wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

25 lut 2011, 11:33

moim zdaniem teraz jest trudniej nauczyc dziecko sikania na nockik kiedys byly tetrowki i nie bylo takiego problemu

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

25 lut 2011, 11:33

witajcie
Spokojnie kochane ale fajnie ze dyskusja jest
moj mąż był sadzany od maleńkiego na nocnik i w wieku roku chodził bez pieluchy
tak więc dziecko jest w stanie zapanować nad swoimi potrzebami i w mniejszym wieku
atak jak pisze Martalka,
to sa wyjatki, najpierw dziecko musi dac znac, ze jest gotowe.

[ Dodano: 2011-02-25, 10:34 ]
ja bardzo chcialam zeby syn sie nauczyl majac 1,5 roku i kilka prob podejmowalam - pralam te majty, latalam z mopem, sadzalam na nocnik ale on po prostu nie byl gotowy. Sa wyjatki, ktore sikaja do nocnika w wieku 14mcy ale to wyjatki

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

25 lut 2011, 11:37

to prawda dzieci sa różne
moja Jula od 2 urodzi w niecały tydzien nauczyła sie siku robić
z kupa mieliśmy przeżycia koszmarne ale to juz za nami i mam nadzieje ze juz nigdy nie bede musiala tego przerabiać
i tak jak pisze wisnia3006, tetra sprzyjała szybszej nauce :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

25 lut 2011, 11:38

moim zdaniem teraz jest trudniej nauczyc dziecko sikania na nockik kiedys byly tetrowki i nie bylo takiego problemu
z pewnoscia... teraz potrafia byc 3latki z pielucha, nawet 4latki ale to nie znaczy, ze 10miesieczne dziecko bedzie wolalo siku.
Jak zacznie miec wybitnie stale pory (np budzi sie z sucha pielucha i robi siku do 5min po przebudzeniu) to mozna zaczac sadzac np 2 razy na dzien. Wszystko stopniowo bo inaczej dziecko sie zniecheci i pozniej w wieku 2 lat nie da sie do nocnika przekonac.
Ale nie ma na swiecie noworodka czy kilkumiesiecznego dzieciaka wolajacego siku

[ Dodano: 2011-02-25, 10:42 ]
ja jak juz mlody mial blisko 2 lata w domu trzymalam go w tetrze albo majtkach treningowych, pozniej jak zaczal cos kumac to latal w majtach i sprzatalam te kaluze. W koncu majac 2 lata zalapal ale i tak sporadycznie jak sie zabwil to lal w gacie. Wszystko powoli i w odpowiednim czasie trzeba robic. Trzeba dziecko obserwowac i ocenic jego umiejetnosci... ale 10miesieczne nie nauczy sie sikac do nocnika i chodzic bez pieluchy. Mozna ew po spaniu wysadzac albo w jakis okreslonych porach ale niezbyt czesto bo potem sie zniecheci.

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

25 lut 2011, 11:42

wołającego pewnie nie ale dającego sygnały to pewnie tak
- widziałam wiele filmików ale nie wiem jak to sprawdza sie w praktyce
nie znam żadnej mamy która stosowałaby ta metodę :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: tak wiec nie mówie nie bo sie zwyczajnie nie znam

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

25 lut 2011, 11:45

ja po prostu jestem przeciwniczna przyspieszania pewnych rzeczy na sile- chodzenia, uzywania nocnika, nauki 15 jezykow, gry na pianinie i innych rzeczy. Na wszystko jest odpowiedni moment- nasze dzieci teraz ucza sie wstawac, chodzic, powtarzac sylaby albo krotkie wyrazy, ucza sie dopasowywac ksztalty itp moga uczyc sie powoli jesc lyzeczka (o ile chca), pic z bidonow/niekapkow itp itd

[ Dodano: 2011-02-25, 10:48 ]
Zreszta kazdy robi jak uwaza... ja cos tam wiem na temat fizjologii i mimo iz znam wiele mam sadzajacych dziecko na nocnik w wieku 3-4 mcy juz to najmlodsze dziecko jakie znam, ktore sygnalizowalo ze chce siku i robilo do nocnika mialo ok 15 mcy i to byl ewenement. Reszta ok 2 lat nauczyla sie robic do nocnika

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

25 lut 2011, 12:24

jej, ale się dyskusja rozwinęła z tego ojego tematu o nicnikach :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

25 lut 2011, 12:27

fajnie ze dyskutujemy w końcu po to forum jest :-D
oby jak najwięcej takich dyskusji

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

25 lut 2011, 12:58

troszeczkę was podczytuje i widzę temat o nocnikach pozwólcie że się wtrącę :ico_oczko:
ja swojego syna sadzałam na nocnik po każdym spaniu jak tylko nauczył się siedzieć
oczywiście z różnym skutkiem
ale jemu to była frajda ze mama pozwala mu siedzieć nie siedział nie wiadomo ile max 5 min
później gdy zaczął raczkować i zwiewać z nocnika zaprzestałam :ico_wstydzioch: jedynie przed kąpielą czasem siadał na nocnik
jako że to synuś mamusi muszę go i teraz brać ze sobą wszędzie nawet do wc
za każdym razem mówiłam mu ze mama robi siusiu
we wrześniu powiedział ze chce siusiu i przyniósł nocnik z łazienki myślałam ze ściemnia ale sie wysikał i tak jeszcze kilka razy z różnym skutkiem
ale pomyślałam ze skoro zawołał to chyba czas pożegnać się z pieluchą
3 dzień był naszym kryzysem zasikał wszystkie majteczki jakie mieliśmy i chodził w samych rajstopkach już miałam ochotę mu odpuścić ale pomyślałam "zobaczymy jak to Bedzie jutro" następnego dnia było mniej zasikanych majteczek
zabierając mu pampersa zabrałam również na spacerach oraz w nocy
wychodząc gdzieś z domu pilnowałam aby zrobił siusiu
a w nocy wstawałam i budziłam go na siusiu początkowo co 2 godz. teraz juz sam mnie budzi jak chce siku
22.02. minęło 5 m-cy jak nie używamy pieluch

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

25 lut 2011, 13:04

margolcia, super, Twoj synek stanowi nieliczny % ale jak widac sam wykazal chec i zawolal. Wiec to byl znak ze czas na nauke :-)

ale zmuszaniem do siadania na nocniku mozna wiele krzywdy wyrzadzic i moze to przyniesc efekt odwrotny. Wszystko zalezy od tego kiedy dziecko da znac, ze jest gotowe
Jak juz jest gotowe to oduczanie trwa naprawde krotko

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość