nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

14 gru 2010, 17:08

dziewczyny ja jestem w swojej pierwszej w życiu ciąży. Trochę się przestraszyłam czytając posty o wymuszonym poronieniu. Możecie mi powiedzieć dokładnie o co w tym chodzi? dlaczego do tego musiało dojść i jak to się wszystko dzieje? Wcześniej o tym nie słyszałam :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

14 gru 2010, 20:39

nina0226, - czasami się zdarza , bardzo rzadko - , że zarodek - przestaje się rozwijać a nie ma naturalnego poronienia . dlatego mówi sie często, ze często dochodzi do zapłodnienia i sa naturalne poronienia - a miesiączka spóźnia sie tylko3 dni i jest .. tak bywa. Bywa , że następuje zapłodnienie - ale coś się tak dzieje nie tak bo chromosomy sie źle połączą - coś źle pójdzie i w usg - nic nie widać - mówi sie , o pusty jaju płodowym . i zdarza sie , ze organizm nasz głupieje hormony szaleją - bo doszło do zapłodnienia ale dziecka nie ma - wtedy należy usunąć/ wywołać poronienie - dla zdrowia kobiety . \
Mam nadzieje, że wyjaśniłam wszystko w miarę ok . Ja pisałam, ze na ostatnim usg ( fakt sprzęt stary i usg brzuszne - bo nie było końcówki dopochwowej) - nic lekarz nie widział - serce nie biło - więc istniej taka możliwość, ze może coś jest nie tak - ale mam nadziej ..no zobaczymy .. się wypłakałam w zeszłym tyg - teraz już na klatę muszę przyjąć każdą wiadomość ..

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

15 gru 2010, 10:48

Cześć.
Poza tym cycki mi chyba eksplodują i starszny nerwus się zrobiłam- byle co mnie wyprowadza z równowagi
identycznie jest u mnie, a cycki to mam takie wrazliwe , że ledwo moge je dotknąć no i rosną rosną.... w pracy kolezanka dziwnie od wczoraj na mnie sie patrzy i na mój brzuch... ufff za niedługo będę zmuszona powiedziec koleżance, kierownikowi i kadrowej.... juz mam tremę :ico_szoking:
o pusty jaju płodowym . i zdarza sie , ze organizm nasz głupieje hormony szaleją - bo doszło do zapłodnienia ale dziecka nie ma - wtedy należy usunąć/ wywołać poronienie - dla zdrowia kobiety

no dokładnie ja to miałam.... i po takim poronieniu trzeba odczekac co namniej 4,5 miesięcy, żeby znowu zajść w ciążę
teraz już na klatę muszę przyjąć każdą wiadomość

no niestety , ale na niektóre rzeczy nie mamy wpływu...
Ale dziewczyny nie ma się co martwić i smucić, wszystko bedzie dobrze . U nas dzis bardzo mroźno ale słonecznie. Nockę miałam nie za ciekawa bo mój mały szkodnik wczoraj nie spał w dzień i był bardzo marudny i nudzący. no i po południu spadł dziadkowi ze schodów rozbił cały nos i krew sie lała więc w nocy tez nie za ciekawie spał bo go bidulka pewnie bolało i co chwilke sie budził i popłakiwał. tak więc teraz żywcem usypiam w pracy :ico_spanko:
No i pytanie do dziewczyn które maja dzieciaczki - spia wasze dzieci jeszcze w dzień? U nas kolezka spi bo wtedy mamy troche spokoju i odetychnienia, bo dodam, że mój Kuba jest bardzo, ale to barzo żywiołowym dzieckiem i ruchliwym, nie jest w stanuie usiedziec w jednym miejscu ani przez 2 minuty. Tak więc jest co przy nim robić.

[ Dodano: 2010-12-15, 18:43 ]
uuu ale tu dzisiaj ruch..... :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

15 gru 2010, 22:14

No i byłam u lekarza. Wszystko w porządku ale po lekarzu do którego chodziłam z Kubusiem jestem troche zawiedziona. Tam, mogłam posłuchać serduszka, dostać wydruk zdjęcia usg a tu nic. No i chcieliśmy dac rodzicom w prezencie właśnie usg a tu nici z prezentu
Zirafka- mój Kuba też śpi w dzień i to nawet do 3 godzin. Ostatnio stwierdziłam że chyba trzeba będzie mu skracać te drzemki bo zasypia nam o 22, 22.30. Tylko jak się mojemu dziecku przerwie sen to wtedy jest mega marudny. Kubula na co dzień siedzi z moją teściową więc to jej swoją decyzją dołoże problemów.

[ Dodano: 2010-12-17, 07:53 ]
Kawka, herbatka dla wszystkich. No i zyczę miłego dzionka, tym bardziej że weekend tuż tuż

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

17 gru 2010, 09:08

hej przyszłam powiedzic dzien dobry i .. odezwe sie wieczorem - wiyzta na 13 .. o o

[ Dodano: 2010-12-17, 14:41 ]
ha .. dzidzia ma 1cm :-D i serce bije jak szalone :-D

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

17 gru 2010, 23:10

Hola!
Trochę mnie nie było, ale mieszkamy u kogoś i net im odcięli z jakiegoś tam powodu :ico_noniewiem: Już ze 2 tygodnie chyba :ico_noniewiem:
Dzisiaj się wkurzyliśmy i w końcu załadowałam nasz modem bezprzewodowy.
Bosheee.. ja to dzień w dzień przez cały dzień mam mega mdłości i mega senność.. już mam dosyć. A jeszcze w zastępstwie zgodziłam się popracować przez miesiąc na sprzątaniach. Teraz żałuję.

Później albo jutro popiszę.. teraz pora coś zjeść.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

17 gru 2010, 23:51

cześć mamusie.zaglądam życzyć wszystkiego dobrego i oczywiście pogratulować :ico_brawa_01:

CleoShe, i ciebie tu spotkałam :ico_brawa_01: gratuluję! :ico_brawa_01:

powodzenia dziewczyny!!!

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

20 gru 2010, 08:50

Cześć. Ale tu pustki..... czyzby juz przygotowania do swiąt ;)
Ja jutro dopiero idę do lekarza i dowiem sie co i jak , choc powiem wam, że czuje sie dobrze jedyne co mnie deczy to te gazy..... no okropa. jeszcze w domu pól biedy ale w pracy :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

21 gru 2010, 10:07

Ja tylko meldunkowo: wczoraj KUbula miał urodzinki- skończyliśmy 2 latka!!! Za to w nocy mały bardzo wymiotował. Dziś też ma wysoką temperaturę i zwraca dalej. :ico_sorki: Jeszcze w dodatku musiałam wpaść do pracy, choć na chwilę. Teraz czekam na moją szefową ąz wróci z podpisami od burmistrza i skarbniczki (oczywiście jej nie jest spieszno :ico_zly: nie ma jej już dobre pół godziny chociaż wie że się spiesze)i mogę wracać do synka

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

21 gru 2010, 14:11

ma wysoką temperaturę i zwraca dalej
no to go cos dopadlo biedaczka i to przed samymi swiętami.
A ja byłam dzis w końcu u gina no i wszystko jest ok, serduszko bije . Dostałam skierowanie na badania i nastepna wizyta 11 styczen.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość