magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

03 gru 2010, 17:38

chyba wole zyc w niepewnosci niz wiedziec kiedy mniej wiecej urodze, bo bym sie bardziej stresowala.
to że na oddziale mi Pani doktor powiedziała że za tydzień będą mi indukować jak się nic nie wydarzy to wcale nie oznacza że akurat w tym dniu pójdę. Leżałam na patologii już kilka razy i widziałam nie jedna dziewczynę która miała mieć danego dnia indukcje i nie zawsze tak było że akurat w tym dniu ją brali. Jak ostatnio leżałam to jedna dziewczynę na cc przeciągnęli 3 dni i tak bezczynnie leżała z nami i się denerwowała.
Ale z drugiej strony wiem że będą chcieli rozwiązać poprzez indukcję i to mnie bardzo przeraża. mam nadzieje że zacznę sama.

A moje dziecko waży 3400 i jest ułożone główkowo. jeszcze nie jest wpasowane w kanał rodny bo główkę ma tak z boku, ale jest już w miarę nisko i niedługo powinno się dopasować. No chyba że znowu się bąbel (jak to mówi o wszystkich dzieciach Pani doktor) odwróci. Bo podobno jeszcze może się odwrócić. Pytałam się Pani doktor czy już się nie odwróci a ona na to że tego nie może mi zagwarantować i że może się odwrócić.

kruszynka05, a ty olej te uwagi położnej odnośnie wagi twojego dziecka. Moje w 36 tyg też ważyło około 2500-2600. Nie pamiętam dokładnie ale coś koło tego. I teraz tak mocno przybrało przez ten tydzień. Zresztą ja bym wolała mieć chudsze dziecko a nie takiego pulpeta. Nie wiem jakie będzie moje ale chciałabym aby nie było grube.

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

03 gru 2010, 17:43

bardz ochcialam zeby Adam by lze mna. czuje ze wszystko rozegra sie na 'ostatnia chwile'. ja nie wyobrazam sobie zebym miaala byc facetem, moja zona mialaby rodzic i mialbym ja zostawic a ja mialabym czekac na korytarzu.
wiesz Krzysiu od poczatku chcial byc i naprawde przezywal ze mna a przy tym uspokajal mnie, masowal podczas skurczow, pomagal przec... ale faceci roznie reaguja... wiesz moze Twoj maz boi sietego ze bedzie widzial jak cierpisz... ogolnie nic na sile...a moze zmieni zdanie i bedzie chcial byc?

Niunia slicznie zjadla 65-70ml mleczka;) juz nam sie odbilo takze ogolnie super;)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

03 gru 2010, 17:46

Niunia slicznie zjadla 65-70ml mleczka;) juz nam sie odbilo takze ogolnie super;)
a skąd wiesz ile zjadła mleczka? Karmisz z butelki?

[ Dodano: 2010-12-03, 16:50 ]
jeśli chodzi o mycie dziecka na drugi dzień po porodzie to chyba tu gdzie będę rodzić to właśnie tak robią. Tutaj po porodzie od razu nie myją dziecka tylko wycierają pieluchami i ubierają. nie wiem jak jest później ale po porodzie od razu na pewno nie myją.
natomiast jeśli chodzi o mycie dziecka co kilka dni to tez o tym słyszałam, że teraz nie myje się dzidzi codziennie aby nie zmywac warstwy ochronnej.

Dziewczyny widziałam dziś w sklepie jakieś takie dziwne majki do pieluch wielorazowych. Nie wiem za bardzo co to jest bo to jest na jakieś wkłady. wie któraś z was coś na ten temat, czy ma sobie szukać info w necie? podobno ekologiczne (jak wszystko teraz) :-)

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

03 gru 2010, 17:51

a skąd wiesz ile zjadła mleczka? Karmisz z butelki?
karmie z butelki bo mala od poczatku nie chciala ssac... tzn niby ssala a tracila na wadze i musielismy przejsc na butelke;( ale najwazniejsze ze moje mleczko pije;) no niby jeszcze sa szanse ze zacznie ssac piers ale zobaczymy;)

Madziorka Julka byla strasznie pokryta mazia i nie wyobrazam sobie jakby jej po porodzie nie umyli;)

magda7, u Ciebie ta indukcja prze cisnienie tak?
a Malenstwo znow inaczej ulozone?
oj wierci sie maluszek co?

[ Dodano: 2010-12-03, 16:57 ]
Dziewczyny widziałam dziś w sklepie jakieś takie dziwne majki do pieluch wielorazowych. Nie wiem za bardzo co to jest bo to jest na jakieś wkłady. wie któraś z was coś na ten temat, czy ma sobie szukać info w necie? podobno ekologiczne (jak wszystko teraz) :-)
wiesz to na zasadzie jak kiedys uzywalo sie pieluch tetrowych... to teraz sa wlasnie takie majtki i wielorazowe wklady ktore sie pierze... ja jestem nie ekologiczna jesli chodzi o to i wygodna i wole pampersy;)

[ Dodano: 2010-12-03, 16:58 ]
Caly czas zastanawiam sie jak tam Herbaciana i mala Gabi... ciekawe...
No i jak sie Zubelek czuje...

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

03 gru 2010, 18:04

u Ciebie ta indukcja prze cisnienie tak?
tak ze względu na tzw PIH (czyli wysokie ciśnienie indukowane ciążą) i lekarze twierdzą że przy PIHu ciążę powinno zakończyć się przed 40 tyg. No chyba że samo sie zacznie to wtedy by było najlepiej. Bez indukcji.
ja jestem nie ekologiczna jesli chodzi o to i wygodna i wole pampersy;)
oj ja chyba też będę nie ekologiczna. Zresztą takie pieluchy są bardzo drogie jedne gacie kosztują 30-45 zł. Miały jakąś wkładkę w sobie ale nie wiem czy to tylko z tą wkładka czy jeszcze coś się wkłada. Bo jeśli tylko taka wkładka w tych majtkach to przecież trzeba by było mieć tego około 40 skoro na początku zużywa się kilkanaście pieluszek jednorazowych.

[ Dodano: 2010-12-03, 17:12 ]
Caly czas zastanawiam sie jak tam Herbaciana i mala Gabi... ciekawe...
No i jak sie Zubelek czuje...
również ostatnio myślałam o herbacianie i zubelku. Może niedługo dadzą znać co tam u nich. Może nawet nas czytają tylko nie mają weny albo czasu aby pisać.
karmie z butelki bo mala od poczatku nie chciala ssac... tzn niby ssala a tracila na wadze i musielismy przejsc na butelke;( ale najwazniejsze ze moje mleczko pije;) no niby jeszcze sa szanse ze zacznie ssac piers ale zobaczymy;)
wiesz jest taki zestaw calma firmy medela do karmienia. Jest to butelka ze smoczkiem ale ten smoczek jest jak pierś kobiety. Butelka jest droga, ale podobno bardzo dobra. Sama butelka jest normalna jak to butelka. Smoczek jest inny, a pod nim jest tak jakby jakiś zaworek. Ciężko tak na sucho wytłumaczyć. Poczytaj sobie o tym. Może to Ci pomoże w tym aby mała nauczyła się ssać pierś.
osobiście kupiłam ta butelkę i rozmawiałam z Panią ze sklepu na ten temat. Powiedziała że jest ona na rynku od niedawna (jakieś 2-3 miesiące) i ze sprzedaje sie tego sporo. Ma klientów którzy kupują tak jak ja najpierw jedna a później dokupują. Nie sądzę aby ta kobieta mnie okłamała w tej kwestii bo kupowałam u niej na allegro i faktycznie powtarzają się zakupy tych samych osób.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

03 gru 2010, 18:28

Niunia slicznie zjadla 65-70ml mleczka
Ty z butelki? czemu nie z cycuszka?

[ Dodano: 2010-12-03, 17:31 ]
podobno ekologiczne (jak wszystko teraz
ja Ci Madziu nic nie powiem, cos slyszalam o nich ale nie wglebiama sie w temat - nie kazda 'nowosc' do mnie przemawia, a moze to blad? moze okaze sie ze te wielorazowe z wkladem sa super? nie wiem :ico_noniewiem:

magda7, a Twoja dzidzia widze szaleje, co chwila inne polozenie. zobaczysz ze urodzisz sama, ze zdazysz i wszystko bedzie ekstra. grunt to pozytywne podejscie, reszta potem sama przyjdzie :)

sama jestem ciekawa, gdzie dokladnie moja jest ulozona i jak, bo ciagle czuje te nozki wypychane po lewej stronie, czyli chyba Ty Madziu Pisalas ze miednicowo, czyli niedobrze. no naprawde, nozki caly czas z lewej strony czuje jak wypycha. czasami az mi taka mocna zyla wyjdzie na skorze :)

magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

03 gru 2010, 18:38

sama jestem ciekawa, gdzie dokladnie moja jest ulozona i jak, bo ciagle czuje te nozki wypychane po lewej stronie, czyli chyba Ty Madziu Pisalas ze miednicowo, czyli niedobrze. no naprawde, nozki caly czas z lewej strony czuje jak wypycha. czasami az mi taka mocna zyla wyjdzie na skorze :)
ja również czuje po lewej stronie obok żeber i okazało się że sa to stopy, a byłam przekonana że to kolanko. Na dole po lewej stronie czuje takie gilganie i okazało się że to są rączki. Ostatnio na usg wyglądało to zupełnie inaczej. Poprzednio też. Jak miałam ułożone miednicowi to czkawkę czułam na dole.

dziś bardzo zasłaniało buziulkę. Nic nie było widać. całymi łapkami zakryło. Za to mogłyśmy z Panią doktor policzyć wszystkie paluszki i wiemy że są wszystkie.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

03 gru 2010, 18:40

Za to mogłyśmy z Panią doktor policzyć wszystkie paluszki i wiemy że są wszystkie.
:) a u nozek tez liczylyscie? :)

no ja czuje kopniecia z lewej strony ale tak nisko, w polowie drogi miedzy pacha a udem. no i zawsze na srodku brzucha pojawia sie wielka kula i to jest albo glowa albo pupcia. czuje gilanie nisko, wiec spekuluje ze to gilanie (tak jak Ty pisalas) to te raczki, wiec glowka moze jet na dole. :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-12-03, 17:41 ]
całymi łapkami zakryło.
pewnie sobie pomyslala dzidzia "nie patrzec, bo nie bedzie niespodzianki" :)

[ Dodano: 2010-12-03, 17:43 ]
jestem tak niesamowicie ciekawa w jakiej pozycji gosci sie w brzuszku.
zawsze na usg byla glowka w dol, ale przekrecenie sie to nie problem ponoc nawet przepare dni przed porodem moze sie przekrecic

[ Dodano: 2010-12-03, 17:43 ]
dziś bardzo zasłaniało buziulkę
nie znasz plci?

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

03 gru 2010, 18:44

osobiście kupiłam ta butelkę i rozmawiałam z Panią ze sklepu na ten temat. Powiedziała że jest ona na rynku od niedawna (jakieś 2-3 miesiące) i ze sprzedaje sie tego sporo. Ma klientów którzy kupują tak jak ja najpierw jedna a później dokupują. Nie sądzę aby ta kobieta mnie okłamała w tej kwestii bo kupowałam u niej na allegro i faktycznie powtarzają się zakupy tych samych osób.
_________________
bede musiala kupic i probowac;)
Ty z butelki? czemu nie z cycuszka?
bo mala od poczatku nie ssala tzn ssala ale tracila na wadze czyli nie ssala dobrze i tracila na wadze i stracila wiecej niz 10% i przeszlismy na butelke i zaczela przybierac na wadze i przynajmiej widzialam ze zjada i ile zjada... strasznie mi szkoda ze nie ciagnie z piersi no ale przystawiam ja troche zeby chociaz zapach czula i sie pobawila;)

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

03 gru 2010, 18:46

bo mala od poczatku nie ssala tzn ssala ale tracila na wadze czyli nie ssala dobrze i tracila na wadze i stracila wiecej niz 10% i przeszlismy na butelke i zaczela przybierac na wadze i przynajmiej widzialam ze zjada i ile zjada... strasznie mi szkoda ze nie ciagnie z piersi no ale przystawiam ja troche zeby chociaz zapach czula i sie pobawila;)
no tak pisalas o tym, przepraszam :ico_wstydzioch:

kruszynka05, widze że Julka naprawde daje Ci troche wolnego - dość często zaglądasz :) zmobilizowalas mnie ze moze moje dziecko tez bedzie takie grzeczne ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość