tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

04 mar 2011, 22:42

Aniaaa to juz masz donoszona ciaze!Super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-03-04, 21:57 ]
i jeszcze fajniej ze sie tak dobrze czujesz!!! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

05 mar 2011, 01:48

gratuluje 37 tygodnia... tez juz bym chciala zaliczyc ta granice, o ile bym byla spokojniejsza od razu...

ja w sumie do tej ciazy na luzie bardzo podchodzilam-znaczy, bez stresu po prostu, ale od kilku dni mi jakos inaczej i mam wrazenie, ze wrecz czuje jak mi malutka glowka kreci-boli mnie to niestety, zwlaszcza jesli akuraz stoje, lub ide, zaraz mnie takie przerazenie bierze, bo ona tak swidruje mi w kroczu jakby jej sie bardz spieszylo nie wiadomo dokad :ico_olaboga: brzuch mnie swedzi jak diabli, a jak sie drapie to nie dosc, ze boli, bo mi sie rozstepy porobily-kto by pomyslal, ze drapanie rozstepow jest bolesne?? to na dodatek zaraz mi brzuch twardnieje, nie wiem jakas mam szalona macice, broni sie przed kazdym naciskiem, a to generalnie dosc bolesne i nierzyjemne wrazenie jak sie tak wszystko sciaga i spina nagle.

kupilam dzisiaj paczuszke pampkow i sie zastanawiam czy kupowanie tych new baby ma sens? to jest malutki pakiecik, bodaj 28 ieluszek, co przy takim ciagle sie zalatwiajacym bablu jest na mrugniecie okiem, a to wagowo wypada na 2-5kg... rozmiar 2 jest na 3-6 i mozna przynajmnej duza paczke dostac :ico_noniewiem: nie jestem pewna, ale przy Gabrielu chyba po wyjsciu ze szpitala od razu te wieksze kupilismy i firme zmienilismy szybko, bo te pierwsze pampki nie maja gumek zadnych i o ile dla dziewczynki to jest ok to moj synek przesikiwal sie ciagle od gory i wiecznie byla sucha pielucha, a spiochy osiusiane...

zamowilam sobie tez zelazko w koncu, jak tylko wcisnelam enter to mi sie od razu odechcialo prasowania, a takie mialam dobre checi poki zelazka nie bylo :ico_haha_01:

tabogucka, normalnie w sklepie dostalas nowe pokrcie na lezaczek??
nasz wrocil do nas od znajomych w dosc... zaniedbanym stanie, 3 razy juz go pralam, a przed tym ostatnim praniem, siedzialam na wannie i zapieralam te wszystkie plamy, dam mu juz spokoj, bo zaczyna wygladac jak sciera do podlogi...

Sejana, przechlapane masz z tymi skurczami :ico_noniewiem: a jak czesto masz ktg? wydaje mi sie, ze ze wzgledu na te skurcze powinni ci zlecac czesciej niz w normalnej sytuacji

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

05 mar 2011, 08:27

Witam.

Aniaaa, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 37 tydzien.
wy tez w nocy nie mozecie spac?
ja tez niestety tak mam.Budze sie po 4,5 razy i sie krece bo miejsca sobie znalesc nie moge :-)
Rano za to bym sobie pospala ale maly mi nie da bo budzi sie juz o 7.

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 mar 2011, 09:07

Dzien dobry!!!

Robie krotki bilans: 2 :ico_ciezarowka: juz rozpakowanw- Blanka i AniaZaba :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Dobrusia juz jest po terminie wiec bedzie dzidzia lada chwila :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ewelcia i Aniaaa maja skonczony 37 tydzien wiec wszystko jest mozliwe :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ale fajnie!!!

[ Dodano: 2011-03-05, 08:14 ]
Fintifluszka ten pokrowiec kupilam na Ebay przez net i to za smieszna kwote £1 a jest nowiutki -mam nadzieje ze pasuje -bo ten co ja wypralam tez wyglada troche jak szmata tak go chcialam do porzadku doprowadzic :ico_olaboga:

Agusia22 ja to wogole spie dziwacznie w tej ciazy bo usypiam b.wczesnie tj .21: 00 ale na sofie przed tv bo moj M. wraca z pracy dopiero po polnocy i jakos tak mi razniej przed tv :ico_wstydzioch: w miedzy czasie budze sie na lody :ico_wstydzioch: (codziennie) potem sie przenosimy do sypiualni i czasem moge zasnac a czasem nie i do tego jeszcze 2 wstawania na siusiu czasem 3-4 a rano budze sie 6:30 :ico_haha_01: w sumie to sie nawet wysypiam ale przed ciaza to chodzilam spac 2-3rano nawet jak szlam na 8 do pracy :ico_szoking: ateraz to mi sie zdaza jeszcze dodatkowo w dzien drzemnac :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2011-03-05, 08:16 ]
Ale sie dzis zdziwilam jak wstalam -synusia glowka wwystawala mniej wiecej tam gdzie zawsze ale cale cialko jakby z drogiej strony brzucha -bo po lewej :ico_szoking: a zawsze jest z prawej -chcociaz ta raczka co mnie zawsze w to samo miejsce oklada dalej byla po prawej :ico_szoking: wiec pelnego obrotu chyba nie zrobil a le cos kombinuje :ico_haha_01:

[ Dodano: 2011-03-05, 08:17 ]
a ten bok mnie tak strasznie dzis boli juz od szyii do posladka....auc!!! :ico_placzek:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 mar 2011, 10:18

A ja dziś stawiam :ico_tort: :ico_tort: za 37 tydzień :ico_ciezarowka:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

a ja dzisiaj stawiam za 9 okienko :ico_tort: :ico_tort:
jeszcze rowny miesiac do terminu :ico_sorki: :ico_sorki:

Fintifluszka, ja kupilam wlasnie te pampki rozm. 2, dlatego ze stwierdzilam wlasnie, ze sa od 3kg, wiec powinny byc ok, no i jest ich duzo wiecej niz rozm. 1 a cena praktycznie taka sama
Sejana, przechlapane masz z tymi skurczami :ico_noniewiem: a jak czesto masz ktg? wydaje mi sie, ze ze wzgledu na te skurcze powinni ci zlecac czesciej niz w normalnej sytuacji
co tydzien, kochana, chodze na ktg
a wizyty mam umowione co 2 tygodnie
gin poprostu ktoryms razem stwierdzil, ze musi widziec to moje ktg i mam co tydzien przychodzic, to wlasnie bylo chyba wtedy jak szyjka mi sie skrocila i przy badaniu akurat brzuch mi stwardnial.
tabogucka, to moze on jednak probuje sie przekrecic, fajnie jakby mu sie jednak udalo..

Chociaz ja tak wczoraj do P. mowilam, ze zyczynam sie bac tego porodu, bo z dziewczynkami w koncu i tak cc sie zakonczyl po ponad 13godzinach na porodowce z rozwarciem na 2,5 palca. No i wczesniej to nie moglam sie doczekac zeby dojsc do tego 36tyg, a wczoraj stwierdzilam, ze jednak fajnie byloby jakby mala jeszcze ze 2 tyg posiedziala i poczekala do 38go... no i wczoraj na jednej stronce przeczytalam fajny artykul, wkleje Wam:
Ciążę uważamy za donoszoną, kiedy poród nastąpi nie wcześniej niż 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu (czyli ok. 35-36tc). Dziecko ma już wtedy w pełni wykształcone wszystkie narządy i powoli przygotowuje się do opuszczenia przytulnej kwatery w brzuchu mamy. W ciągu kolejnych dni/tygodni będzie przybierało na masie, natomiast maleje ryzyko, że dziecko po urodzeniu będzie miało problemy z oddychaniem czy utrzymaniem odpowiedniej temperatury ciała.


ciekawe co tam u naszych mamus, pewnie sa juz z dziaciaczkami w domku :ico_oczko: Wlasnie zauwazylam, ze na profilu AniZaby jest zdjecie Wojtusia, ale sliczniutki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

05 mar 2011, 10:44

hej! Dziękuję wszystkim za gratulacje.
Jesteśmy w domu od wczoraj. Wojtuś jest kochaniutki, śpi, je i robi kupy. Uaktywnia się dopiero o 22 i nie śpi do 24 :ico_olaboga: drugi dzień tak ma i tak samo było jak był w brzuchu. Poród miałam ekspresowy. O godz. 1.30 odeszły mi wody, powoli zebraliśmy się do szpitala, więc byłam tam gdzieś ok. 2,30. Przyjeli mnie na oddział bez akcji porodowej. Zrobili ktg i położyli na obserwacji. Pierwsze parę skurczy było delikatnych, o 5 rano zaczęły się silniejsze. Wzięli mnie na przygotowanie - miałam 3 cm rozwarcia. Wzięłam prysznic i zaczęły się silne bóle, miałam może 5 takich mocnych skurczy i na porodówkę.. tam mi mówią pełne rozwarcie, rodzimy!! a ja na to: co?? już??? Po 4-5 parciach Wojtuś wyskoczył na świat :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-03-05, 09:46 ]
może przez weekend uda mi się Was doczytac, bo na razie jestem sama w domu z dzieciakami - mąż musiał pojechac do pracy na "godzinkę"..

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

05 mar 2011, 10:48

AniaZaba, az sie wzruszylam :ico_placzek: :ico_placzek: Piekny Wasz synus...
super, ze tak ekspresowo Ci poszlo :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a jak corcia reaguje na malego?

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 mar 2011, 11:10

Oh jaki Wojtus piekny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Gratulacje!!!! Strasznie zazdroszcze takiego super szybkiego porodu!!!

Awatar użytkownika
ewelcia1245
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:53

05 mar 2011, 11:17

AniaZaba jeszcze raz gratuluje, a synuś śliczniutki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


NowaSejana wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 9 okienko!!!

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

05 mar 2011, 11:18

NowaSejana za 9 i ostatnie okienko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Chyba jeszcze synus kombinuje ale bylabym zdziwiona jakby mu sie udalo :ico_szoking: bo ta moja gin prywatna ma 25 lat doswiadczenia i wlasnie ciaza i invitro to jej specjalnosc i jak na poczatku powiedziala ze miedzy nozki zajrzec nie mozna ale po wymiarach i po tym co widzi to bedzie chlopak i rzezczywiscie okazal sie chlopak :ico_brawa_01: i skoro ona sama az wykrzyknela ze zdziwienia ze na dole nie ma glowki to jednak spodziewala sie ze bedzie juz odwrocony a jak go wymierzyla to powiedziala ze duzy chlopak i ze niewielkie szanse zeby sie przekrecil ze lepiej sie od teraz na cc nastawiac zeby potem nie bylo zdziwienia...i jaj jej wierze....zreszta nawet moje panstwowe polozne tez byly raczej za cc bo i cisnienie wysokie i ta pozycja... Ale jesli sie synus do konca 36 tyg przekreci to bardzo chetnie bede rodzic :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość