Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

28 lut 2011, 16:45

jejku, co to sie dzieje, juz porodowka :ico_haha_01: trzymym kciuki...

ja od garow odeszlam, ja pierdziele, zebralo mi sie na lepienie pierogow ruskich i to w trybie przyspiedzonym, bo moj kuba wyszedl z pracy na 2h i chcialam, zeby zjadl w tym czasie, jak ulepilam druga partie i usiadlam to nie moglam wstac, jakiegos zakwasu w udach dostalam i musialam uda zlaczyc, bo mialam wrazenie, ze mi zaraz dzidzia wyskocz-za duzo stania... usiadlam sobie teraz na dupce troche, ale juz mnie Gabriel meczy, zeby sie z nim bawic :ico_sorki: a wczraj mi zasnal wczesnie i o 23.40 sie obudzil wyspany i chetny do harcow... do 3 godziny z nim siedzialam z taaaaka zgaga, dzisiaj pobieglam rano do apteki i sobie rennie kupilam, bo sie zamecze, co dzien wieczorem to samo...

az mi slabo jak pomysle jaki tam bajzel w kuchni czeka na mnie, w ogole musze odkurzyc dzisiaj, nie wiem jak tego dokonam, bo slaba dzisiaj zwyczajnie jak nigdy :ico_sorki:


co do termometrow...
poprzednio mialam taki w smoczku, ale gabriel musial dzielnie ciumkac tego smoka, zeby dobrze mierzyl... rteciowym w pupce mierzylam, ale tutaj rteciowego nie mamy, kupilismy elektryczny do ucha medisany i byl do D mimo, ze ponad 30e za niego zaplacilam, wiec ostatnio z mysla o dzidzi i kupilismy brauna, drogi byl jak diabli, ale szybko mierzy i wydaje sie byc wiarygodny, mam nadzieje, ze nam dlugo posluzy.

co do kapania to ja poprzednio dostalam od kolezanki kosmetyki dla dzieci do kapania i sama zuzylam po kilku miesiacach, bo Gabriela mylismy mydelkiem bambino i smarowalismy caluskiego z wloskami wlacznie oliwka, dzialalo idealnie przez wiele miesiecy, wlasciwie dopiero jak skonczyl 18m-cy to kuilam mu jakis zel do kapania bardziej celem zrobienia piany niz mycia go w tym... im mniej chemii tym lepiej.

nie wiem kiedy mi bedzie dane rodzic i jaka bedzie pogoda wowczas, ale mam po gabrielu taki kombinezon-spiworek z polaru w rozmiarze 62, wprawdzie Gabriel urodzil sie w styczniu, wiec uzycie takiego spiworka bylo bardziej uzasadnione, ale mysle, ze jesli ubiore malutka tylko w body i pajaca, albo w kaftanik i spioszki to moge ja w ten spiworek wsadzic i bedzie akurat... mysle, ze ubranie dzidzi bielizny, czyli tak jak napisalam powyzej i na to jakiegos dresiku cieplejszego w okresie kwietniowym tez by wystarczylo, zeby dzidzie ze szpitala do domu zabrac...

[ Dodano: 2011-02-28, 15:47 ]
ja ostatnio przenosilam 4 dni

[ Dodano: 2011-02-28, 15:56 ]
mam teraz problem z wizyta u lekarza... mialam badanie juz 3 tygodnie temu, tydzien temu mialam ktg tylko i mialam sie umowic na wizyte na ten tydzien, ale pani mi powiedziala, ze moga mnie wcisnac tylko w srode, tylko, ze moj kuba w srode nie moze zostac z gabrielem, bo ma dzien zawalony klientami-u nas tak z tygodnia na tydzien sie nie da terminu ustawic, bo kuba ma juz zajety kalendarz zawsze... z tego co mi mowila lekarka to w przyszlam tygodniu tez maja zawalone-to mnie juz poirytowalo, bo mogla od razu mi zrobic termin na ktg za 2 tyg i na wizyte za 3, a nie tak tydzien po tygodniu i miejsca dla mnie nie ma :ico_puknij: i jak sie okaze nagle, ze na takim etapie ciazy bede miala 5 tygodni odstepu miedzy badaniami to im sie kaze w glowe popukac, to juz bedzie 37tc :ico_szoking: kuba mi dzisiaj skseruje swoj kalendarz i jutro pojde tam i bedzeimy kabinowac, bo sobie nie wyobrazam za bardzo, ze jeszcze 2 tygodnie mialabym czekac na wizyte... to juz w polsce na koniec mialam badanie co 2 tygodnie i usg za kazdym razem :ico_puknij:


co do wagi to jesli na tym etapie dzieci tak przybieraja, to moja malutka juz wazy z 2800 :ico_noniewiem: tak teoretycznie

[ Dodano: 2011-02-28, 16:00 ]
wczoraj mielisym burze mozgow nad imieniem :ico_olaboga: nic mi sie nie podoba, nie mozemy dojsc do porozumienia, moj kuba takie miedzynarodowe ma pomysly jako, ze w niemczech mieszkamy to chce ahley, albo Leah :ico_noniewiem: co mi nie odpowiada, brzmi proznie conajmniej... wspolnymi silami na razie stoimy na imieniu Pola... ktore tez mi sie nie podoba wlasciwie :ico_puknij: nie wiem jak dac corce na imie... smieje sie, ze ostatnio tez mialam problem i sie nie moglam zdecydowac to sie chlopak niespodziewanie urodzil i bylo po klopocie, bo bylo wiadomo, ze jak chlopiec to gabriel i teraz moze tez sie w koncu urodzi chlopak i bedzie z glowy, bo mamy tylko jedno imie dla chlopca-Samuel... :ico_oczko:

[ Dodano: 2011-02-28, 16:01 ]
noo, to milej lektury zycze :-D ide sprzatac i sie z dzeickiem pobawic, bo sie zamialczy

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 lut 2011, 17:14

Fintifluszka, ja ostatnio na ktg mialam blizniaczki ze soba, ja sobie lezalam a one bujaly sie na koniku i mialy pudlo z zabawkami i mi wogole nie przeszkadzaly, a panie w recepcji tez nie mialy nic przeciwko temu.

no i jedno szczescie, ze mi juz w styczniu porobili terminy az do dnia porodu :ico_sorki: :ico_sorki: bo tutaj w BD jest tylko 2 ginekologow i oni tez maja z terminami strasznie ciezko... juz nawet termin na kontrole po porodzie mam wyznaczony, w maju :ico_haha_01:

heheh, Wy to lekko nie macie z wyborem imienia, u nas poszlo szybciutko i z imieniem dla dziewczynki i dla chlopca.

A ja zmykam dalej prasoac... posciel juz gotowa, teraz tylko ciuszko... takie maluskie rzeczy to powinno pojsc szybciutko...

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

28 lut 2011, 18:29

Fintifluszka, ale sie rozpisalas :ico_haha_01:
U nas z imieniem to bylo podobnie jak u Was.Dla chlopca wymyslone mielismy juz od samego poczatku ze bedzie Nikodem a z imieniem dla corci to juz bylo ciezko.No i nadal tak do konca nie jest zdecydowane.Bo niby ma byc Malwinka ale jeszcze myslimy nad Nadia i Lenka.

ja ostatnio urodzilam akurat w dzien terminu :-)
Tez bym nie chciala terz przenosic bo to napewno sie strasznie dluzy.

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

28 lut 2011, 18:49

aga216, to faktycznie nie ciekawie z tymi wodami. U mnie na szczęście były w porządku :ico_sorki:

Fintifluszka, lekturka niezła :ico_haha_01: :ico_haha_01:
My mamy termometr do ucha i czoła i też mam wielką nadzieję,że będzie dobrze temp pokazywał,bo 100zł kosztował :ico_noniewiem:
Jak będzie potrzeba to weźmiemy go do teściów i zmierzymy na rtęciowym,a później tym naszym i porównamy wyniki. Mam nadzieję,że będą podobne :ico_sorki:

No faktycznie mogli Ci z góry ustalić termin wizyty :ico_puknij: Miała byś z głowy,a nie musiała się martwić,że się nie dostaniesz do gin :ico_olaboga:
A nie możesz zabrać Gabriela ze sobą ? Może by jakaś pielęgniarka została z nim na czas badania :ico_noniewiem:

No to faktycznie macie problem z imieniem ale pocieszę Cię,że my też nie mamy wybranego i jak na razie nie zapowiada się,żebyśmy coś wymyślili,bo pomysłów brak... :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Chciała bym bardzo przed porodem jakieś wymyślić ale jak tak dalej pójdzie to może już po narodzinach jakieś imię nam wpadnie do głowy :ico_noniewiem: :ico_olaboga:

NowaSejana, fajnie,że tak ustalają wizyty z góry :ico_brawa_01: Można się przygotować wcześniej i w razie potrzeby załatwić opiekę dla dziecka :ico_sorki:
A mi się właśnie wydaje,że takie malutkie rzeczy to się dłużej prasuje niż te większe :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Ciekawe jak to będzie u mnie,bo 8 idę na ostatnią wizytę i dokładnie będzie to 37 tydzień i 4 dzień i dopiero jak by nic się nie ruszyło do 41 tygodnia to kładą do szpitala
i ktg robią, tylko tym pacjentkom na oddziale,bo tak sobie ordynator wymyślił,że nie można sobie tak po prostu przyjść, zrobić ktg i pójść do domu... :ico_puknij: :ico_puknij:
Zobaczymy co gin wymyśli ciekawego,bo nie chciała bym tak czekać w niepewności czy wszystko jest OK do tego 41 tygodnia :ico_noniewiem:

Ciekawe jak tam idzie u Blanki :-) Może już urodziła i cieszy się dzidziuniem :-D

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

28 lut 2011, 19:09

no i moja kuzynka urodziła,nic jeszcze nie wiem,ale mama mi własnie dzwoniła,dziś zaczeła 36 tc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

28 lut 2011, 19:22

aga216, oo to szybko, mam nadzieję,że wszystko dobrze z nią i dzieckiem. Ciekawe ile dzidziuś waży :-)
Kurcze dociera do mnie powoli,że to już tak blisko :ico_olaboga: Wydaje mi się,że dopiero co zaczęłyśmy tu pisać,a już jest marzec :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_sorki: :ico_sorki:
Muszę się w końcu zebrać i kupić wszystko co mi potrzebne do szpitala :-)

Ciekawe jak tam Dobrusia !? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

28 lut 2011, 19:32

Aniaaa, u nas bez problemu mozna podejsc na ktg nie ma problemu zadnego :ico_oczko:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

28 lut 2011, 19:37

mnie tez juz powoli to wszystko zaczyna przerazac..
a najgorsze jak sie zastanawiam gdzie mnie bole dopadna, mam nadzieje, ze nie w autobusie, bo poki co dojezdzam autobusem do miasta zeby odebrac male z przedszkola...

co chwilke do Was zagladam, bo myslalam, ze moze juz wiadomo co u Blanki...

no i moja torba do szpitala tez jeszcze w rozsypce :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

28 lut 2011, 19:47


magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

28 lut 2011, 20:49

No to super że ekspresowo jej poszło oby i nam poszło ekspresem :-D

Blanka GRATULACJE MAMUSIU :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość