Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

28 paź 2010, 18:38

Moje koleżanki stosowały ta dieta, ja wiem tyle, ze bardzo nerki obciaza (moja ciocia jest nefrologiem, to jestem wyczulona na to)...

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

28 paź 2010, 19:53

Kilka dni temu byłam u mojej siorki i mi mówiła, że w jakieś tam gazecie ma być artykuł o skutkach ubocznych tej diety. Nie czytałam ale podobno tych skutków jest bardzo dużo.

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

28 paź 2010, 21:58

no i dlatego przed każda dietą należy zrobić badania krwi a najlepiej wydać pieniądze i iść do dietetyka miec prywatnego trenera itp . Ja do tego podchodze tak ze każda dieta zostawia po sobie jakiś ślad w organizmie a że kazdy jest inny to inaczej odczuje jej skutki smutne ale prawdziwe :ico_szoking: można sie głodzic można być na diecie warzywnej można jeśc same owoce itp dla każdego coś dobrego Na poczatek to motywacja jak człowiek nie ma silnej motywacji to nic zadna dieta nie pomoże wiem bo od 4 lat kupuje super linie i jakoś zadna z diet które tam opisywali mnie nie interesowała a ta mnie jakoś wciągła , sprawiła ze w mojej kuchni dzieje się więcej gotuje coraz to nowsze potrawy szukam przepisów i jem smaczne rzeczy a nie to co zwykle .
Ja zaczełam diete z dukanem od zakupienia ksiązek przeczytaniu i przemyśleniu czy to mi będzie odpowiadac czy dam sobie rade bez chleba i ziemniaków ,słodyczy . Nabiał i tak jadłam codziennie w dużych ilościach wiec zaczełam kupować beztłuszczowe , bardzo pomaga ksiązka z przepisami dla polaków bo jakbym nie maiła pomysłów co zrobić to pewnie tez bym skączyła .A pozatym mam wsparcie siostra jest tez na diecie i ma już -3 kg .
Sierpniówka ja już jestem po 5 dniach protein -3kg i 5 dniach II fazy warzywa + proteiny dziś zaczełam znowu same proteiny i jest już 60,7 chudne chociaż wolniej i mam @ ale idzie .W planie mam jeszcze 2kg potem fazza III.

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

28 paź 2010, 23:17

sierpniówka, bolał mnie brzuch i plecy od pępka w dół po zakończeniu I fazy a w tracie dni z warzywami, Ja osobiście zwaliłam to na nerki = choć nie wiem jak bolą nerki :ico_wstydzioch: . Bolało 3 dni = mocno bolało :ico_zly: ale przeszło.

Teraz napiszę coś - z czym pewnie nie wszyscy się zgodzą :

Dużo osób pisze o szkodliwości diety ... OK . Zgadza się. Niech będzie, że jest szkodliwa. Ale np otyłość - bo ja już z nią mam do czynienia nie jest szkodliwa ? Nie chcę się bulwersować ale wkurzają mnie takie dyskusje. Jak ktoś ma do zrzucenia 5 - 10 kg to z kolei same wiecie ile czasu potrwa Wasz czas diety - no i czy w takim czasie moźna narobić sobie czy włanemu zdrowiu krzywdę ? Aż taką krzywdę? Bez jaj :ico_nienie:

Nie chcę by moje słowa wywołały burzę - więc prosze o niekomentowanie ich i nie sugerowanie się nimi gdyż to są tylko moje przemyślenia (jestem na diecie od 6 sierpnia i jest mnie 15 kg mniej) i w tym czasie naczytałam się dużo za i przeciw diecie. Ale każdy ma swój rozum i nim niech się kieruje :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-10-28, 23:26 ]
Na poczatek to motywacja jak człowiek nie ma silnej motywacji to nic zadna dieta nie pomoże wiem bo od 4 lat kupuje super linie i jakoś zadna z diet które tam opisywali mnie nie interesowała a ta mnie jakoś wciągła , sprawiła ze w mojej kuchni dzieje się więcej gotuje coraz to nowsze potrawy szukam przepisów i jem smaczne rzeczy a nie to co zwykle .
dokładnie = masz 100 % rację
Nie rozumiem jak ktoś mówi że nie da się ciągnąć dłuższy czas na serkach jogurtach i kurczaku.... Ja jem naprawdę smacznie - kombinuję, szukam, modyfikuję przepisy. Mój syn, który lubi niewiele rzeczy jeść zagląda do mojego talerza - interesuja go cuda na nim, podjada mi. I nieprawdą jest to że przygotowanie posiłków dla siebie i innych dla rodziny jest trudne i czasochłonne - można to pogodzić - naprawdę.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

29 paź 2010, 00:53

Tak was podczytuje czasami i stwierdzam ze ... nie chce nikogo obrazic wiec nie bierzcie tego do siebie.. to ze dieta jest taka owaka i ogolnie zła piszą zazwyczaj te osoby które nie dały rady :ico_noniewiem:
Kazda dieta jest ZŁA, bo zadna nie jest w stanie dostarczyc wszystkich potrzebnych składników dla organizmu bo jest to dieta
i czy ograniczona w tłuszcze czy węglowodany zawsze przynosi jakis uszczerbek
jednak tak jakAginka, pisze
np otyłość - bo ja już z nią mam do czynienia nie jest szkodliwa ?
?
moim skromnym zdaniem ksiazka w tej diecie to podstawa, trzeba się przygotowac, wiedziec dlaczego powinno sie pic i w jakich ilosciach
nie wystarczy jesc kurczaka i tunczyka
bialko owszem obciaza ale po to nalezy wypic te 2 litry płynow zeby nerki mogły swobodnie pracowac
jezeli się nie przestrzega pewnych zasad skutki będą widoczne gołym okiem
ja na diecie czulam się okropnie na początku, byłam osłabiona zmęczona, przygnębiona
ale wszystko minęło
nerki też bolały - a mam skłonnosci - ale to wina moich zaniedbań
dlatego uważam, że jeżeli komuś sie nie udało nie powinien zniechęcać innych tylko z tego powodu
powtarzam każda dieta jest zła i odbija się na organizmie
ale można schudnąć, utrzymać wagę i nie umrzeć z powodu skutków ubocznych!
więc powodzenia!!!!

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

29 paź 2010, 10:56

:ico_kawa:
po 4 dniach protein przezłam na II faze ze wzgledu na ból pleców :(
mi tez sie wydaje ze to nerki- choc piłam 2litry wody dziennie
faktycznie dieta nei musi byc monotonna. Wczoraj przegladalam kilka blogow z przepisami i jets tego mnóstwo. Sprytne kobiety wymyslajaj nawet desery Dukanowskie ba! nawet torty-wyglada pieknie- ciekawe jak smakuje. Szczerze jedzac 4 dni proteiny nie znudziło mi sie nic, bo codziennie cos innego na obaidek.
Ni wem ile zrzucilam, bede sie wazyc w weekend.
Jednak czuję sie lepiej, a waga moja ostatnio rosła w tempie zawrotnym, czułam sie jak słon w składzi porcelany.

generalnie dizisiaj jestem po jajaecznicy z warzywkami:)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 paź 2010, 14:15

sierpniówka, a mozesz podesłać mi na pw te adresy z blogami, bo ja mam tylko 1 taki adres albo 2 ...
a narazie jestem na etapie przeszukiwania przepisow i chce je wytestowac... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

29 paź 2010, 21:44

od poniedziałku dwa kilo mniej, wazyłam sie p rzed chwila wiec mozna powiedziec ze prawie całe dwa kilo na I fazie.
JeszcZe zaraz zrobie sobie placki z otrebami i pierwszy dzien II fazy mam za sobą.
Dobranoc Ducanki
JoannaS, wysłałam:)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 paź 2010, 22:01

sierpniówka, dziekuje Ci baaaaardzo za stronki :ico_sorki:
Jeszcze siostra ma mi zeskanować dietki tzn przepisy z innej diety NH i zobacze co wyjdzie mi z tego . Bede sie starala sama jakos zrzucic ale tak jak pisalam od stycznia a dokladnie 10 go :ico_oczko:

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

30 paź 2010, 08:41

:ico_kawa:

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość