmy, to widziałam, że jest teraz jakaś wyjątkowo delikatna kostka myjąca, bezzapachowa, specjalnie dla alergików. Może i na Twoje problemy z przesuszającą się skórą by pomogła zamiana mydła, którego teraz używasz na taką łagodną kostkę?

Awatar użytkownika
mayova
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:26

03 paź 2010, 15:17

nie wiem czy zmiana mydła coś pomoże, ale na pewno warto spróbować :-) ogranicz moczenie rąk, wtedy skóra trochę odpocznie, wiem że to trudne, bo cały czas jest coś do roboty, ale moim zdaniem to jedyny sposób.

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

05 paź 2010, 11:44

W takim razie o parafinę zapytam przy najbliższej okazji moją kosmetyczkę, bo w domu faktycznie nie mam, a tymczasem zajmę się zmianą mydła, może pomoże.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

05 paź 2010, 14:32

Z ograniczeniem moczenia rąk, to rzeczywiście byłby problem. A Haniulka, jeśli zdecydowałaś się na zmianę mydła, to może wypróbuj tą delikatną kostkę myjącą Dove i napisała, jak wrażenia. Zawsze uważałam, że mają bardzo łagodne kosmetyki, więc sama jestem ciekawa tej z założenia "extra łagodnej" kostki.

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

06 paź 2010, 13:21

Myślę, że ta z serii sensitive na pewno będzie dobra, skoro nawet te normalne Dove nie podrażniają alergików, to ta delikatna powinna zmniejszyć podrażnienie.
A ja nadal jestem ciekawa tych zabiegów z parafiną i tego czy są kremy do rąk, które mają w ją składzie.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

06 paź 2010, 14:36

Nie słyszałam o kremach z parafiną, ale można zrobić sobie taki zabieg w domu, a parafinę kupić w aptece, nie trzeba fatygować się do kosmetyczki. Ja wszystkie tego typu nieskomplikowane zabiegi, jak parafina na dłonie, czy henna na brwi robię sama w domu. W każdym razie taki zabieg można sobie zrobić raz na jakiś czas, co nie zmienia faktu, że na co dzień trzeba dbać o dłonie.

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

09 paź 2010, 17:49

Kupiłam sobie tę super delikatną kostkę myjącą dove i muszę przyznać, że jest naprawdę dobra. Dobrze się pieni, nawilża, jest delikatniejsza od innych mydeł i jest bezzapachowa, co daje mi pewność, że mnie nie podrażni. Dziękuję, że mi ją poleciłyście ;)

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

10 paź 2010, 16:56

Myślę, że to chyba najlepsze rozwiązanie co jakiś czas zrobić sobie jakiś zabieg pielęgnujący na dłonie, typu parafina, o której pisałyście, a na co dzień dobry krem do rąk i delikatne mydłeko np. Dove. Taki zestaw powinien się u każdej sprawdzić :)

zielonoki_aniol
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, 09:15

suche ręce

19 paź 2010, 09:22

Parafina wygląda jak oliwka dla niemowlaka.. jest bezbarwna praktycznie i taka oleista. Możesz ją spokojnie kupić w każdej aptece w cenie ok. 3zł. Ja proponuję abyś spróbowała jeszcze kremu do rąk z kozim mlekiem, lub kremu do rąk Neutrogeny. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i efektami po zastosowaniu którejś z kuracji :))

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość