Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

ZAPACHY W DOMU- duchota na poddaszu, pomocy!

30 paź 2007, 11:00

Mam problem: otóż mamy piękne, nowe mieszkanie na poddaszu. Wszystko jest nowe i jakościowo dobre- oprócz dywanu, który dostaliśmy od mamy mojego T- bo chcemy dopiero kupić nowy na święta Bożego Narodzenia- jednak ciągle czuć taki ciężki nieprzyjemny zapach. Nie jest to smród ale powietrze w moim domu jest nie bardzo komfortowe i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Na początku pozbyłam się roślin wodnych Dracena Lucky bo myślałam, że to od wody taki odorek się pojawia ale mija tydzień i nic się nie zmieniło ...no może ciut lepiej jest. Teraz myślę, że to może ten dywan tak zalatuje, bo go prałam ręcznie i może nie dość dobrze wysechł i zatęchnął ? Ale obwąchiwałam go z każdej strony i nie jest wiadomo cudowny zapach ale chyba od tego to nie jest- chyba go i tak zaraz wywale. Wietrzę często mieszkanie, ale nie mam pojęcia co zrobić i jak pozbyć się tego problemu :ico_placzek: Mam nowe mieszkanie a nie mam ochoty z tego powodu w nim przebywać :ico_placzek: Używałam już odświeżaczy do kontaktu ale to jeszcze bardziej śmierdzi niż pachnie...POMOCY, co mam zrobić? Jestem załamana!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 paź 2007, 17:19

Małgorzatka, nie wiem jak ci poradzic i co ....... mysle ze z powody ciazy mozesz byc nad wyraz wrazliwa na wszelkie zapachy ..... a czy twoj maz tez wyczuwa ten dziweny zapach ?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

30 paź 2007, 18:08

Czuje, niestety ... mój tato mówi, że to pewnie wina słabej wentylacji i trzeba będzie ją przerobić! Dzwoniliśmy do takiego pana, co się zajmuje wentylacją i przyjechał i powiedział, że w starym budownictwie okna są nieszczelne i nie czuć stęchlizny bo się stale cyrkuluje powietrze a w mieszkaniach gdzie są nowe bardzo szczelne i ekonomiczne okna bardzo często właśnie tak się dziele i trzeba odpowiednie urządzenie zamontować i będzie ok. Mówił też, że właśnie dlatego, że nie ma przepływu powietrza w domach często gdzie są nowe okna robi się grzyb ... no i sprawa załatwiona...dam znać co i jak .

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 paź 2007, 09:11

Małgorzatka, ale mozna nowe okna nieco rozczelnic ,a z ta wentylacja to masz racje ,moze byc cos nie tak ,nawet nie wiem ile taka przerobka moze kosztowac ....jak nie jedno to drugie :ico_olaboga:

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

31 paź 2007, 21:01

Małgorzatka, a moze pochlaniacze zapachow..takie co do lodowki.. kup ze 4 i rozstaw w kazdym kaciku poki nie bedzie zrobiona ta wentylacja to moze ci choc troszke wchlonie ten smrodek :ico_oczko:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

27 lis 2007, 17:48

Malgorzatko ja polecam taki wentylator elektryczny zamontowac w scianie...mozesz go wlaczac kiedy ci pasuje...ja mam taki w lazience...nie mam tam niestety okna, i jak sie kapiemy to cala para spod prysznica rozchodzi sie po mieszkaniu (po plytkach w lazience plynie woda :ico_szoking: ) zamontowalismy taki wentylator wlasnie pod prysznicem... u nas to on sie wlacza jak zapalimy swiatlo w lazience (musimy zapalac caly czas, bo jak nie ma okna, to przeciez jest ciemno :ico_oczko: )

Ewka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2007, 20:10

02 gru 2007, 22:16

A ja Ci mogę polecić lampę berger. Sama miałam problemy z zapachami (mój mąż pali), ale niedawno kupiłam tę lampę i muszę przyznać, że efekty mnie zaskoczyły. Nie dość że ma ładne nuty zapachowe - do wyboru jest chyba kilkanaście to jeszcze neutralizuje obce zapachy - a sama w sobie jest bardzo ładna, przynajmniej ta, którą mam.

beikoo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2010, 15:22

08 lut 2010, 15:27

a jakby spróbować ten dywan jeszcze raz wyczyścić, tylko za pośrednictwem firmy takiej która wykonuje link został usunięty przez obsługę forum
jak się ta sprawa rozegrała?

przypominam ze na forum jest zakaz reklamy
Ostatnio zmieniony 08 lut 2010, 15:38 przez beikoo, łącznie zmieniany 1 raz.

magga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 29 wrz 2010, 14:35

13 paź 2010, 17:48

A ja bym dywan wywaliła. Nie cierpię dywanów, więc nie miałabym żadnych oporów ;) Wg mnie tylko zbierają brudy i roztocza.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

13 paź 2010, 19:29

Ojj zapomniałam o tym wątku :ico_olaboga: :-D bo to ładne kilka lat temu pisałam :ico_haha_01: Tak więc, zapach od dywanu swoje robił i pozbycie się go likwidowało większość zapachów ala smrodek. Wentylacja też poprawiona też została i bardziej przewiewnie się stało w domu.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość