Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

21 paź 2010, 15:03

teraz sczzególnie na jesieni skóra rą k jest sucha i coraz bardziej narażona na zimno. Przed w pełni rozpoczętą jesienią mój pierwszy zakup zawsze to krem do rąk :)

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

23 paź 2010, 19:17

Krem do rąk to wiadomo. Pisałam na początku wątku. Niestety mimo częstego nawilżania dłoni kremem i tak moja skóra była sucha. Wydaje mi się, że problem leżał faktycznie po stronie źle dobranego mydła. Od czasu, jak używam dove ekstra sensitive jest o wiele lepiej.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

23 paź 2010, 21:27

Malyna, masz rację, lepiej zaopatrzyć się w porządnie nawilżający tłusty krem do rąk zanim zaczną się mrozy, niż potem leczyć spierzchnięte dłonie... Chyba też zaopatrzę się w takie super delikatne mydło Dove, o którym piszecie, jestem go strasznie ciekawa, bo moim zdaniem wszystkie kosmetyki Dove, extra sensitive, czy nie i tak są z reguły bardzo łagodne ;)

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

24 paź 2010, 13:12

W sumie nie dziwi mnie, że zmiana mydła pomogła. W końcu ręce myje się często, więc na pewno ma to duże znaczenie, jakiego mydła się używa. Moim zdaniem powinno się wybierać te delikatne, aby nie podrażniać dodatkowo skóry, w szczególności jeśli ma się skłonności do alergii.

Awatar użytkownika
pralinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:03

24 paź 2010, 20:17

A mycia rąk się nie ograniczy ;) Dlatego nic dziwnego, że powstają mydła specjalnie dla wrażliwców. Jeżeli ktoś jest alergikiem, czy ma wyjątkowo podatną na podrażnienia skórę, powinien unikać w kosmetykach zbędnych substancji dodatkowych. Natura a nie chemia.

Awatar użytkownika
haniulka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 29 wrz 2010, 13:04

26 paź 2010, 20:59

Ja jestem szczęśliwa, że jakaś firma pomyślała o osobach z wrażliwą skórą. Dove pokazało, że można stworzyć mydło dla alergików w rozsądnej cenie. 3 zł zamiast 20 zł robi różnicę. Dla mnie to idealne rozwiązanie.

majki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:50

27 paź 2010, 23:14

Ja jestem szczęśliwa, że jakaś firma pomyślała o osobach z wrażliwą skórą. Dove pokazało, że można stworzyć mydło dla alergików w rozsądnej cenie. 3 zł zamiast 20 zł robi różnicę. Dla mnie to idealne rozwiązanie.
Mydła dla alergików są dostępne w sprzedaży od dawna, tyle że jest to dużo większy wydatek niż te mydełko Dove, które jak się okazuje też jest dobre i w dodatku tanie.

N1S8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2011, 13:42

22 mar 2011, 11:20

Jeśli kremy i różne nawilżające specyfiki nie działają może warto podejść do tematu z innej strony? Często problemem jest niedobór pewnych składników w organizmie. Wtedy choćbyście non stop się kremowały sucha skóra i tak będzie wracała. Odpowiednia dieta może pomóc skórze, ale o tym to już poczytajcie w necie. Mnie swojego czasu pomogły na suchą skórę twarzy i rąk tabletki – taki suplement diety. W moim przypadku były to tabletki Proskin.

andżelika.w
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2011, 11:24

23 mar 2011, 12:31

a próbowałaś smarować ręce oliwą z oliwek? taką kuchenną?

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

25 mar 2011, 15:43

wiecie co, ja to chyba mam uczulenie. Skóra między palcami i na kostkach tak mi popękała. Wydaje mi się, że to płyn do mycia.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość