Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

,,Służba zdrowia'' ;/

10 sty 2011, 12:19

Niektórzy ,,lekarze'' powinni dawno być już na emeryturze....
Jestem wciekła jak diabli moja Liwia od wczoraj gorączkuje w nocy miała 39,7 i co 6 godz gorączka powraca do tego jest jeszcze kaszel ,katar,osłabienie...

Mój prywatny lekarz przyjmuje od 17 więc to było dla mnie za długo czekania i wybrałam się do naszej przychodni pani Doktor która leczyła jeszcze mnie nie ma najlepszej opinii ale nie miałam wyjścia.....
Oczywiście w przychodni godzinne opóźnienie(nie wiem po co są te godz jak i tak ludzie wchodzą jak chcą;/)
Nasza kochana pani doktor zbadała małą i nic nam nawet nie powiedziała (czy oskrzela czyste itp) przepisała augmentin( ten antybiotyk przepisuje każdemu w dodatku na 10 dni:o,u niej inne antybiotyki nie istnieją leczyła nim nawet mnie gdzie zawsze kończyło się zastrzykami ,jak rozmawiałam z innymi mamami w poczekalni to mówią że dzieciaki chorują już od miesiąca ) stertę innych leków i koniec... Mówię jej że może zbadała by jej uszka (ja muszę mówić co ona ma robić) okazało się że lewe jest ,,chore'' jak to powiedziała zapisała kilka następnych leków no i cześć.... Strasznie żałuję że w ógóle tam poszliśmy naraziłam ją tylko na inne bakterie;/ Nic nie wykupuję czekam do 17 i jedziemy do naszego lekarza....

Czy u was też są ludzie tak traktowani gdy idzie się do lekarza na kasę chorych?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

10 sty 2011, 12:26

ja tez zmienilam lekarza po tym jak wiecznie na wszystko moje corki dostawaly antybiotyk.
ostatni antybiotyk byla na kaszel i katar bo nie udalo sie je wyleczyc zwyklymi lekarstwami typu syrop na kaszel i na katar krople :ico_puknij:
oczywiscie antybiotyk dalam raz i corka dostala pokrzywki wiec juz darowalam sobie i poszlam do lekarza homeopaty i je wyleczyl bez antybiotykow :ico_sorki:

_nika_
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 153
Rejestracja: 10 lis 2010, 13:13

10 sty 2011, 15:40

Ja też chodzę teraz tylko prywatnie bo w przychodni nie potrafili wyleczyć mojego synka, długo zawsze czekaliśmy nietrafione diagnozy, jak można nie wykryć zapalenia oskrzeli jak ja nawet mówiłam że mu coś rzęźi.Zawiodłam się wiele razy a nie mogę ryzykować zdrowia mojego synka. Teraz trafiłam na dobrą lekarkę, no niestety prywatnie ale co zrobić.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

10 sty 2011, 22:39

Ja mam super pediatrę i to na NFZ :ico_brawa_01: :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

11 sty 2011, 10:06

przepisała augmentin
a czemu cie to dziwi? nie rozumiem :ico_noniewiem:
wiesz wydaje mi sie ze to akurat dobrze
bo ucho trzeba leczyć antybiotykiem


moja córka miała właśnie kilka dni przed sylwestrem przepisany augmentin na 10 dni bo było ucho śmierdzące i angina w gardle a ja myslałam ze tylko ma katar :ico_puknij:
a wiadomo ze anginy nie wyleczy sie bez antybiotyku
pewnych rzeczy nie przeskoczysz
moja lekrka też do ucha nie zajrzała, bo nie chciała Majki drażnić i tak biedaczka płakała... wierzy na słowo ze smierdzi ucho i to jej wystarczyło
wazne ile informacji przekażesz lekarzowi


a co do kolejek... każdy chce być przyjęty wcześniej, wiele osób przychodzi dużo przed swoją godziną i wciska sie w kolejke... sami jesteśmy sobie winni :ico_nienie:
jak ktoś "zapłaci" za wizyte to przynajmniej kulturalnie sie zachowuje
a jak widze niektóre matki w poradni NFZ to mnie szlag trafia :ico_zly: że takie kobiety po ziemii chodzą chamskie i wulgarne

a to ze niektórzy lekarze sie spóźniaja czy przyjmuja powoli... no cóż masz prawo wyboru lekarza
skoro zadowolona nie jesteś to masz prawo zmienić przychodnie :ico_noniewiem:
to ty decydujesz kto ma leczyć Twoją córke wiec nie wiem do kogo masz pretensje :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

11 sty 2011, 11:32

Dziwi mnie to że przepisała augmentin dlatego że jak ja byłam mała innego antybiotyku nie dostawałam i zawsze kończyło się zastrzykami,inne dzieci też leczone są miesiącami i to tylko tym antybiotykiem!

Niestety nie mogę pójść do innego lekarza z NFZ bo takowego u nas w miasteczku nie ma!

Wczoraj byłam u mojego prywatnego lekarza i chciał małą przyjąć na oddział ostatecznie skończyło się zastrzykami ! A dzięki tamtej pani doktor leczyłabym małą miesiącami... ;/
Nie raz był przypadek że dziecko prawie przestało przez nią słyszeć bo tak pięknie leczyła ...

Awatar użytkownika
grazka1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 03 sty 2011, 11:13

11 sty 2011, 11:39

przepisała augmentin
a czemu cie to dziwi? nie rozumiem :ico_noniewiem:
wiesz wydaje mi sie ze to akurat dobrze
bo ucho trzeba leczyć antybiotykiem


moja córka miała właśnie kilka dni przed sylwestrem przepisany augmentin na 10 dni bo było ucho śmierdzące i angina w gardle a ja myslałam ze tylko ma katar :ico_puknij:
a wiadomo ze anginy nie wyleczy sie bez antybiotyku
pewnych rzeczy nie przeskoczysz
moja lekrka też do ucha nie zajrzała, bo nie chciała Majki drażnić i tak biedaczka płakała... wierzy na słowo ze smierdzi ucho i to jej wystarczyło
wazne ile informacji przekażesz lekarzowi


a co do kolejek... każdy chce być przyjęty wcześniej, wiele osób przychodzi dużo przed swoją godziną i wciska sie w kolejke... sami jesteśmy sobie winni :ico_nienie:
jak ktoś "zapłaci" za wizyte to przynajmniej kulturalnie sie zachowuje
a jak widze niektóre matki w poradni NFZ to mnie szlag trafia :ico_zly: że takie kobiety po ziemii chodzą chamskie i wulgarne

a to ze niektórzy lekarze sie spóźniaja czy przyjmuja powoli... no cóż masz prawo wyboru lekarza
skoro zadowolona nie jesteś to masz prawo zmienić przychodnie :ico_noniewiem:
to ty decydujesz kto ma leczyć Twoją córke wiec nie wiem do kogo masz pretensje :ico_noniewiem:
jak koszmarnie sie to czyta to niestety przeraza mnie ze sie z tym zgadzam! u mnie mialam taka koszmarna babe z nfzu nieprzyjemna niesamowicie i na kazde goraczki przepisywala witaminy... dlugo sie z nia meczylam bo przyzwyczajony czlowiek od dziecka sie leczyl u niej. ale w koncu powiedzialam basta i zmienilam. teraz jest neutralnie szalu nie ma ale czepiac tez nie do konca mam sie do czego.

ale jak urodze to chyba pomysle o prywatnym lekarzu dla dziecka..

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

11 sty 2011, 12:14

BadGirll, ja dostawaqłam biseptol na wszystko :ico_puknij: po tym jak wyladowałam na pogotowiu ze wstrząsem anafilaktycznym okazało sie ze moge być uczulona na antybiotyki z grupy penicylin :/ wiec na wiekszosć tanich polskich...

na szczesci amoksycylina pomimo iż jest w tej grupie mnie nie uczula :ico_sorki:

augmentin uważam za lek na prawde dobry i nie wiem czemu sie oburzasz
wiele ludzi stosuje duomox który kosztuje bagatela 3zł a jednak działa :ico_noniewiem:

jeśli antybiotyk JEST potrzebny to obojętnie pod jaką postacia czy zastrzyków czy doustnie-musi byc podany bo infekcja może ucichnać sama ale moze sie pogorszyc...


a w mieście obok nie ma zadnej przychodni?
chyba nie mieszkasz na końcu świata...
moja lekarka odchodzi na emeryture w końcu stycznia i też musiałam szukać innej "za wczasu"
nie chce sie obudzić z ręka w nocniku jak Maja mi zachoruje :ico_noniewiem:
też mam lekarke prywatną ale w mieście obok i ona przyjmuje wieczorami po godzince dwa razy w tygodniu... wiec... na telefon jest tylko

[ Dodano: 2011-01-11, 11:17 ]
z drugiej strony u nas jest mnóstwo przychodni "prywatnych" które maja kontrakt z NFZ
można do takiej iść zapisać sie na drugi dzień albo wejść z ulicy na wizyte prywatną w razie nagłej potrzeby

nie ma u was żadnej takiej?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

11 sty 2011, 12:52

ja mieszkam na wsi i obie przychodzie mam po 5 km od domu,jedna w lewą stronę druga w prawą :ico_oczko:
od dziecka byłam leczona u jednej babki (w lewą stronę),niby dobrze leczyła,na nic za bardzo nie miałam co narzekać poza tym ja rzadko chorowałam,byłam u lekarza raz na 1-3 lat...
ale postanowiłam,że dziecka do niej nie zapiszę :ico_nienie: słyszałam jak leczy małe dzieci i wolałam zapisać siebie i Hanię po porodzie do innej lekarki (w lewą stronę),z byle powodu wysyłała do szpitala bo ona takiego dziecka leczyć nie będzie,bo za bardzo chore,bo to bo tamto :ico_puknij: to po jaką chol*** ona jest pediatrą jak tylko rodziców i dzieci na stres naraża i dodatkowe koszta :ico_noniewiem:
więc jeździmy do tej drugiej lekarki pediatry i jestem z niej na prawdę zadowolona :ico_brawa_01: nie jest zbytnią zwolenniczką antybiotyków ale czasem nie da się ich uniknąć,zawsze dokładnie wypytuje co zauważyliśmy w czasie choroby i wszystko notuje w karcie,jest sympatyczna,ma podejście do dzieci,Hania bardzo chętnie z nią rozmawia i chętna do badania jest :ico_brawa_01: i to mi się podoba bo pediatra musi umieć podejść do dziecka :-)
i cieszę się z tego że jak Hania miała rota to przepisała zastrzyki,mogliśmy jechać do szpitala ale nie chciałam,kazała obserwować,bo jakby się pogorszyło to by nie było wyjścia,a wiem że ta druga od razu z miejsca by wysłała do szpitala :ico_sorki:

zależy od nas jakiego lekarza wybierzemy dla naszego dziecka

prywatnie lekarzy najbliżej mam 15 km od domu albo szpital więc nie ma problemu w razie większych kłopotów

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

11 sty 2011, 14:37

Na końcu świata nie mieszkam ale najbliższa przychodnia jest w innym powiecie i z jakiej paki mają mnie do niej przyjąć?! Usłyszałam że leczymy się tam gdzie jesteśmy zameldowani ...


Do prywatnego lekarza mam 25 km bierze 50 zł to nie majątek a wiem że dziecko będzie prawidłowo leczone i nie muszę mu mówić jak ma je badać!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość