Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

09 sty 2011, 21:38

karmelka, o, to lipa....widzisz, a u nas 2dni temu była w media expert wyprzedaż i jak się kupowało 2sprzęty, to drugi za pół ceny! ja akurat nie potrzebuję na gwałt, a że kasy nie ma, to nie brałam nic...ale kusiło bardzo, bo np samsunga super pralka kosztowała 500zł! 2drzwiowa lodówka samsunga chyba niecały tysiąc.....szkoda, że Wam się tak nie udało....bo zawsze spora oszczędność jednak...
Qanchita, to życzę duuuuużo zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja też się po chorobie zawsze boję wychodzenia...ale nie ma czego, co ma być , to będzie

u nas....młodemu się leje z nochala, malusio je, w dzień nawet mleka nie pił...daję mu wapno, pulneo i na noc zapodałam clemastin.....Hania charczy, nos zapchany, ale u niej lepiej, bo wydmucha, wyciągnę no i krople porządne dam to lepiej jest.
ale...po tej ospie to będzie pewnie katar u niej do samego lata...oby tylko to!

laseczki, a jakie Wy w ogóle zawody wykonujecie? bo mnie dopadają dziwne myśli...ja jestem kosmetologiem....ale praca w gabinecie najczęściej zajmuje cały dzień, bo od 10-19! a nie chcę tego!!! od lutego zaczynam pracę na pół etatu, ale to też w sumie nie rewelacja, bo nie wiem czy liczy się to do okresu składkowego?

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

09 sty 2011, 22:38

od lutego zaczynam pracę na pół etatu, ale to też w sumie nie rewelacja, bo nie wiem czy liczy się to do okresu składkowego?
Z tego co się orientuję to rok pracy na pół etatu to tak jakbyś pół roku przepracowała.
laseczki, a jakie Wy w ogóle zawody wykonujecie?
Ja pracuję w dziale zarządzania jakością i zajmuję się głównie analizą. Jest to zakład produkcyjny, ciągnie na 2 zmiany więc pracuję po 8 godzin a godziny różne (2 tygodnie 7-15, 1 tydzień 6-14 i 1 tydzień 14-22). Też wolałabym pracować na pół etatu teraz ale u nas nie ma takiej opcji w firmie a poza tym nie dalibyśmy rady finansowo.
Urlop macierzyński powinien trwać rok i być cały czas 100% płatny :ico_zly:

[ Dodano: 2011-01-09, 21:41 ]
Lecę do łóżka, muszę wreszcie odespać tę piątkową imprezę :ico_oczko:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

10 sty 2011, 11:29

laseczki, a jakie Wy w ogóle zawody wykonujecie?
średnie mam technik ekonomiosta,a po studiach socjolog :-) Nie pracowałam jeszcze w żadnym z tych zwodów :ico_noniewiem: socjologia fajna sprawa,ale jak nie masz dr przed nazwiskiem to raczej pracy nie znadję w tym zawodzie.Może w jakimś pokrewnym,ale to po wakacjach dopiero :) Wtedy mam zamiar zacząć szukać :)
Urlop macierzyński powinien trwać rok i być cały czas 100% płatny
nie w naszym dzikim kraju :ico_zly: forumowa znajoma z Danii mieszka i tam jest chyba 11 czy 12 miesięcy :ico_szoking: A tu masz rodzić dzieci,dostaniesz marne becikowe i potem wracaj do roboty,a z kim dziecko zostawisz to nikogo nie interesuje :ico_zly:

[ Dodano: 2011-01-10, 10:30 ]
od lutego zaczynam pracę na pół etatu, ale to też w sumie nie rewelacja, bo nie wiem czy liczy się to do okresu składkowego?
pewnie sie liczy tylko tak jak Qanchita, pisze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-01-10, 10:30 ]
u nas....młodemu się leje z nochala, malusio je, w dzień nawet mleka nie pił
biedactwo :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2011-01-10, 10:32 ]
Teraz znowu strach bo ta świńska grypa atakuje :ico_placzek: ja sie bardzo bałąm że w ciąży na nią zachoruję :ico_noniewiem: a teraz sie człowiek boi bo malutkie dziecko jest :ico_placzek:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

10 sty 2011, 13:23

karmelka,
forumowa znajoma z Danii mieszka i tam jest chyba 11 czy 12 miesięcy
prawda ze u nas mozna miec urlop macierzynski do 12 miesiecy nawet ciut dluzej jak ktos sobie przedluzy ( ja sobie przedluzylam o 14 tygodni ) ale za to to zalezy gdzie kto pracuje ( od umowy miedzy praca a zwiazkiem) ile sie dostaje podczas macierzynskiego, wiekszosc ma zaplacone pierwsze 6 miesiecy ale potem to sie juz na te urzedowe stawki spada a one niestety w moim przypadku wynosza ponad polowe tego co wczesniej zarabialam, wiec nie wszyscy maja ochote na rok czasu z dzidzia, do tego wszystkie przedluzane tygodnie sa za darmo :ico_noniewiem: jak ktos ma dom i wydatki, a maz super nie zarabia to az tak kolorowo nie jest. Julcia byla 7 miesiecy ze mna i byla gotowa na marsz do opiekunki a Lilcia pewnie nawet kolo roczku gotowa nie bedzie, wiec wole zostac z nia w domciu, ale tez wkurzona jestem okropnie :ico_zly: ze nie rok ze 100% placy, bo nalezy sie i 200 %. W zyciu tak ciezko nie pracowalam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

10 sty 2011, 19:58

wiekszosc ma zaplacone pierwsze 6 miesiecy ale potem to sie juz na te urzedowe stawki spada a one niestety w moim przypadku wynosza ponad polowe tego co wczesniej zarabialam
No tak, ale jak kobieta zarabia najniższą krajową to nawet miło jest siedząc z dzieckiem dostawać tę stawke urzędową :ico_oczko:
Ja mam czasami wyrzuty sumienia z tego powodu że wróciłam do pracy i Jolkę z nianią na 8 godzin dziennie zostawiam no ale co zrobic... tak jak piszecie, jesli druga strona zarabia tyle że można sobie pozwolić na przedłużenie opieki nad maluchem to chyba nie ma nic lepszego dla tego dzieciatka. My z mężem nie zarabiamy mało ale ustawiliśmy sobie życie na takim poziomie że musimy pracować oboje żeby na "wszystko" starczyło... głównie mam tu na mysli kredyt na chatę który trzeba spłacać.

[ Dodano: 2011-01-11, 19:04 ]
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Dziewczyny nie wiem czy juz do Was dotarło, ale nasz Zubelek 7.01 urodziła trzecią córeczkę o imieniu Lili :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

13 sty 2011, 17:50

Dziewczyny nie wiem czy juz do Was dotarło, ale nasz Zubelek 7.01 urodziła trzecią córeczkę o imieniu Lili
dotarło :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dziewczyny ma którąs z was krzesełko uczydełko z Fisher price?Pytam,bo siostra chce Filipowi dac na urodzinki i zastanawiam sie czy to fajne...słysząłam,że jest super.

Mamy dolną dwójkę.Przebiła sie parę dni temu.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sty 2011, 18:21

Koleżanka ma córeczkę która mając 6 mieś. ważyła 10,5 kg, a najlepsze jest to że była wyłącznie na piersi
To akurat w miare normalna waga, bo wiekszosc 6 msc dzieci tyle wazy ( przedzial 9kg-11kg) tylko nalezy wziasc poprawke na wage urodzeniowa i to ze waga z wieku 6 msc utrzymuje sie to lat 2. ;-)
Moje obie corki mialy 10kg druga 11kg w wieku 6msc ale tyle samo wazyly jak mialy 2 lata . dopiero jak minely 2 lata waga zaczela ruszac w gore :-)

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

13 sty 2011, 19:50

To akurat w miare normalna waga, bo wiekszosc 6 msc dzieci tyle wazy ( przedzial 9kg-11kg)
Zobacz na nasze forumowe dzieciaczki... wiekszości daleko do tej wagi a mają już średnio9-10 miesięcy.

[ Dodano: 2011-01-13, 18:52 ]
karmelka, :ico_brawa_01: za kolejny ząbek! Ciężko było podczas wychodzenia? Bo u nas chyba znów coś będzie się wyżynać bo nocki znów bardziej intensywne :ico_zly:

[ Dodano: 2011-01-13, 18:54 ]
Dziewczyny ma którąs z was krzesełko uczydełko z Fisher price?
My nie mamy, ale wydaje mi sie że super prezent.

Jejku... juz niedługo roczki zaczniemy wyprawiać :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sty 2011, 20:22

to ile waza forumowe dzieciaczki w wieku 9-10 msc ?

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

13 sty 2011, 21:27

JoannaS, w Lilci w ksiazecce zdrowia waga na 6 miesieczne dziecko to miedzy 6 - 9,4 , te 9,4 to naprawde juz grubaszki, pamietam jak Lilcia na poczatku siedziala na tej nawyzszej lini i pani pielegniarka sie o nia martwila. Wiec mi tez sie wydaje ze ten wydzial 9-11 kg to na starszych chyba maluszkow :ico_noniewiem: 9-10 miesiecy dla dziewczynki wedlug naszej ksiazeczki zdrowia to 7,2-11,3, srednia to 9-9,5 kg . To sa dane wedlug waga/wiek.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości