Karmienie butelką:

Tak
63%
12
Nie
37%
7
 
Liczba głosów: 19
zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

14 sty 2011, 14:23

Ja zaraz po szpitalu przestałam karmic małą piersią. Po pierwsze dlatego, że miałam tak strasznie pogryzione sutki, że z mlekiem leciała krew, a po drugie i tak się okazało że nie musi pic mleko alergiczne nutramigen, bo ma uczulenie na laktozę (która również znajduje się w mleku matki).
Jeżeli ktoś może karmic piersią to jak najbardziej, a jak nie to przecież nic złego w tym, że ktoś karmi z butli. Dla niektórych lepsza jest taka opcja ze względu na zdrowotne przeciwwskazania a inni rezygnują poprostu, bo tego chcą, nie ma co potępiac takich ludzi. Ja gdybym nie miałam poranionych sutków i mała gdyby nie miała tej nietolerancji laktozy to i tak bym się zastanawiała jak długo karmic..
Poprostu nie dla każdej kobiety karmienie piersią jest przeznaczeniem... Myślę że w moim przypadku też by tak było. I moim zdaniem dziecko karmione butlą wcale nie jest wiele pokrzywdzone...
To ba tyle :P

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sty 2011, 17:08

Ja nie neguje kobiet, które nie karmią piersią z różnych przyczyn, tylko niektórych powodów nie rozumiem jak wymówki, że będą miały brzydkie piersi później, uważam, że po to jesteśmy kobietami, po to mamy piersi, po to mamy instynkt macierzyński, i skoro decydujemy sie na bycie mamą to powinno sie przyjmowac tę rolę z każdą zaletą i wadą, a jeżeli któraś nie może z przyczyn zdrowotnych to już co innego i nie ma co się wstydzić, że karmi się butelką grunt by dzieciątko jadło i się najadało:)

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

14 sty 2011, 20:15

no z tym się zgadzam, ja długo nie karmiłam a i tak są brzydkie hehe. No ale cóż może kiedyś wrócą do swojej normy :P

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

14 sty 2011, 22:23

ja tam nie panikuję, że moje piersi się zmieniły, zmieniły trudno tak bywa a jak mogły się nie zmienić, zmieniaja się wciąż jak chudnę jak tyję hihihi, ggrunt że czy=uje się ładna dla męża, bo to chyba najwazniejsze:)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

14 sty 2011, 23:41

Joannas na szczęście rzadko się widujemy. No i ja umiem już jej dogadać :-D

To nie karmienie zmienia piersi tylko sama ciaża. Przekonanie, że to karmienie jest błędne :ico_nienie:

bcian
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1753
Rejestracja: 19 sie 2008, 10:11

28 sty 2011, 11:42

Ja karmie butlą juz 3dziecko
pierwsze-nie umiałam przystawić do cyca,córka nie umiała ssać nikt nam nie pokazał w szpitalu omijali szerokim łukiem a jak straciła na wadze300g zlecili sztuczne dokarmianie po palcu
drugie-karmiłam ok2tygodnie przestałam przez zapalenie piersi,najpierw jedna twarda,bolała,stan podgoraczkowy,zaraz potem następna
trzecie-karmiłam11dni sutki miałam tak pogryzione że płakałam,bałam sie własnego dziecka,powoli łapalam chyba depresję,przeszłam na butlę ona szczęśliwa i ja-chociaz na początku płakałam że daje jej butlę

Awatar użytkownika
pomarancza00
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2011, 12:16

14 lut 2011, 12:27

Karmiłam naturalnie swojego bobasa jak długo tylko mogłam.
Chyba mało innych zwyczajów, przy którym czuje się taką bliskość dziecka.

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

03 mar 2011, 21:26

ja karmię piersią i tak palnuję pozostać przy tym do ok 6 msc ale boję się że mam coraz miej pokarmu przez stres spowodowany sytuacją rodzinną.

karmienie piersią jest przede wszystkim tańsze, co dla niektórych chyba ma znaczenie ;)
poza tym ta bliskość z dzieckiem jest bezcenna.

co do wygody to tu bym polemizowała bo buteleczkę można podać wszędzie (np. przygotowac w domu i włożyć do termicznego opakowania) a piersi raczej wszędzie się nie poda. bynajmniej ja mam zahamowania....

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

04 mar 2011, 21:19

Starszego syna karmiałm 3 miesiące piersią,ale odstawił sie sam,bo butlę cześto dostawał (uczyłam sie wtedy).Chorował bardzo.Młodszy karmiony 7 miesięcy też sam sie odstawił i jest na mm.Rozmawiałam z pediatrą,któa mi powiedziała,ze ma mamę karmiąćą 2 lata i dziecko jest regularnie u niej na wizytach,bo choruje bardzo.I co powiedzieć takiej mamie,która karmiął długo bo chciała żeby jej dziecko nie chorowało,a jest na odwrót?
Kto chce/może niech karmi,ale jak karmienie się nie udaje albo matka nie chce tego robić to nie wolno potepiać.Niestety w naszym kraju jest terror laktacyjny.Masz karmić i koniec!!!Tylko przypadkiem nie proś w szpitalu żeby ci pomogły przystawić dziecko położne :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

15 mar 2011, 12:42

któa mi powiedziała,ze ma mamę karmiąćą 2 lata i dziecko jest regularnie u niej na wizytach,bo choruje bardzo.I co powiedzieć takiej mamie,która karmiął długo bo chciała żeby jej dziecko nie chorowało,a jest na odwrót?
ale nie wiadomo co by było gdyby karmiony był butelką może jeszcze bardziej by chorował. Tego nie wiemy. Ja Tomka karmiłam 2,5 miesiąca odstawiłam bo byłam w szpitalu i próbowali mnie diagnozować ale im się nie udało i już została butelka. Nikogo nie potępiam, uważam że jak kto woli. Jeśli woli karmić butelką to czemu ją zmuszać do cycka.

No i zgadzam sie
w naszym kraju jest terror laktacyjny
i dziewczynom głupio powiedzieć że nie chcą karmić bo nie chcą, tylko wymówki że mało pokarmu itp.

Mój ginekolog jest zwolennikiem karmienia piersi jak najdłuższym i to nie chodzi o dziecko tylko o matkę że jak się krótko karmi to w organizmie zostaje za dużo prolaktyny.

[ Dodano: 2011-03-15, 11:44 ]
A jeszcze dodam że Tomek mi prawie nie chorował. A niby jak na butelce to powinien :ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość