JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

13 sty 2011, 21:56

MamciaKochana, to mnie zaskoczylas ;-)
Mnie lekarze mowili ze mam byc spokojna, ze ta waga utrzyma sie do 2 roku i dopiero po 2 r.ż zaczyna isc do gory :-)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

13 sty 2011, 22:17

Filipek 21.01 skonczy 11 miesiecy i waży 8400-8500g.On wolno przybiera na wadze choc ładnieje,ale starszy też tak miał.Po tatusiu mega szybką przemianę materii maja,do tego my ani otyli nie jesteśmy (choć mi do ideału brakuje sporo),wysocy też nie jesteśmy,a dzieci z budową to na tatę się podały,który jest szczupły.Filip do tego mega ruchliwy,wiec mu ciężko przybrać nawet to minimum czyli 500g/miesiąc,ale lekarka go regularnie widzi i mów,ze dobrze sie rozwija i dobrze wygląda ;) wolę szczuplaka niż grubaska ;)

Co do ząbka,który sie przebił to o dziwo bez marudzenia jak to było przuy poprzednich.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

14 sty 2011, 11:10

to ile waza forumowe dzieciaczki w wieku 9-10 msc ?
Martyna jak miała 9 miesięcy ważyła 7,900

Mnie lekarze mowili ze mam byc spokojna, ze ta waga utrzyma sie do 2 roku i dopiero po 2 r.ż zaczyna isc do gory :-)
hmm z tym że po 2 roku idzie do góry to bym się nie do końca zgodziła. Owszem waga się zwiększa, bo wiadomo dziecko rośnie, ale przecież dziecko 2-letnie jest aktywne. Biega, skacze, ma w tyłku turbo doładowanie :-D i praktycznie potrzebuje większej energii i szybciej wszystko spala niż bobas który raczkuje lub zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki.

Przyrost wagi ponoć jest największy przez pierwsze 6 miesięcy, ale wiadomo od reguły są wyjątki :-D przykład mojej Martyny.

Najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe, jednak od samego początku trzeba uważać żeby nie wychować dziecko z otyłością. I nawet nie chodzi tutaj o wygląd tylko o aktywność dziecka. Mogłam to zaobserwować na placu zabaw, jak dziewczynka nie miała siły wspiąć się na poręcz, albo jak się przewróciła to już nie podniosła..

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

14 sty 2011, 11:46

hej!
karmelka, gratuluję ząbeczka!!!
JoannaS, no wiesz...półroczne dziecko z wagą 9-11kg? to już grubasek moim zdaniem. moje ani jedno tyle nie ważyło, a Tom urodził się 3860g więc spory. teraz ma prawie 11miesięcy i waży 9300g i wydaje mi się, że to odpowiednia waga.
Qanchita jak u Was z zębami? coś się pcha znów???
karmelka, moje dzieci też bardzo ruchliwe...do tego Hania mało jadła, wiec była drobniejsza. Tomek je sporo , ale mimo to nie jest grubaskiem. ważne, że zdrowo rosną, rozwijają się prawidłowo i mają nowe umiejętności....no i że przybierają w ogóle, a ile? to już mi totalnie wisi...
pytałaś o to krzesełko...ja nie mam, ale z wyboru. niby fajna sprawa, ale ile taki dzieciaczek posiedzi na tym? może jakiś spokojny tak, moje to wulkany energii, a ja nie chciałam mieć kolejnej wielkiej zabawki, która zajmuje miejsce....
moni26, no dokładnie....niech rosną swoim tempem...jak tu Jagódka kiedyś pisała, to nie jest konkurs na najszybciej przybierające niemowlę!

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

14 sty 2011, 12:02

Hej!!!
co do wagi to spojrzalam w ksiazeczke zdrowia i zuzka jak miala 5 miesiecy to wazyla 9.380 a 7 10.520 a wczoraj ja wazylismy to bylo 11.200 na normalnej wadze ale ona sie duza urodzila bo 4200

[ Dodano: 2011-01-14, 11:06 ]
a 21 stycznia mamy usg jamy brzusznej od czego zuzka ma te czeste zapalenie ukladu moczowego a w pon musimy zrobic posiew moczu

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

14 sty 2011, 20:06

Qanchita jak u Was z zębami? coś się pcha znów???
kolejna dolna "dwójka" powoli pcha się na świat ale póki co jeszcze jej nie widać, tylko zabielone dziąsełko ma. Za chwilkę dogoni Tomka z zębolami. A później mam nadzieje będzie chwila przerwy na zregenerowanie sił :ico_sorki:
jednak od samego początku trzeba uważać żeby nie wychować dziecko z otyłością.
Też tak uważam. Podobno najczęściej skłonności do tycia kształtują się właśnie w wieku niemowlęcym.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

16 sty 2011, 17:02

Dziewczyny od jutra zaczynamy remont :ico_szoking: jutro wymiana rur.Pitem płytki w kuchni pan położy na ścianie,a Piotrem na podłodze panele,ściany tez trzeba pomalować.Następnie wc (mam osobno wc i łazienkę).Łaznienkę w lutym chcemy wykafelkować,a na końcu panele do przedpokoju.Ja będę miała syf w mieszkaniu przez miesiąc chyba :ico_szoking: Filip będzie ciągle brudny :ico_zly: ale jak już zrobimy wszystko to będzie suuuuuper :) chyba warto sie pomęczyć,prawda???
---------
Dzieciaczki zdrowe???

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

16 sty 2011, 20:32

karmelka, no to będzie superrrrr :ico_brawa_01:
Qanchita, :ico_brawa_01: za zęba

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

16 sty 2011, 21:38

wisnia3006, trzymam kciuki za posiew!
Qanchita, to jak tam, ma już tego zębola księżniczka?
karmelka, :ico_olaboga: współczuję...nienawidzę remontów!!!!!!!!! dobrze, że najgorsze, czyli łazienkę zrobiliśmy przed narodzinami Hani! :ico_sorki: reszta względenie jest....ostatni remont był prawie 1.5roku temu....ale przed nami jeszcze kuchnia............ale to jeszcze potrwa, na razie nie stać nas na to, więc jest tak, że wystarcza do życia.....
riterka, a jak u Was???

laski, jak tam w ogóle rozwój maluszków? co już umieją? bo jakoś malo o tym piszemy...
Tomol dziś zrobił samodzielnie dużo kroków, ale w seriach :-D max robi je 3-4, ale idzie! super! generalnie to dużo chodzi sam, przy czym się da, ale łazikuje ostro. poza tym, wspina się gdzie może! włazi na fotele, jak ma na co stanąć, to od razu korzysta....umie pokazywać palcem gdzie chce iść, jaki jest duży, zasłania oczy jak mowię, że go nie ma, robi brawo, daje piątkę i cześć, robi pa-pa, mówił dziś da-da, ba-ba, mama nawet mu się wyrwało.....jak mówię, że ma robić puk puk to wali łapkami w stół czy podłogę.....i w ogóle to mnie zadziwia...bo kiedyś kładłam sobie coś na głowie i się śmiał , a za chwilę sam to zrobił! albo stukałam w stół, on też, potem ja w głowę, a ten zaraz to samo! mądrala mój. po schodach wchodzi już bardzo sprawnie...nawet potrafi wejść na 2-3stopnie i siada sobie jak lepszy gość. jak Hanka wychodzi do przedszkola, to ten już stoi przy drzwiach, puka i krzyczy za nią.....wchodzimy w najlepszy etap rozwoju nie?

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

16 sty 2011, 23:58

laski, jak tam w ogóle rozwój maluszków? co już umieją? bo jakoś malo o tym piszemy...
Filip zrobił na raz 12 kroczkó ostatnio i coraz sprawniej mu to idzie :-) ostatnio ładnie je obiadki,bo wcześniej grymasił strasznie.Uwielbia kaszki,a dziś odkryłam,że mu kasza gryczana smakuje :ico_brawa_01: pa pa robił,ale ostatnio nie chce i to samo z kosi-kosi,czasem zrobi ale rzadko.Pokazuje paluichem gdzie chce iść.Jak pyatk gdzie jest tata to go szuka,to samo z psem pytam gdzie hau hau i szuka na legowisku.Mamy taki kwiatek na szfie (bo sie do nioego dobierał) i pytam gdzie kwiatuszek to palcem pokazuje.Uwielbia ogladac brumbrumy (auta) piszczy jak szalony.Woe,że piłka robi bab bam,bo jak mówie bam bam to idzie po piłkę.Sam sie bawi w akuku chowając sie za poduszki czy baldachim,no i z nami też sie tak bawi.Uwielbia Marcina.Czeka az on rano wstaje i pędzi do niego,włazi mu do łóżka :-) Mama mówi szczególnie jak chce żeby go na ręce wziążć :-) pewnie coś jeszcze robi,ale nie mogę na poczekaniu przypomnieć sobie :ico_oczko:
zborra, jaki zdolniacha z Tomusia :-) :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość