magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

25 lut 2011, 14:29

misia81, to napisz co ci lekarka powiedziala :ico_sorki:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

27 lut 2011, 02:25

jak mozna zbadać inaczej tarczyce niz przez badanie hormonow ft3, ft4 i TSH. CHyba, ze jeszcze przeswietleniem i USG...dlatego pytam...
widzisz kochana na taką lekarke trafiłam ,albo nie wiem,ale zawsze mi się wydawało,że TSH wszystko rozjaśni a Ty mi uświadomiłaś,że jednak nie :ico_sorki: chciałam sie zarejestreować do internisty niestety mimo mego 1,5 godzinnego czekania nie byłko już miejsc więć będę probowała dalej,ale nie wtym tygodniu,ponieważ mam na 6 rano do pracy a od 6 trzeba czekać pod przychodnią,ale jak sie w końcu dostane napewno dam znać :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-02-28, 21:22 ]
więc byłam u internisty niestety nie dał mi skierowania na te badania na tarczyce,powiedział,że tylko moze mi je dać specjalista..czyli miałam racje :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

07 mar 2011, 10:49

TSH wszystko rozjaśni a Ty mi uświadomiłaś,że jednak nie :ico_sorki: chciałam sie zarejestreować do internisty niestety mimo mego 1,5 godzinnego czekania nie ...
więc byłam u internisty niestety nie dał mi skierowania na te badania na tarczyce,powiedział,że tylko moze mi je dać specjalista..czyli miałam racje :ico_sorki:
Ja leczę się na tarczycę już 5 lat. To co mogę poradzić by oprócz wyników hormonów zrobić USG i iść do dobrego endokrynologa a nie internisty! Twój internista nie chce (bo jest z tego rozliczany tak jak pisała Markotka) a nie nie może wypisać skierowania na badanie hormonów tarczycy-zgodnie z przepisami masz do tego prawo 2 razy do roku. Badanie hormonów ft3, ft4 i tsh jest podstawowym badaniem więc jej tłumaczenie, że to badanie specjalistyczne i może zlecić je specjalista to kłamstwo. Tarczyca ma to do siebie, że bardzo często poziomy hormonów wychodzą prawidłowo a na USG widać zmiany. Twoje problemy z sercem też mogą być wywołane choroba tarczycy. Poszukaj u siebie dobrego endokrynologa bo inaczej będziesz stała w miejscu a choroba będzie się rozwijać. Jeśli jesteś z woj. łódzkiego to mogę podać Ci namiary na bardzo dobrego endo.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 mar 2011, 16:08

Poszukaj u siebie dobrego endokrynologa
już znalazłam po za miejscem mojego zamieszkania,ale na NFZ i czeka się tylko miesiąc a nie 4 lata :ico_olaboga: teraz po wypłacie pójde zrobić sobie to ft3 i ft4 a oprucz tego kortyzol i pojade do endo zobaczymy czy coś wyjdzie...

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

07 mar 2011, 16:30

Super! Daj znać po wizycie.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

10 kwie 2011, 22:24

hej

miałam dać znać...więc porobiłam wszystkie prawie badania hormonalne i tarczyca napewno jest ok bo wyniki są w normie odrobinke zaniżone jest FT4,ale tym sie nie martwie...natomiast KORTYZOL była norma do 19,4 a ja mam 26 ponad :ico_noniewiem:
no i ACTH to było w normie :ico_sorki:

na 18 kwietnia w końcu mam wizyte u endokrynologa zobaczymy co mi powie,ale ja coś czuje,że jednak wykaże ten zespół cushinga :ico_placzek: a wtedy nie wiem,normalnie nie mam sił :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

11 kwie 2011, 08:59

Misia bedzie dobrze :ico_pocieszyciel:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 kwie 2011, 11:08

misia81, nic sie nie martw!! czekaj spokojnie do wizyty, juz tylko kilka dni. Bedzie dobrze na pewno!!!

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

18 kwie 2011, 19:14

Witam daje znać :ico_oczko:
Noi byłam u endokrynologa :ico_sorki: Lekarka do rany przyłóż zrobiła mi USG tarczycy wykluczyła tarczyce więc to jest ok,zrobiła wywiad popatrzyła na moje wyniki i jej to się widzi na PCOS jednak przyrost masy,nieregularne @ itd.. Ale ten KORTYZOL podwyższony więc nic innego jak SZPITAL :ico_placzek: mam iść na 2,3 dni na badania szczegółowe aby wykluczyc zespół CUSHINGA bo nie mam wszystkich obiawów i tak nie wyglądam,ale żeby wykluczyć to muszą mi porobić badania,które sie robi co pare godzin z podaniem leku itd tutaj sama na rękę nie dałabym rady,ponieważ o 24 nikt nie pobierze mi badania czy o 3 w nocy :ico_noniewiem: W środe ide się "zarejestrować"na termin i chyba czekać na przyjęcie nie wiem
No to by było na tyle boje się :ico_placzek:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 kwie 2011, 19:20

misia81 głowa do góry, będzie dobrze. Zrobią Ci wszystkie badania jakie potrzeba i będziesz wiedziała co Ci jest. Nie zawsze dana choroba daje typowe, książkowe objawy.daj znać po badaniach.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość