Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

22 sty 2011, 16:23

tam max tętno w holterze wynosiło 210
o kurde!
:ico_szoking:

Miom zdaniem trebaby usunac przyczyne a nie ją leczyc
moze po prostu uda ci się znalesc jaki sposób :ico_sorki: ja nie miałam takich akcji napadowych od porodu ani razu
Wiadomo ze jak sie np prestraszę, to tak mi serce zaczyna walic ze nie jestem w stanie isc dosłownie
ale po za tym ok

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

23 sty 2011, 16:38


o kurde!
no właśnie :/

żyć żyje normalnie :ico_oczko: i nie oszczędzam sie jakoś, bo to nie wysiłek fizyczny jest u mnie "aktywatorem" a głównie stres :ico_noniewiem: a wiadomo ze tego sie nie uniknie :ico_noniewiem:
dlatego zanim wsiądę do samochodu z własnym dzieckiem wolałabym wiedzieć ze jest metoda która zapobiegnie "napadom" :ico_sorki: choćby na jakiś czas...
leki... co cóż mogłabym brać gbyby chociaż skutkowały :ico_noniewiem: wole sie nie truć niewiadomo czym, bo i tak moja wątroba moze byc osłabiona przez WZW :ico_olaboga:

zanim zdam prawko pewnie troche minie, pewnei ze trzy razy obleje z powodu "napadów" :ico_noniewiem: no ale podpytać sie musze o te leczenie prądem, podobno idzie zablokowac te złe impulsy :ico_noniewiem: ale gdzie to sie robi i czy jest z NFZ, ile sie czeka? :ico_olaboga: to wszystko musze ogarnąć
dopiero od roku znam prawdziwa przyczyne :ico_noniewiem:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

24 sty 2011, 18:16

izuś_85, Ja również mam kołatania serca,co najlepsze robiłam USG serca,EKG,EKG WYSIŁKOWE i wszystko wyszło dobrze tylko dlatego,że nie złapali mi wtedy kiedy trzeba tych migotań...ja biore lek na to PROPRANOLOL powinnam go brac 3 razy dziennie biore tylko raz i to długich pare lat dzień w dzień bo bez tego leku nie dało by sie zyć :ico_noniewiem: też mam tak,że miesiąc moze byc ok a raz potrafi łapać codziennie i wtedy słabo się robi taki nagle strach masakra :ico_olaboga: czasem bez wyraźnej przyczyny jak leże w spokoju zaczyna kołatać i wtedy zaczynam kaszleć i mija,ale nie zawsze złapanie powietrza czasem pomaga,ale równiez nie zawsze...także kochana nie jestes sama :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 sty 2011, 11:26

misia81, to moze wykazać tylko holter 24, tydzień albo w miesiąc ale on jest wtedy wszyty w skórę jak esperal :ico_chory:

u mnie usg serca wykazało tylko niedomkniętą zastawke, podobno nic mi nie grozi dopóki nie zachoruję na chorobe wieńcową, wtedy bede sie marwić :/
innej wady nie mam

jedynie błędne impulsy elektryczne w sercu które inicjują te kołatania
sprzyja temu stres, palenie, alkohol i inne używki :ico_noniewiem: dlatego wyeliminowałam większość... ale stresu sie raczej nie wyeliminuje :/

propanolol brałam jako dziecko :ico_noniewiem: nie czułam różnicy :ico_noniewiem:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

25 sty 2011, 16:47

to moze wykazać tylko holter 24,
u nas jest coś takiego:Na klatce piersiowej badanego nakleja się jednorazowe elektrody, następnie łączy się je kablami z rejestratorem EKG. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry przed przyklejeniem elektrod (odtłuszczenie, a u mężczyzn niekiedy potrzebne jest wygolenie włosów).
Holter przypinany jest najczęściej do paska, co umożliwia badanemu swobodne poruszanie się.i tak chodzisz przez 24h ja miałam mieć takie cos,ale nie pamietam czemu wtedy sie nie zjawiłam na załozenie tego :ico_noniewiem:
sprzyja temu stres, palenie, alkohol i inne używki dlatego wyeliminowałam większość... ale stresu sie raczej nie wyeliminuje
No własnie i tu pies pogrzebany :ico_sorki:
propanolol brałam jako dziecko nie czułam różnicy
ja czuje,bez tego kołatałoby mi tak mocno serce,że budziłoby mnie to aż w nocy,pamietam jak tak miałam...da sie z tym żyć,ale marnuje sobie wątrobe i żołądek od tego leku tyle lat :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 sty 2011, 19:42

misia81, wiem co to holter bo miałam te badanie nie raz :ico_oczko:
na 24 godziny jest taki jak mówisz,
na tydzień zakłądaja podobny
ale ten miesiaczny- wszywa sie pod skóre nadajnik :ico_oczko: stosuje sie go rzadko :ico_noniewiem:

tatianka80
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2014, 10:45

Re: Tachykardia

13 lis 2014, 10:55

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu zauważyłam, że serce biło szybciej... czasem działo się to nawet wieczorem, gdy bylam już odrobiona i siedziałam w domu, nagle poczułam takie szybsze bicie, zdarzało się tak kilka razy. Czasem kułam nawet szybciej ;// szukałam i szukałam przyczyn związanych z szybszym biciem serca i dotarałam Tutaj i do was na forum... czy to możliwe, że samo bicie, szybsze bicie serca może byc powiązane z tą chorobą? NA jakie badania mam się udać, żeby to zdiagnozować? nie wiem czy schizuje czy nie ale wolę być pewna nigdy nic takiego nie czułam... a czułąm że to serce bije szybko :///

impresja_switu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:08

Re: Tachykardia

23 gru 2014, 16:54

Hej dziewczyny! Mam do Was takie pytanie, wiem,że może powinnam założyć osobny wątek, ale w sumie trochę to jest w temacie. Powiedzcie mi, czy jeżeli ja mam podobny problem, jak koleżanka, która założyła ten wątek, to mogę sobie zrobić operację/zabieg na usunięcie żylaków, czy jest to okoliczność niesprzyjająca? Mam po nowym roku umówioną konsultację u chirurga naczyniowego doktora Rumianowskiego i oczywiście mu o tym powiem, ale zastanawiam sie czy mnie to nie zdyskwalifikuje... Miała ktoraś podobny problem moze?

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Tachykardia

10 mar 2015, 23:13

Wiesz co najlepiej by było gdybyś skonsultowała się z kardiologiem np. tu http://www.prof-med.pl/kardiolog-warszawa.html Na forum raczej nikt ci nie doradzi w tej kwestii bo nie mamy odpowiedniego wykształcenia i nie chcemy brać odpowiedzialności jeśli coś ci się stanie. Od takich rzeczy sa lekarze:) a żylaki i tachykardia to dość poważna sprawa i lepiej ich nie bagatelizować. Gnaj do lekarza przed zabiegiem zeby nie było :)

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Tachykardia

17 mar 2015, 12:24

Wiesz co najlepiej by było gdybyś skonsultowała się z kardiologiem np. tu http://www.prof-med.pl/kardiolog-warszawa.html Na forum raczej nikt ci nie doradzi w tej kwestii bo nie mamy odpowiedniego wykształcenia i nie chcemy brać odpowiedzialności jeśli coś ci się stanie. Od takich rzeczy sa lekarze:) a żylaki i tachykardia to dość poważna sprawa i lepiej ich nie bagatelizować. Gnaj do lekarza przed zabiegiem zeby nie było :)
Byłaś u niego kiedyś?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość