Awatar użytkownika
Benvolio
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:49

29 lis 2010, 18:05

Ja też się boję owadów latem, zwłaszcza os. Słyszałam, że dobrze mieć pod ręką sterydy, np. Metypred (jest jeszcze inny preparat ale nazwy nie pamiętam). na własną rękę można to zastosować jeżeli do lekarza daleko, a dziecko ma już alergiczny problem z oddychaniem. Zamierzam wybadać temat przed latem. Może wy coś wiecie?
Zapewne chodzi o kortykosteroidy jak np. metyloprednisol, hydrokortyzon etc.
Niestety z tego co mi wiadomo, obawiam się, że na niewiele się zdadzą. Owszem, w przypadku wstrząsu anafilaktycznego (alergicznego) podawane są przez personel medyczny, ale raczej jako środki dodatkowe. Mają działanie silnie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwobrzękowe.

Lekiem pierwszego rzutu pozostaje jednak adrenalina.
Dlatego, jeśli mogę coś doradzić, w przypadku gdy badania wykażą, że dziecko jest uczulone na jad owadów, i zachodzi taka potrzeba, lekarz może zalecić zaopatrzenie się w ampułkostrzykawkę adrenaliny, przeznaczoną właśnie do udzielenia pierwszej pomocy w ostrej reakcji alergicznej.

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

06 gru 2010, 23:46

Dziękuję ci Benvolio za cenne informacje. Muszę przycisnąć naszą rodzinną, na szczęście fajna z niej lekarka i pewnie wypisze receptę na adrenalinę. Chociaż kto to wie... Jak się to wstrzykuje? Domięśniowo czy dożylnie? W amerykańskich filmach zwykle wbija się igłę w samo serce. Brrrr

Awatar użytkownika
Benvolio
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:49

08 gru 2010, 12:33

Niezależnie od tego czy jest to "lekarka fajna" czy nie, przed wypisaniem recepty konieczne będą testy pod kątem reakcji alergicznych. Przeważnie płatne.
Adrenalina jest lekiem ratującym życie używanym m.in. w czasie reanimacji lub właśnie w przypadku ciężkich reakcji alergicznych. Stosowana niewłaściwie niesie ze sobą spore niebezpieczeństwa.

Nieco informacji jak działa i jak wygląda możesz znaleźć Link usunięty przez obsługę forum Zastrzyk podaje się domięśniowo. Jeśli badania wykażą, że adrenalina jest konieczna, z pewnością sposób użycia będzie zademonstrowany.
Podanie dożylne zarezerwowane jest tylko dla personelu medycznego. Co do podawania w serce... cóż... filmowa fikcja... za to jak ładnie prezentuje się na ekranie :-D

Pozdrawiam,
Ben
Ostatnio zmieniony 16 lip 2011, 00:01 przez Benvolio, łącznie zmieniany 1 raz.

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

08 gru 2010, 19:52

Dzięki Benvolio. Objawy niepożądane bardzo niepożądane :). Aż strach pomyśleć. Nie wiem czy moje dziecko dziecko ma alergie akurat na jad owadów (na pewno ma na całą masę produktów pokarmowych). Testy zrobimy bezwzględnie. No i jeśli będzie taka potrzeba, przygotuję się na każdą okoliczność.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość