moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Trzeci migdałek

25 lis 2010, 23:26

Dziewczyny jak to jest z tym trzecim migdałem. Kiedyś słyszałam że lepiej go nie wycinać a teraz to już różne opinie krążą.

Miało któreś z waszych dzieci wycinany?

Okazało się że moja Martyna nie ma alergii tylko strasznie powiększony migdał, i stąd ten stały kaszel i katar. Byłam wczoraj u panie alergolog-laryngolog i ona właśnie stwierdziła co dolega Martynie. Na razie dostałyśmy zestaw leków:

aerius syrop
tabletki singulair
do inhalacji Flixotide
i krople do nosa jakieś robione ma

Mamy kolejną wizytę 5 stycznia i zobaczymy co będzie dalej

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

25 lis 2010, 23:59

Nie martw się. Ja sama wiem po sobie, że trzeci migdałek nie zawsze kończy się operacją. Można go zwalczyć lekami, lub doustnymi szczepionkami. A jeśli chodzi o alergie, to często jest to przyczyną powiększonego migdałka.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 lis 2010, 00:15

aerius syrop
moj ten syrop bral jak mial nawracajacy katra,lekarka podejrzewala jaks alergie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

26 lis 2010, 00:21

moni26, Ja wiecznie miałam anginy ze względu na powiększony trzeci migdałek. Ale jakoś po 8-9 roku życia przeszło samoistnie. Oczywiście nie raz miałam kuracje antybiotykowe. Dziś mam spokój.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 lis 2010, 03:26

aerius syrop
ja też brałam aerius na alergie
tyle ze tebletki :ico_noniewiem:

lilo

26 lis 2010, 09:30

Martyna nie ma alergii tylko strasznie powiększony migdał, i stąd ten stały kaszel i katar
aerius syrop
tabletki singulair
do inhalacji Flixotide
Hmmm - faktycznie trochę to dziwne bo to są leki właśnie na alergię czy sprawy astmatyczne :ico_noniewiem: Moja mała ma w tej chwili te zwiewy Flixotide właśnie ze względu na to że pokasluje bez przerwy bez żadnych inncyh objawów, czyli podejrzenie alergii.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 lis 2010, 10:18

moni26, na pewno co człowiek to inne zdanie ... jedna z moich cór miała wycinany migdał gdy miała 6 lat ,wcześniej można powiedzieć ze nie wychodziła z choroby ,bez przerwy kaszel jak u gruźlika,często zapalenia oskrzeli,angina w tym ropa nie wspomnę o mega katarze ,tez podejrzewano alergię ale nie miała jej ,badania to wykluczyły miała robiony biorezonans,testy skórne i IGE.......w końcu jeden laryngolog zaproponował wycięcie migdałków i zgodziłam się i do dziś tego nie żałuje,po wycięciu najpoważniejszą chorobą był...od czasu do czasu katar który znikał po podaniu leków ,od tamtej pory córa ma spokój i z oskrzelami i z gardłem

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

26 lis 2010, 11:21

dzięki dziewczyny za informację :-)

Tak jak już nie raz mówiłam ona nie była nigdy chora... osłuchowo zawsze czysto, jakieś małe przeziębienia się tylko jej łapały ale to może z 4 razy w życiu, dwa razy miała wysoką temperaturę - tak było do tego roku.
Od maja kaszel praktycznie non stop.

Doktorka pytała się nas również czy Martyna nie skarży się na uszy, bo ponoć ma coś tam zaróżowione i że ten migdałek jest tak duży że on wywołał ten stan.

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

26 lis 2010, 17:21

Dziewczyny jak to jest z tym trzecim migdałem.
Ja bardzo często w dzieciństwie chorowałam na ostre zapalenie ucha środkowego, raz w miesiącu tydzień zwolnienia, potworny ból, zwolnienie z basenu, więc moja lekarz stwierdziła, że wytną mi.. trzy migdały.. Nie dość, że mam uraz do szpitala od tego czasu bo mnie tydzień trzymali na kroplówkach i bolesnych zastrzykach (kompikacje po narkozie - teraz dają głupiego jasia), to dalej chorowałam, tylko trochę rzadziej.. potem zeszło mi na zatoki :/ a potem, po kilku latach po prostu się unormowało.. Więc nie wiem czy mi to pomogło :P

[ Dodano: 2010-11-26, 16:25 ]
a najbardziej podoba mi się, że po migdałkach zostały ranki, którym lekarze się przyglądają za każdym razem, pytają się czy bardzo mnie boli gardło, bo mam stan zapalny xD

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

26 lis 2010, 17:33

moni26, moja córka miała wycinany 3 migdał we wrześniu.Zniosła bardzo dobrze,bez komplikacji,nawet nie wymiotowała :ico_szoking:
Od czasu wyjscia za szpitala zaczeła kaszleć i to się pogłębiało,taki mokry,odrywający kaszel.Chora była od tej operacji juz kilka razy :ico_placzek:
Podejrzewamy alergię jednak.A migdał u Gabrysi nie był duzy,raczej średniej wielkości ale chorobowo zmieniony-tak to okresliła laryngolog robiąca operację.
Gabi teraz dobrze śpi,nie chrapie,ma zamkniętą buzię podczas snu.
Wcześniej,w czerwcu trafiliśmy "na ostro" z temperaturą do szpitala bo ogłuchła w ciagu 3 dni.Okazało się że ma płyn w uszach-już bakteryjny czyli ropę.MIała robione nacięcie błon bębenkowych (praktycznie na żywca bo w znieczuleniu miejscowym ale nie działało chyba bo straszne wrzeszczała podczas zabiegu :ico_placzek: ,ja o mało na zawał nie zeszłam tam i ryczałam jak bóbr :ico_placzek: ,nie wybacze sobie chyba nigdy że nie miała w narkozie,lekarka mi namąciła w głowie a ja głupia zgodziłam sią na miejscowe znieczulenie :ico_puknij: )
Jeśli Twoja córcia ma zaczerwienione uszy a migdał duży to znaczy ze płyn z uszu nie spływa swobodnie,migdał go blokuje.Przy katarze tak się dzieje.Dbaj by miała drożny nos-to podstawa.I kontroluj uszy żeby nie było jak u nas.Od czasu zabiegu co infekcja to w uszach u mojej córki pojawia sie płyn,nerwy mam poszarpane bo boję sie i chucham by nie trzeba było znów do szpitala na zabieg jechać.

Ważne też jak sie czyści uszy.Nie wolno używać patyczków do uszu!!Ja robiłam ten błąd :ico_puknij: Teraz stosuję VAXOL-taką oliwę w sprayu i tym 1-2 razy w tygodniu psikam do uszu.Woskowina się rozpuszcza i sama wypływa,wystarczy potem tylko małżowinę wytrzeć i po sprawie.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości