Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

09 mar 2011, 17:04

Mój mały dziś po pierwszym werandowaniu myślę żeby przez weekend już zabrać go na spacer.
Moja Zuzia już na trzeci dzień była na spacerku, któciutkim co prawda, ale takie słoneczko piękne było, że mnie skusiło :ico_brawa_01:
Też chcę kupić chustę, ale zastanawiam się czy kupić nati, czy jakąś tańszą. bo widziałam też na allegro po 60 zł
AniaZaba, pewnie teraz jakbym kupowała to kupiłabym tańszą (wiadomo że najwięcej płaci się za firmę). Ta moja druga, którą kupiłam była używana i zapłaciłam z nią jedyne 25zł. Często zdarza się, że dzieci nie dostosują się do chusty i jest mało używana, więc nawet jak taką się kupi to wygląda jak nowa :-D
a dzewczynki ile u Was cukier kosztje?
Moja mama jak była mówiła, że ma podrożeć o jakieś 50% to faktycznie rozbój w biały dzień, a wszystko oczywiście dzięki zaniechaniu produkcji w Polsce, trzeba sprowadzić więc kosztuje. Nawet w Anglii taniej bo niecały funt, a można nawet poniżej 80 pensów kupić (czyli jakieś 4-4,5zł)
nie jest głodny, tylko ma bardzo silną potrzebę ssania i niestety nie zaspokajam w pełni jego potrzeb
Kochana z Zuzią było to samo, ale już jak tylko wyszłyśmy do domu dostała smoka i wiadomo na początku podawałam jej go co chwilkę bo musiała się przyzwyczaić ale bardzo szybko ustawiła sobie swój rytm na karmienie i oczywiście zdarzy się że jest głodna po godzince, ale to jak wcześniej ma dłuższą przerwę :ico_haha_02: Wszystkie karmienia zapisuję na kartce, co pomaga mi się rozeznać czy jest głodna, czy tylko chce sobie pociumać coś przed snem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

09 mar 2011, 18:37

A i chyba się nie chwaliłam, ale wczoraj Zuzieńka otworzyła oczka i nie może się napatrzeć na świat :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ,
ciekawska kobitka z niej ;-) :ico_brawa_01:
A jeszcze przed karmieniem przykładam ciepły mokry gazik do brodawek i mniej boli w pierwszych chwilach przy karmieniu.
muszę wypróbować, wprawdzie z brodawkami u mnie już lepiej, ale i tak są bardzo wrażliwe zaraz przy przystawieniu Stasia.
w nocy budzi się co 1,5 :ico_szoking:
to się nie wysypiasz bidulko...
bo widziałam też na allegro po 60 zł
nie wypowiem się chyba, nie używałam tańszej, bałam się trochę, a chciałam mieć porządną i dobrze zrobioną z wszelkimi atestami i pierwszą kupiłam elastyczną a teraz chciałam jeszcze tkaną :-)
Ty pisalas raz ze pijesz herbatke Hippa - smakuje Ci Ona ? bo mi juz bokiem wychodzi i za kazdym razem jak ja pije to wydaje mi sie ze zwymiotuje :/
smakuje mi :-) Jest jeszcze taka z hippa ale do zaparzania i ona nie jest słodka. Ewentualnie polecam herbatkę bocianek, w smaku nie najlepsza, ale działa.
z pracy mi zle wystawili PIT :ico_zly:
u mnie tez namotali mi z świadectwem pracy i w zusie nie mogłam załatwić macierzyńskiego... masakra, a wydawałoby się, że kadrowe powinny znać się na tym perfekcyjnie.
a dzewczynki ile u Was cukier kosztje? bo ja doznalam szoku :/
dawno nie kupowałam, więc nie wiem, ale to nie tylko cukier drożeje, ale wszystko inne też... a pensje stoją w miejscu... :-(
nie jest głodny, tylko ma bardzo silną potrzebę ssania i niestety nie zaspokajam w pełni jego potrzeb żywieniowych. raz dziennie musi dostać butlę, bo jest głodny :ico_placzek:
bidulko, a smokiem nie możesz go troszkę oszukać?
Matowi ropieje oczko, macie z tym doświadczenie???chyba jutro pojadę z nim do lekarza, bo mnie to martwi
przemywaj mu solą fizjologiczną, ja tak mojemu przemywam, na płatka kosmetycznego sól fizjologiną i takim mokrym płatkiem przecieraj mu od wewnątrz oczka do zewnątrz.

My dzisiaj byliśmy ze Stasiem u pediatry, wszystko jest super, waży 3750g. Dostałam receptę na wit.k+d więc będę mu ją podawać. Pani doktror stwierdziła, że będzie podobny do mnie i bedzie miał mój kolor oczu... brązowe :-D
Następna wizyta jak skończy 1 miesiąc.

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

09 mar 2011, 23:57

bedzie miał mój kolor oczu... brązowe :-D
a jaki ma teraz kolor?

ja kurde bym chciala moja niunie zwazyc w piatek ale nie mam wagi i musze cos wymyslec :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 mar 2011, 00:16

hej

ja dziś miałam sajgon w domu , wczoraj bylo cudnie to dziś tragedia
Nell jak wstała po 9 to zjadła, to płakala i nie chciala spać, musiałam ciąglę ją na rączkach nosić bo jak odkladałam to tak wyla jakby ją ze skóry obdzierali, no kurcze gdybym wiedziała, że mogę sobie pozwolic na to by poplakała i i przestała to bym to zrobiła, ale nie mogę niesety tak robić bo zaraz sie zapowietrza i dusi przez ten rozszczep, a potem jeszcze jak się nałyka powietrza to już w ogóle tragedia z jej brzuchem jest, i niesety nie mam opcji jej położyć , pospała może z 3 razy po 5 min i dopiero o 17 zasnęła na 3h :ico_olaboga: myślałam, że mi ręce do kolan wyciągną :ico_olaboga: , aż mi Mikiego bylo szkoda bo musiałam mu bajki włączać bo nie mogłam się nim zająć , oby jak najmniej takich dni :ico_sorki: :ico_sorki:

Blanka
ja polecam zakraplać i przemywać oczka mlekiem z piersi
uwierz mi działa cuda
u nas tak polecają, więc jak dla Mikiego ropiały oczka to tak robiłam i w szoku byłam , że pomagało, moja siostra to samo robiła i tak samo działało , więc trzymam kciuki by i u was pomogło :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Tynusz
to te herbatki są słodkie? fuj ja nie lubie cukru, nic nie słodzę, cukru nie kupuję chyba , że do ciasta lub dla gości i męża
a tymi papierami to nieźle :ico_olaboga:

Basiaja robię tak jak ty tylko pamiętam o ktorej daje jej mleczko i jak widze, że nie płacze po 1h tzn ze chce possać i smoka dostaje , a jak mija 2,5-3h tzn płacze bo głodna :-D

Ania zaba dziękuję , tylko widzisz nie napisałam lutowe dzieciaczki pluj jedno marcowe :ico_oczko:
życzę dłużej przespanych nocek :ico_sorki:

pinko, to dobre wiadomości , Staś ładnie rośnie :ico_brawa_01:
ja mam wizytę z Nell na 6tyg u lekarza , wtedy będą sprawdzać oczka, znowu badać słuch, bioderka, ważyć mierzyć itp
tutaj podaje się dzieciom tran od 4tygodnia po 2,5ml potem od 6mc po 5ml, on zawiera wit a, d,e

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

10 mar 2011, 08:29

Pani doktror stwierdziła, że będzie podobny do mnie i bedzie miał mój kolor oczu... brązowe
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ja też liczę na to że Zuzanka będzie do mnie podobna. Oliwia to wykapany tatuś, blondasek, oczyska tatusiowe - cała oprawa - śliczne duże :-D a kolorek ciemnoniebieski. Oczka Zuzi zapowiadają się brązowe no i włoski na razie brązowe, a Oliwka od razu blond miała, więc jest nadzieja :ico_oczko:
oby jak najmniej takich dni
No oby jak najmniej :588:
Blanka, u nas troszkę ropiało jedno to przemywałam przegotowaną wodą i teraz już jest lepiej, ale słyszałam też o soli fizjologicznej i rumianku. Lekkie ropienie baaardzo często się zdarza, bo to przez zmianę klimatu z mokrego na suchy. U nas nawet nie zakrapiają oczek solą po urodzeniu, co w Polsce jest standardem. W sumie w ogóle nie odśluzowują, jak się dziecko urodzi tak podają mamie i tak już zostaje. Potem przez kichanie wyłazi ciągle wydzielina i dziecku się wraca buzią i przełyka to wszystko, ale uznają, że jak samo się oczyszcza stopniowo to lepiej. Ja nie wiem, u nas większych problemów z tym nie było, tylko w szpitalu pytałam czy to normalne że ma chwilami problem z przełykaniem - wtedy wyjaśniły mi właśnie że to po porodzie się oczyscza organizm.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

10 mar 2011, 09:22

a jaki ma teraz kolor?
szczerze mówiąc nie wiem, bardzo ciemne są.
Nell jak wstała po 9 to zjadła, to płakala i nie chciala spać,
ojej, moze coś jej dolegało... bidulka mała.
Blanka ja polecam zakraplać i przemywać oczka mlekiem z piersi
pierwsze słyszę, ale tak normalnie kropić kropelkę mleka do oka?

Co kraj to obyczaj, fajnie tak, można się dowiedzieć o różnych sposobach na wiele dolegliwości, często skutecznych, o których człowiek nie miał wcześniej bladego pojęcia...

Moi jeszcze śpią, Ula miała dzisiaj kryzys o 6 rano i wzięłam ją do nas, teraz śpi jeszcze z mężem. Mnie Staś o 7 na jedzonko zbudził i już wstałam, jestem dzisiaj wyspana i nawet nic mnie nie boli, no prócz brodawek :-) hehehhe, ale za dobrze być nie może. Wczoraj padłam spać o 20:30.
Jak wstaną moi, to Ulę odprowadzę do mojego taty, a my pojedziemy do szpitala kontrolnie ze mną.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

10 mar 2011, 12:45

hej

dziś dzień piękniejszy :-D
Nell 2 razy dziś kupę zrobiła :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: pierwszy raz odkąd jesteśmy w domu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

siedzie przy laktatorze wiec mam troszkę czau, Nell śpi, dla Mikiego w tym czasie jak odciągam mleko bajki włączam , ale i tak ciągle mnie atakuje to skacze to przytula :ico_haha_01:

i ja tez chce by Nell do mnie była podobna :ico_sorki: bo Mike to wykapany tatuś
ale Nell od urodzenia wygląda inaczej niż Mike wiec jest szansa :ico_brawa_01:
jedynie kolor oczu ma mój
:-)

b@sia, tutaj tez nie zakraplają oczek w szpitalu i tez nie obluzowując, wiec podobne metody mają :-)
pierwsze słyszę, ale tak normalnie kropić kropelkę mleka do oka?
no widzisz zawsze można czegoś się nowego dowiedzieć :-D
co do zakrapiania to tak normalnie kropelki wpuścić :-)

trzymam kciuki za pomyślną wizytę :ico_sorki: :ico_sorki:
wcześnie spać poszłaś to się wyspałaś pewnie :-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

10 mar 2011, 13:51

kurde dziewczynki moja malutka ma jakies czerwone wypryski na buzi :ico_olaboga:

[ Dodano: 2011-03-10, 12:53 ]
posmarowaloam sudocremem o przeszly :ico_noniewiem:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

10 mar 2011, 14:27

Blanka zakrapiaj solą fizjologiczną i do tego często przemywaj rumiankiem mój miał to samo i mu przeszło po tych zabiegach .Rumianek musi być ciepły wtedy lepiej czyści no i dzidzia nie protestuje bo mu miło . Co do zakrapiania mlekiem nigdy nie słyszałam i ja bym tego nie zrobiła chyba nigdy nawet gdyby mi położna poradziła to jednak tłuste jest a oko trzeba wyczyścić ......

U mnie trochę dziwnie bo mały krótko w dzień sypia i do cyca też często chce ,ale on zjada i potem się mu ulewa bo się przejada raz nawet zwymiotował eh.... każde dziecię inne he he

Awatar użytkownika
anijka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

10 mar 2011, 15:49

kurde dziewczynki moja malutka ma jakies czerwone wypryski na buzi
to mogą być wypryski hormonalne,albo potówki ale bardziej hormonalne moja też ma takie krostki

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość