Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

16 lis 2010, 13:17

Oj ja tez mialam stresa bo nie wiedzialam kiedy co i jak w kosciele, ale ksiadz nam wszystko mowil, pokazywal, mozna smialo 'porozmawiac' nawet w trakcie mszy :):)

Ja juz nie moge sie doczekac, kiedy na usg zobaczymy plec Dzidzi :ico_brawa_01: Tyle ze mam zamieszanie z lekarzami, bo zmienilam na innego i teraz ten najblizszy termin wizyty ma 3 grudnia :ico_szoking: i nie wiem, ech, znowu zmieniac?? :/ a powinnam juz w sumie pojsc, bo ostatnio bylam w 14 tygodniu -_-

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

16 lis 2010, 13:29

hejka
jej ale naklikalyście,nic nie zapamiętałam :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
magduś ciesze sie że wszystko ok z twoja dzidzia,a mierzyli ci ja teraz ,mówił ile juz urosła????ja mam nadzieje że dowiem sie teraz czy to chłopczyk czy dziewczynka :ico_haha_01:
co do szyjki,to chyba tylko ja mam problem,gdyby nie to to mogłabym góry przenosic a tak musze cały czas uważac i odpoczywac,już mi biki i nonono dretwieją od tego leżenia
ale co tam byleby wszystko było dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
ja czekam na faceta od co. bo znowu nie działa,mały mój dziś do kina z przedszkolem pojechał.
a na obiad mam dziś rybke surówke i ziemniaczki :ico_oczko:

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

16 lis 2010, 14:14

Witam wszystkie :ico_ciezarowka: podczytuje was od czasu do czasu poniewaz sledze moja siostre :ico_haha_02: ewelcia 1245 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla coreczki zdjecia sliczne widac ze to nasza kobietka :ico_brawa: :509: :509:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 lis 2010, 14:37

:-D a ja juz po wizytce u poloznej :-D
super babka, kilka rzeczy mi doradzila w kwestii bolu kregoslupa i bolu nog :-D
dala mi namiary na 2 najblizsze szpitale i temriny, w ktorych mozna jechac zobaczyc porodowke itd :-D

Fintifluszka, po porodzie malenstwo jak wszystkie dzieci w Niemczach dostanie na siebie Kindergeld, a oprocz tego matka lub ojciec (zalezy kto zostaje w domu z dzieckiem) otrzymuje przez rok czasu Elterngeld (cos jak macierzynski chyba). Jesli matka nie pracowala otrzymuje pauschale w wysokosci 300€ miesiecznie, a jesli pracowala to otrzymuje nie wiem dokladnie ale jakos z 70% wyplaty, moze mniej, a moze wiecej, a max. 1800€ miesiecznie.. U nas widzialam, ze zalatwia sie to w Kreisverwaltung (w innych miastach pewnie w ratuszu), u nas tj na tym samym pietrze co Jugendamt, na drzwiach pisze poprostu Elterngeld. Z tego co slyszalam dokumenty dostaje sie juz w szpitalu po urodzeniu, trzeba wypisac, tam zaniesc z innymi papierkami - nie wiem jakie beda potrzebne i oni beda wyplacac pieniazki przez rok czasu.
A jesli chodzi o Kindergeld to po urodzeniu musisz do Familienkassy wyslac druczek o Kindergeld dla nowo narodzonego dziecka wraz z kopia aktu urodzenia.

Czegos takiego jak jednorazowe becikowe poprostu nie ma :ico_noniewiem: no, ale czasem lepiej przez rok dostawac miesiecznie, niz jednorazowo... i najwazniejsze, ze dadza tyle, ze na pampki itd. wystarczy...

Ja wlasnie teraz skladam papiery (narazie kompletuje) na Wohngeld (miasto doplaca do czynszu) i na Kinderzuschlag (dodatek do rodzinnego, jesli sie nie zarabia duzo). A ze wzgledu na to, ze P. ma wlasna firme to troche kompletowania roznych pierdolek jest.. ale w tym tyg powinnam sie juz z tym uporac i mam nadzieje, ze jak to rozpatrza za kilka miesiecy (maja 8 tyg czasu od zlozenia wniosku) to moze jakies 300 wpadna do portfela...

Awatar użytkownika
ewelcia1245
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:53

16 lis 2010, 18:22

ha ha ANIULA tak masz racje widać , że do nas podobna hi hi hi :ico_urodzinki: :ico_haha_01:

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

16 lis 2010, 21:06

Inuno, o Ty widzę świeżo po ślubie ;-) dla mnie to trochę jeszcze nie dociera, że będę ŻONĄ! ;-)

NowaSejana, to gratulacje, że udało się z położną :ico_brawa_01: a co doradziła co do bólu kręgosłupa?? Bo mnie tez pobolewa ;-)

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

16 lis 2010, 23:44

Cześć :-D :-D :-D :-D

Sorki,że dziś tak tylko o sobie napisze ale dopiero niedawno wróciłam od lekarza i padam na pyszczek.
Byłam dziś na wizycie i miałam USG :-D :ico_ciezarowka: :-D Dzidzia zdrowa, wszystko jak należy, waży 462g i odpowiada wymiarowo 21t 5d czyli tak jak powinno :-D
Płci nie było widać,bo dzidzia tak się ułożyła do spanka,że nonono tylko oglądaliśmy i jak rusza sobie rączką buzię :ico_haha_01:
Mam zdjęcie rączki, kręgosłupa i twarzy ze źrenicą :-D jutro postaram się Wam wkleić :-)
Przytyłam od ostatniej wizyty 800g, czyli w sumie od początku ciąży przybyło mnie 1kg z czego prawie 0,5kg to dzidzia, więc cieszę się bardzo :ico_brawa_01:
Następna wizyta za 4 tygodnie,a kolejne usg na którym mamy sprawdzać pleć prawdopodobnie za 2 miesiące. Więc jak się dzidziuś nie ujawni to będziemy mieli niespodziankę :-D
No i czeka mnie picie glukozy i na samą myśl mi nie dobrze :ico_olaboga:

Lecę już do spanka, do jutra dziewczyny :ico_papa:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 lis 2010, 23:53

NowaSejana, fajne te wypłaty dla dzieciaczków, szkoda, że w polsce tego nie ma

Aniaaa, :ico_brawa_01: za udaną wizytę
co do szyjki,to chyba tylko ja mam problem
a jaki????skraca się???

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

17 lis 2010, 00:31

Fiuuu, Sejana, Ty jak encyklopedia widze w tym temacie jestes :ico_oczko: ja tu krocej mieszkam i jakos nigdy sie nad tym wszystkim nie zastanawialam :ico_noniewiem:

a jutro o 14 odbieramy klucze do mieszkania :ico_noniewiem: rozwiesilismy ogloszenia, ze to nasze jest do wynajecia, trzymajcie kciuki, zeby sie ktos skusil, bo inaczej do lutego 2 czynsze bedziemy placic :ico_sorki:

Ania, super-dzidzia zdrowa, cala reszta to betka :-) szkoda, ze nie pokazala co miedzy nozkami chowa :ico_oczko: ja za 2 tyg. mam badanie cukru, musze isc do apteki po glukoze, bo nie wiem czy tu sie jakos recepty nie przedawniaja :ico_noniewiem:

kurde, a ja od poczatku ciazy juz 5 kilo nabilam-bedzie powtorka z rozrywki pewnie... ostatnio 24kilo mi doszlo... ja mam po prostu takie wredne cialo, ze jak nie cwicze to chocbym nie jadla wcale to i tak bede tyc :ico_noniewiem: jak sie znowu tak spase jak prosie to nie wiem czy dojde do jako takiego stanu estetycznego...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

17 lis 2010, 09:02

a co doradziła co do bólu kręgosłupa??
kazala mi kupic specjalny olejek do masazu do tej kosci co jest przy tylku :ico_wstydzioch: kosc ogonowa, czy jakos tak i ja masowac, bo mnie wlasnie w tym miejscu boli... ona miala ten olejek ze soba i jak mi rozmasowala to do wieczora mialam spokoj :-D no i nogi mnie tez bola, wiec kazala mi sie klasc na plecach, pod plecy mala poduszka, co tez odciaza kregoslup a nogi na jakies poduchy w gore, tak zeby w kolanach byl kat prosty... wtedy to pomaga i na nogi i na kregoslup...
Aniaaa, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla malenstwa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: cos nasze maluchy nie chca sie ujawniac...
NowaSejana, fajne te wypłaty dla dzieciaczków, szkoda, że w polsce tego nie ma
no ja w PL mialam becikowe panstwowe i socjalne, co miesiac zasilek rodzinny i tez nie bylo zle...
Fiuuu, Sejana, Ty jak encyklopedia widze w tym temacie jestes :ico_oczko: ja tu krocej mieszkam i jakos nigdy sie nad tym wszystkim nie zastanawialam :ico_noniewiem:
bylam samotna mama w Niemczech i pieniadze na zycie trzeba bylo wytrzasnac, wiec podowiadywalam sie co i jak, w koncu jak maja os placic to niech placa.. P. wystarczajaco duzo kasy do finanzamtu oddaje :ico_zly: tzn. do skarbowki, jak sie co roku z firmy rozlicza

A mnie troche myslenie mojego tescia zasmucilo :ico_olaboga: a wiem to od P. ze mu wczoraj powiedzial, ze on teraz taki biedny jest, bo rano musi dzieci do przedszkola zawozic (bo to przeciez taki stres nie? a tymbardziej, ze sam chcial no i ma po drodze do pracy), no i spokojnie pospac nie moze ani odpoczac, bo dzieci biegaja itd... No ku**** mac, wkurzyl mnie tym strasznie... :ico_zly: :ico_zly: i wczoraj mowilismy cos o naszym mieszkaniu, zeby juz w ten weekend tam zostac, no to nie bardzo im sie to podoba :ico_zly: co mnie doprowadza do bialej goraczki, bo placimy za to mieszkanie, a raczej za ten miesiac ja zaplacilam, a reszte mies. to juz P. bedzie sie martwil... a ojciec P. mowi, ze tak czasem jest, ze sie placi a mieszka sie gdzies indziej itd... no i tak wogole to chcieli zebysmy z nimi mieszkali :ico_nienie: tylko nie wiem, gdzie bysmy sie pomiescili, bo przez te cale 3 tyg to male na materacu na podlodze spia, na zmiane z nami... zabawek swoich nie maja i sie nudza... ehh.... nie ma to jak u siebie.... juz niedlugo... :-D
a no i zapomnialam, ze przeciez P. beda "odwiedzac", bo my tak strasznie daleko mieszkamy :ico_olaboga: cale 5 km od nich :ico_haha_01: :ico_haha_01: no i on z ojcem widza sie codziennie w pracy... hehehe oj smieszny czlowiek czasem z niego

[ Dodano: 2010-11-17, 08:04 ]
a jesli chodzi o kg to ja jestem jakies 4 kg na plusie... okaze sie po wizycie 30go

[ Dodano: 2010-11-17, 08:07 ]
Fintifluszka, a Ty masz Kindergeld dla Gabriela?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość