Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

16 mar 2011, 16:29

beti, ten BIOLECTRA tez w aptece ale cena 2 razy wyższa. Sanostol kupuje w DM. I działa...tak mi się zdaje bo synek mi nie choruje.
a tworze najczęściej z tego: Verpoorten, Malibu, Curacao, Carolans, O'MARAS,
musze popatrzyć po sklepach. JA to Malibu, Pinacolde, Likier kawowy i Amaretto no i czasem Jim Bin z Colą. No ale to teraz pomarzyć można. :)
Ale wziełam sie i zbuntowałam, kupiłam truskawy,
Ja też już kilka razy kupiłam truskawki bo mają smak truskawek :)
A ja robiłam 3-bita przedwczoraj :) Teraz dopiero cokolwiek na urodzinki synka. :) Produkty z Polski niebawem przyjadą :)

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 mar 2011, 16:33

Joanna24
Ja też już kilka razy kupiłam truskawki bo mają smak truskawek :)
te z Hiszpanii sa naprawde pycha!!! Teraz mąz kupił jakies z Grecjii importowane i juz nie bardzo były smaczne.
A ja robiłam 3-bita przedwczoraj :) Teraz dopiero cokolwiek na urodzinki synka. :)
czy to jakies ciacho może?? Dawaj przepis. Ja czaje sie na to ciacho z karmelem i krakersami - nawet nie wiem jak to sięnazywa, ale dobre jak nie wiem. Batony 3-bit uwielbiam!
Produkty z Polski niebawem przyjadą :)
uwielbiam te dostawy sklepowe - zwłaszcza w postaci bigosu i gołąbków:ico_brawa_01: :ico_oczko: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

16 mar 2011, 16:45

e z Hiszpanii sa naprawde pycha!!!
tylko te Hiszpańskie :) Pomidorki też :)
czy to jakies ciacho może?? Dawaj przepis. Ja czaje sie na to ciacho z karmelem i krakersami -
Tak to ciacho z karmelem, herbatnikami, masą budyniową i bitą śmietaną. Ale musisz mieć mleko słodzone zagęszczone. Do kupienia w sklepach rosyjskich i polskich :)
Oto przepis:
SKAŁDNIKI

8 paczek herbatników
1 puszka mleka kondensowanego słodzonego(gotowac 3 godz. na małym ogniu)
lub gotowa masa
2 budynie śmietankowe na 0.5 l mleka
4 łyżki cukru do budyniu
1 kostka kasi
0.5 l kremówki
1 sniezka lub 2 śmietanfixy
gorzka lub mleczna czekolada

PRZYGOTOWANIE

*ugotować budynie ,wystudzić rozkręcić z kasią
*na blaszkę z pergaminem wyłożyć I warstwę herbatników i wylać masę z
puszki
*położyć II warstwę herbatników na nią krem budyniowy
*wyłożyć III warstwę herbatników na to wyłożyć ubitą ze śmietanfixami
śmietanę
* zetrzeć czekoladę
* wstawić do lodówki na conajmniej 12 ście godzin...najlepiej na dobę

SMACZNEGO!!!

No ja akurat bigos, gołąbki i pierogi ruskie robię sama. Ale mi chodzi typowo o spożywkę. Majonez z Winiar, Galaretka z Winiar, Budyń z Winiar, Szprotki w sosie pomidorowym, mleczko zagęszczone, biały ser twarogowy :) No i teraz wzięłam jeszcze Lovele bo tutaj nie znalazłam proszku dla niemowląt.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 mar 2011, 17:01

Joanna24
No ja akurat bigos, gołąbki i pierogi ruskie robię sama. Ale mi chodzi typowo o spożywkę. Majonez z Winiar, Galaretka z Winiar, Budyń z Winiar, Szprotki w sosie pomidorowym, mleczko zagęszczone, biały ser twarogowy :)
jak to jest ze wszystkie zagraniczniaki tęsknia dokładnie za tym samym hahahaha. Ja odkryłam w Lidlu taki sam serek biały, jak ten u nas Serek Wiejski - takie kuleczki. Powiedziałabym nawet, ze w smaku prawie identyczny!! Dzieki za przepis, bardzo podobny do tego mojego ciacha z krakersami, tylko własnie u mnie te krakersy powodują, że nie jest bardzo słodnkie.

Robiłyście kiedys Laski te "gołabki inaczej" Jakis czas temu wypróbowałam i musze powiedziec, że mi to baaaardzo smakowało! A przyznam, że byłam bojowo nastawiona, bo ja stara gołebiara jestem! :-D

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 mar 2011, 17:25

Dziewczyny kupujecie już coś dla maluszków??
ja z chęcią bym cs kupiła ale niewim dla kogo i tu tkwi problem... pewnie jakbym wiedziała co bedzie to juz na cos bym sie skusiła... :ico_wstydzioch:
Robiłyście kiedys Laski te "gołabki inaczej" J
no raz robilismy i musze przyznac, ze nawet niezłe wyszly, ale i tak wole tradycyjne.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 mar 2011, 17:33

zirafka
no raz robilismy i musze przyznac, ze nawet niezłe wyszly, ale i tak wole tradycyjne.
nie no tradycyjnych to nie ma szans niczym zastąpić!! Ostatnio jak wróciłam z Wrocławia z 20 szt. to jadłam na śniadannie, obiad i kolacje. Mój mąz tylko skomentował: biedne dzieciątko, ledwo ma kilka dni i cały czas musi tylko wsuwać ryż :ico_sorki:
Cytat:
Dziewczyny kupujecie już coś dla maluszków??
no ja jak juz to tak pod koniec ciązy zaczne kupowac cos tak na pierwsze dni, bo cała reszta jest po Dominiku i czeka. Tylko wyprawki nie moge doprać po oliwce dla niemowląt :-D Może macie jakies czarodziejskie sposoby?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

16 mar 2011, 18:14

katelajdka to mamy do siebie ok godz drogi :-D

ja dla dzidzi nie kupuje jeszcze nic..z ubranek pewnie wogole nie wiele kupie, bo wszystko mam po Milci i jeszcze po mojej teraz 1,5 rocznej chrzesnicy, to samo z zabawkami, lozeczko mam, poscielki, reczniki tez, choc mysle ze dla noworodka kupie calkiem nowa poscielke i reczniczek i jakis rozek na wyjscie, bo takie po domu tez juz mam, wanienke mam, jedynie te wymienne gabeczki trzeba bedzie, no i wozek, ale to akurat mam juz obrane, tylko kaski przyplyw wiekszy musi byc :-D no i oczywiscie jakis smoczus i kosmetyka i pampy itp, ale na to jest jeszcze hohohoh czasu :-)

dziewczyny a wy miewacie wogole jakies zachcianki kulinarne?bo ja nie specjalnie :ico_noniewiem: lubie bardzo paczki i jak jest okazja to nie pogardze, albo chlebek z nutella czasem sobie szczele, ale poza tym nie zauwazylam zeby mnie do czegos bardzo ciagnelo :ico_noniewiem:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 mar 2011, 18:41

ladybird23
dziewczyny a wy miewacie wogole jakies zachcianki kulinarne?bo ja nie specjalnie
mi sie strasznie chce serów-śmierdzichów - takiego camemberta bym całego pochłonęła, co az sie ciągnie i ogórki na ostro za mna chodzą!!! A tak poza tym, to jakos nie bardzo mam zachciewajki.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

16 mar 2011, 19:16

mi sie strasznie chce serów-śmierdzichów
ja też bardzo lubię serki pleśniowe, ale kurde ponoć w ciąży to nie bardzo można :ico_noniewiem: Ja tylko raz zjadłam :ico_placzek: a zjadłabym więcej!

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

16 mar 2011, 20:00

mi sie strasznie chce serów-śmierdzichów
ja też bardzo lubię serki pleśniowe, ale kurde ponoć w ciąży to nie bardzo można :ico_noniewiem: Ja tylko raz zjadłam :ico_placzek: a zjadłabym więcej!
jejku, ja własnie też podjadłam kawałek wczoraj, ale tez słyszałam, że nie wolno tak samo jak tataru itd..... Chociaz zastanawiam się jak to jest bo teraz PRAWIE wszystkie sery są z mleka homogenizowanego? Chodzi chyba głównie o ten rodzaj pleśni :ico_olaboga:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość