askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 16:46

dzieki dziewczyny!! :ico_sorki:
bo ja sie wczoraj doczytalam na stronce naszej klinik, ze mam zabrac ze soba do szpitala MOJA metryke urodzenia jako ze jestem oficjalnie samotna. I teraz sama nie wiem...nie wyobrazam sobie, ze mam teraz jechac do PL po jakas glupia metryke!
no a u nas, ze nie jestesmy po slubie, bedzie potrzebny dokument (do wydania aktu urodzenia), ze P. jest ojcem malej, zalatwialismy to juz w styczniu w tutejszym Jugendamcie. I to sie robi przed porodem, juz Ci askra, chyba kiedys o tym pisalam
tak, pamietam, my bierzemy sie teraz za Vaterschaftsanerkennung i Sorgeerklarung. Ale to w piec min u naszego notariusza :ico_oczko: dluzej bedzie trwalo tlumaczenie papierow na polski :ico_oczko:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 mar 2011, 16:52

Ale to w piec min u naszego notariusza
ja to zalatwialam w Jugendamcie i trwalo to doslownie 15 minut...

[ Dodano: 2011-03-16, 15:53 ]
dluzej bedzie trwalo tlumaczenie papierow na polski :ico_oczko:
a po co chcesz to na polski tlumaczyc?

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 16:58

a po co chcesz to na polski tlumaczyc?
jak to po co?? polski jest moim jezykiem ojczystym i nie podpisze tak waznego dokumentu jak Sorgeerklarung po niemiecku ani po angielsku.
Uznanie ojcostwa nie jest takie wazne, ale prawa do dziecka a i owszem...musze wiedziec i zrozumiec co podppisuje.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 mar 2011, 17:34

askra, aha, ok...
ja na szczescie nie musialam tlumaczyc, myslalam, ze moze do Polski do czegos bedzie Ci to potrzebne

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 18:24

ale wy chyba byliscie nieco na innych prawach skoro ooje jestescie Polakami? z prawami rodzicielskimi bywa roznie...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 mar 2011, 18:33

ale wy chyba byliscie nieco na innych prawach skoro ooje jestescie Polakami?
nie wiem co masz na mysli... ja jestem na niemieckich papierach a P. na polskich i bylismy tylko w Jugendamcie z dowodami, dostalismy dokumety do domu, dla nas i dla Standesamtu..

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 18:41

NowaSejana, nie wiem..dla mnie to jest zawiklane jeszcze...wszystkiego sie dowiem od notariusza, bo tak szukac w necie to ja sobie moge... :ico_noniewiem:

katrin
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1971
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:29

16 mar 2011, 19:43

Na szczescie mieszkamy w Europie,w cywilizowanym kraju i tutaj prawa rodzicielskie sa jednakowe dla ojca i matki a w razie rozejscia sie pary ,dzieci najczesciej maja prawo zostac u matki.Dla mnie nie do pojecia jest prawo islamskie, w ktorym dzieci NALEZA DO OJCA :ico_szoking: A wiecie co mi dzisisj na to Arabki?Ze to jest dobrze,bo jakby tak taka kobieta po rpzwodzie wyszla ponownie za maz to ewentualna corka tej kobiety musiala by mieszkac z obcym mezczyzna pod jednym dachem i to by byla bardzo niebezpieczna sytuacja dla tej dziewczynki :ico_szoking: To co,tamci mezczyzni nie maja mozgow?Sa zwierzetami,ktorymi kieruje tylko poped???

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 19:48

To co,tamci mezczyzni nie maja mozgow?Sa zwierzetami,ktorymi kieruje tylko poped???
czasem mnie zaskakuje tamta kultura...niby tak wszystko cacy jak sa tu w europie, ale tak ogolnie to dziwne rzeczy tam sie dzieja... :ico_noniewiem:
,dzieci najczesciej maja prawo zostac u matki
nie do konca...z tego co juz sie dowiedzialam w razie naszego rozstania i mojego powrotu do Polski sad pojdzie za ojcem Niemcem...ja bym miala kiepskie szanse...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

17 mar 2011, 08:59

askra, dlatego pojdzie za ojcem, bo on jest Niemcem a dziecko urodzone tutaj tez bedzie Niemcem i jest raczej malo prawdopodobne zeby panstwo Niemieckie pozwolilo dziecku wyjechac do Polski

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość