nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

31 mar 2011, 08:10

tosia ojej współczuję choroby dziecka, oby to było tylko przejściowe osłabienie

Dzisiaj u nas cudna pogoda się zapowiada! Słońce już świeci i ponoć ma być aż 12 stopni, zobaczymy czy się to sprawdzi :-)
Ja to chyba jednak nie umiem leżeć i odpoczywać. Trudno, najwyżej będę miała mega żywiołowe dziecko. I tak na nic innego się nie zapowiada, bo mój mąż jest taki sam. Usiedzieć nie może. Wczoraj próbowałam sobie odpocząć, ale po godzinie leżenia już mnie wszystko denerwowało. Poszłam posprzątać dom, zrobiłam dwa prania, pokręciłam się trochę po podwórku. Bo lepszy chyba mały rozrabiak w domu niż nerwus :-).

A wieczorem miałam takie dziwne bóle macicy, nie trwały non stop. Przypominały trochę te podczas okresu... czy to jakieś skórcze? Na przemian jak odpuszczały te bóle to mnie mały kopał, ale tak mocno, że nieraz aż bolało. Nie miałam tego wcześniej.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

31 mar 2011, 08:33

nina0226, ooo, jesteś w 5 miesiącu ciąży tak ?
te bóle no to mogą być od tego ,że dużo wczoraj robiłas ale jeżeli szkrabek był bardziej aktywny niż kiedykolwiek to może to być coś niepokojącego, a dziś się ruszał ?

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

31 mar 2011, 09:25

w sumie to nie był bardziej aktywny niż zwykle, tylko o wiele mocniej kopał. Dzisiaj też się rusza i chyba nawet jakieś fikołki robi heh. I nic mnie już dziś nie boli. Wszystko jest w porządku. Wczoraj te bóle nie były nie do przeżycie, tylko tak się zastanawiam co mogą oznaczać.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

31 mar 2011, 09:28

nina0226
Ja to chyba jednak nie umiem leżeć i odpoczywać. Trudno, najwyżej będę miała mega żywiołowe dziecko.
dziewczyny, ja jednak radziłabym Wam nie pezesadzać - nie to żeby znowu leżeć plackiem gdzies na łózku. Ja tez tak nie potrafie, ale żadnych robótek z machaniem rękami do góry i tak dalej... to naprawde może grozic odklejeniem sie łozyska. Mnie sie wydawało że góry moge przenosić i po umyciu okien cierpiałam prawie 2 tyg.
A wieczorem miałam takie dziwne bóle macicy
po tym juz powinnaś troche dawac mniej czadu :-D
Malinkax33
ale drogie takie coś. :(
ehh... może ktoś z rodziny nam fundnie hihi ^^
może teściowie, co? :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:
dziewczyny czy program dnia z życia płodowego jest podobny do tego po narodzinach ? ;)
absolutnie nie!! Dlatego przyznaje się tez bez bicia, że nie wierze w to ze jak mama aktywna w ciązy to potem dzidzius też :-D
ladybird23 to prawda, ja tez wole Dominika takiego wesołego, pełnego zycia! Jak siedzi na kanapie albo sie pokłada, to od razu wiem , że chory!! :ico_olaboga:
zdecydownie wole wesole, pelne energii dziecko, choc w niektorych sytuacjach chcialabym zeby umiala sie wyciszyc :ico_noniewiem:
Ale niestety zaraz po urodzeniu jak słyszałam opowieści koleżanek, jak to ich maluchy śpią całą noc z jedna pobudką. O 10.00 wstają, jedza i mama znowu się kładzie z nim spać :ico_szoking: to oprócz zdziwienia to zazdrościłam im - co tu duzo gadać, ja byłam padnięta :ico_noniewiem:
tosia no zdrówka kochanie, zdrówka dla synunia życzę! My od wczoraj w przedszkolu.
My przy Kubusiu mieliśmy coś takiego http://allegro.pl/fisher-...1523382475.html i mamy z resztą nadal
tez ogladałam to cudo, tylko kurcze ono jest bez hustania, a ja nauczona doświadczeniem z Dominiusiem, napaliłam sie na coś co sie tez i huśta.
JUż bym nawet w sumie zamówiła tutaj na eBayu, ale w NIemczech nie ma do tych bujaków zasilaczy. Pozostaje mi Allegro, jak bede na świeta we Wro.

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

31 mar 2011, 09:30

Dzień dobry :-D

Tosia - ja mam taki termometr - tylko zblizasz do czoła - nie dotykasz - i mierzy temperature - i jest dokładny - wiec ci polecam - jak mały nie lubi

http://allegro.pl/microlife-nc100-termo ... 40915.html

Malinkax33, - witaj - i od razu ci napisze - nie przejmuj sie - kolezanka - to kolezanka - a jakby cos miało byc - to zz smsa nic nie wynika :-) jestes w ciazy i przewrazliwiona wiec głowa do góry
nina0226, - tak to w 6 m-cu bóle przepowidajace - bolało?? jak tak - do lekarza - brac nospe w takich przypadkach - przestana byc skurcze - ale skonsultuj sobie to z lekarzem

a zaraz zaraz - któras akrobatka :-D noga do ucha - próbowałam i nie powiem dokad podniosłam :-D
ja sobie radze sama i z Hubertem tez soie radzialm mimo 30 kilo wiecej :-D
zreszta - ja jestem aparatka i jak zaczeluy sie bóle - to poszłam pod prysznic - ogoliłam sobie nogi i wszystko - nakremowałam sie - umyłam głowe - bo dzien po porodzie tego nie zrobie ... i sie .... umalowałm troche :-D
dzieki temu mam przepiekne zdjecia z rozmazanym tuszem na policzkach jak tule małego hyhyhhyhy - nauczka - tak -= teraz tusz aqua :-D

miłego dnia wszystkim - ja mam zwolnienie do 13.04 - potem wprowadzam nowa na moje zastepstwo i po swietach juz nie pracuje o ! do konca ciazy - boli mnie przy chodzeniu - i wczoraj - bo mam takie bole dziwne pionowe - dowiedziałm sie ze mam sobie zrobic usg - nerek bop moze nie funkcjonowac jedna - albo kiepsko .... oo
dobra lece sie ubrac i idziemy na dwór

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

31 mar 2011, 10:19

Cześć :-)

tosia zdrówka dla Małego :-)
No ja sama nie wiem, co z ta pogodą teraz, nie lubię takich przejściowych pór roku, zawsze mam problem jak ubraż Zuzię :ico_noniewiem:

Ja przy Zuzi miałm taki prościutki, banalny leżaczek, kawałek płotna na stelażu, bez wibry, huśtania, i bardzo nam się przydał, bo Zuzia wędrowała ze mną po mieszkaniu.
Tylko już go nie mam, bo się go pozbyłam razem z fotelikiem samochodowym.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

31 mar 2011, 11:58

Dziewczyny, która to robiła ciemny sos do chińszczyzny - nie Ty Katelajdka (nasz kulinarny skarbie :-D) przypadkiem? Możesz mi napisac jak go robisz? Bo rozumiem ze to nie curry ani kokos?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

31 mar 2011, 13:17

Wczoraj chyba przesadziliśmy z dworem i Mały dziś chory: wydaje mi się że poszło mu na krtań, do tego chyba ma stan podgorączkowy

ja wam powiem , ze ta pgoda to jest jednak zdradliwa, bo niby jest ciepło i słoneczko świeci , a dziecko zaraz się zgrzeje i przeziebienie gotowe. Wczoraj tez długo bylismy na polu , ale jak widziałam jak niektóre dzieci sa wyletnione to bylam w szoku i czasmi żal mi było mojego Kuby, ze tak grubo jest ubrany. A miał taką kurtke przejściową chyba bardziej zimową i wiosenna czapkę ale pod spodem miał tylko bluzę.
A u nas kolejny dzien ciepła i słonca :ico_brawa_01: i zaś czeka mnie długio spacer... powiem wam, ze jednak jak tak długo pochodze to potem boli mnie brzuch i mi twardnieje... chyba więcej powinnam jednak siedzieć, ale gdzie usiedzisz przy moim dziecku....
to oprócz zdziwienia to zazdrościłam im - co tu duzo gadać, ja byłam padnięta

bosz to tak jak ja ,... jak tylko dziecko mi usypiało ja razem z nim o każdej porze.... i nie wiedziałam co to przespana noc do ho ho hio i jeszcze troche :ico_oczko:
tez ogladałam to cudo, tylko kurcze ono jest bez hustania,
jest hustana tylko nie w powietrzu :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

31 mar 2011, 13:20

nina0226, - tak to w 6 m-cu bóle przepowidajace - bolało?? jak tak - do lekarza - brac nospe w takich przypadkach - przestana byc skurcze - ale skonsultuj sobie to z lekarzem
acha czyli to jednak skórcze jakieś? No mocno nie bolało. Ja tam taka strasznie delikatna nie jestem i bez problemu to wytrzymywałam. A co takie bóle oznaczają? Czy tak się później zaczyna poród?

[ Dodano: 2011-03-31, 13:31 ]
dziewczyny, ja jednak radziłabym Wam nie pezesadzać - nie to żeby znowu leżeć plackiem gdzies na łózku. Ja tez tak nie potrafie, ale żadnych robótek z machaniem rękami do góry i tak dalej... to naprawde może grozic odklejeniem sie łozyska. Mnie sie wydawało że góry moge przenosić i po umyciu okien cierpiałam prawie 2 tyg
Racja. Ja nie robię nic ponad moje siły. Też moja ciocia w 4miesiącu poroniła przez to, że rozwieszała pranie, bo sznurek był na górze i musiała do góry zadzierać ręce. Także wiem, że jesteśmy w stanie błogosławionym i trzeba na siebie uważać. Ale tak jak mówisz, bez przesady nie będziemy plackiem leżeć. Do wszystkiego trzeba zachować zdrowy rozsądek.

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

31 mar 2011, 14:47

zirafka
a wam powiem , ze ta pgoda to jest jednak zdradliwa, bo niby jest ciepło i słoneczko świeci , a dziecko zaraz się zgrzeje i przeziebienie gotowe. Wczoraj tez długo bylismy na polu , ale jak widziałam jak niektóre dzieci sa wyletnione to bylam w szoku i czasmi żal mi było mojego Kuby, ze tak grubo jest ubrany
ja to samo, dzieciaki wczoraj latały z krótkim rekawem a mój Dominik miał taka lekka wiatrówkę na grzbiecie. Ja siedziałam na ławce i fajnie przygrzewało, nie mówie nie, ale jak tylko słoneczko lekko zaszło to tak mi wiało pod sweter po nerach, że szok!
bosz to tak jak ja ,... jak tylko dziecko mi usypiało ja razem z nim o każdej porze.... i nie wiedziałam co to przespana noc do ho ho hio i jeszcze troche :ico_oczko:
no bliźniaki jakies czy co? Tylko sie osobno urodziły :ico_brawa_01:

No i co katalejdka kucharko Ty jedna, zostawiłas mnie bez sosa!! Gdzieś polazła w porze obiadowej, co? Ale wyszło i tak super jedzonko, zapiekłam kurczaka w czosnku i imbirze, na końcu zalałam bulionem, zagęściłam i sos pychotka :ico_sorki:

nina0226 dokładnie wszystko z umiarem! :-D :-D :-D :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Emimazota i 1 gość