Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

04 kwie 2011, 09:31

Organizm Oleni zareagował bardzo silną alergią na to szczepienie.
ojej :ico_olaboga: no właśnie, ja ciągle się nad tym zastanawiam, bo właściwie Ula już przechodziła jelitówkę nie raz i nie było to dla niej wyczerpujące, jedynie myślę o tym ze względu na Stasia :ico_noniewiem: ale jak piszesz, że tak może być, to się jeszcze zastanowię.
pinko, super zdjęcia, piękne dzieci, ładna mama :-) Uleńka podobna do Ciebie, a Staś do taty :ico_haha_02: a Stasieniek ma alergię???
dzięki, ale mówią, że Ula jest do męża, a Staś będzie do mnie :-) ja tam się na tym nie znam. Stasiu miał jakąś wysypkę, nie wiem od czego to, pani doktor nam przepisała fenistil w kropelkach i maść elosone raz na dwa dni i po jednym dniu wszystko mu zeszło. Najważniejsze, żeby już nie wróciło.
dziewczyny jak ściągacie mleko to jaki ono ma kolor????żółte czy białe, bo boję się, że moje jest za bardzo wodniste :ico_noniewiem: i co jecie???bo ja jedno i to samo na okrągło :ico_olaboga:
nie ściągam mleka, ale jak wypływa, to ma taki kremowy kolor. A jadam też jedno i to samo, chlebek z szynką, jakiś serek wiejski, jogurt, jabłko, czasem wafelka z czekoladą :ico_wstydzioch: ryż, ziemniaki, mięso, brokuł.
Pinko fotki przeurocze, a i w ogole to taka strasznie sympatyczna rodzinka jestescie, takie cieplutkie smieszki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:-)
dzięki.

Ja mam chwilę ciszy, Staś śpi, Ula w przedszkolu. Pogoda nam się psuje, mam nadzieję, że nie będzie padało, choć zapowiadają deszcze. Nasza palma pani się bardzo podobała, więc mi się miło zrobiło.

Muszę sobie trochę posprzątać, bo się bałagan zrobił i poprasować ciuszki Stasia, bo mi się nazbierała fura prasowania.

[ Dodano: 2011-04-04, 10:01 ]
pinko, piekne zdjecia ;)a kiedy rozstrzygniecie konkursu z palmami? bo jest piekna :) trzymam kciuki za wygrana :-D
dzięki :-) Nie wiem kiedy rozstrzygnięcie, ale kciuki na pewno się przydadzą ;-)
od 1kwietnia malutka zaciska piastki i odbija sie glowka i lekko barkami od powierchni na ktorej lezy-
silna mała, wielkie :ico_brawa_01:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

04 kwie 2011, 12:59

Witam ja tylko na chwilkę z wiadomościami bieżącymi -niestety Lucek przyniósł ze szkoły katar i zaraził mi Stefka no i dziś idziemy do pediatry bo bidulek temp nie ma ,ale ma okropny katar i kaszle .Gruszką nie umiem mu wyciągnąć smarków bo gdzieś gulgoczą w nosie ,ale nie wychodzą serum też mu nakrapiam do noska ma tych glutów chyba dość bo zdarza mu się wymiotować bo odruchy wymiotne ma co raz jak pociągnie mocniej noskiem tak mi go szkoda buuu :ico_placzek: Jak znajdę chwilkę napiszę co i jak u lekarza mam na 15h45

pinko super fotki -jaka piękna palemka!!Amama przy dzieciątkach kwitnąca!!
Aha z takich sensacyjnych wiadomości-mama się przeprosiła i była wczoraj na obiedzie u nas -pewnie miłości od razu wielkiej nie będzie bo mam uraz ,ale przynajmniej stwarzamy pozory to dla dobra dzieciaczków -Lucek uwielbia babcię a wcześniej nie widywał jej często .Uciekam do roboty :ico_duzepranko: :ico_prasowanko: :ico_pranko:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

04 kwie 2011, 18:02

cześć dziewczyny

wracam na forum :-D
czuję się już na siłach , więc i będę częściej pisać :-D
wiedzę mam trochę do nadrobienia , może mi się uda doczytać nim Nell wstanie :-)

no i stawiam :ico_tort: za wczorajsze 2 mc Nell :-D

[ Dodano: 2011-04-04, 18:28 ]
dziękuję wam wszystkim za ciepłe mi mile słowa
na razie tylko tyle udało mi się doczytać :-)


co do szczepionek to u nas są za darmo więc też nie muszę płacić za nie :ico_sorki:
co do @ to ja nie wiem czy już miałam czy nie bo po porodzie krwawiłam niecałe 2tyg, potem cisza i znowu zaczęłam krwawić tak w 6 tygodniu , ale nie wiem czy to @ była przekonamy się za miesiąc, ale mi @ nigdy nie przeszkadzała bo nigdy mnie nic nie bolało, 2 dni zawsze mocno krwawię a potem ze 3-4 lekkie plamienia mam
po 1 porodzie małpa przyszła jak Mike miał 6mc
moja siostra po każdym porodzie zawsze @ dostawała jak jej dzieci miały 2mc , a cycem wszystkie rok czau karmiła, więc chyba nie ma reguły


Blank co do mleka to ja odciągam tyle, że może raz czasem w słabszym dniu 2 razy dziennie muszę podać sztuczne a tak to tylko na moim Nell jest :-) i mleko jest różnego koloru raz białe raz jak woda , czytałam kiedyś , że najpierw jak dziecko ciągnie cyca to tak jakby piło potem jadło obiadek i na koniec deserek to ta śmietanka co się zbiera
a ty ściągasz mleko i butla karmisz czy tylko tak ściągasz bo masz za dużo??

@gniecha, zdrówka dla chłopaków :ico_sorki: :ico_sorki:
super, ze stosunki z mamą się polepszyły :ico_brawa_01:

Tynusz ale Julka duża w porównaniu do starszego kolegi :-)
ile ona juz waży??
ja muszę swoją na wadze zważyć , widzę, że przybiera na wadze i rośnie, ale tak z ciekawości chce zobaczyć mniej więcej ile waży :-)
ślina jest Juka :ico_brawa_01:
u mnie Mike najpierw zaczął raczkować a potem siedzieć :ico_haha_01:
raczkować zaczął jak miał 6mc a siedzieć z tydzień później (tak bez wywracania się )
chodzić zaczął na 9mc ,a pierwsze kroczki stawiał na 8mc, ciekawe jak będzie z Nell


Ania Zaba kurcze już kleszcze są :ico_chory:
a gdzie ona go złapała ??
widzę wczoraj Wojtuś 1mc skończył a Nell 2mc więc razem świętujemy :-D :ico_brawa_01:



Blanka wszyscy mi mówili jak Mike jest spokojny, ja mówię tak rączkowy chłopak to i spokojny , ale jak tylko się go położyło to zraz płacz, ale że to było 1 dziecko więc co tam nosiłam :-D
a Nell taka sama , też lubi rączki, ale już muszę nosić najczęściej w pionie by się odpowietrzała itp, wiec czy 1 czy 2 dziecko to moje bicepsy pracują :ico_oczko:

Pinko u mnie Mike i Nell nie cierpią bujaczków, jak ich tylko tam włożyłam to taka histeria jakby ktoś ich ze skóry obdzierał, już woleli leżeć na podłodze , nie wiem czemu przecież dzieci lubią bujaczki :ico_noniewiem:
Ula jaka dumna siostrzyczka jak wózek prowadzi :ico_brawa_01:
Ale Staś ślicznie wygląda w tym kombinezonie misiaka :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: taki słodki jest , dobrze , że maść zadziałała i krostki zniknęły :ico_sorki:
palma śliczna :ico_brawa_01:

Basia to 130 jej starczało tak długo?? ja teraz dla Nel tyle daje i wyczytałam, że to jest minimalna dawka jak na 2mc

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

05 kwie 2011, 08:48

Witam Was z rana :ico_kawa: ale herbatką zieloną (chyba się uzależniłam ha ha ) Lucuś ma mniejszy katar ,ale młodszy Stefano niestety nie wczoraj byłam u pediatry i przepisał mu kropelki do noska i takie kropelki na kaszel noc całkiem nieżle przespał ,ale dalej charczy mam nadzieję ,że niedługo bo mu ciężko oddychać bidulce.

manenka witaj kochana !Mój synuś też nie lubi bujaczka bo nie jest prosty tylko wygięty ja myślę ,że jest jeszcze za malutki i go plecki bolą jak mu wyłożyłam kocykiem na prosto to leżał spokojnie ,ale też jest rączkowy a ja go odkładam jak muszę jak nie muszę to się do niego przytulam i buziaczkuję tak go mocno kocham uhhhhh pewnie w przyszłości mi się to odbije na bicepsach hehe szkoda ,że brzuch się nie spłaszcza od tego noszenia :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

05 kwie 2011, 08:50

Manenka witaj kochana, jak weszłaś to od razu z rozmachem :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Basia to 130 jej starczało tak długo?? ja teraz dla Nel tyle daje i wyczytałam, że to jest minimalna dawka jak na 2mc
No właśnie chyba na tyle żołądek jej pozwalał, ale jadła za to co 1,5h przeciętnie. Widziałam właśnie, że dzieci znajomych wciągały nieraz po 200ml i więcej i się zastanawiałam gdzie się to mieści :D po prostu różne dzieci.
A tak jeszcze nadmienię, że rozwijała się szybko i przybierała też szybko, więc nie było powodu do zmartwień :ico_brawa_01: a chodziła podobnie jak Mike jak miała 9,5 mca, raczkować się nauczyła dopiero przy 10 mcach :-D . Śmialiśmy się że robi wszystko od końca :ico_oczko:
Lucek uwielbia babcię a wcześniej nie widywał jej często
No powiem Wam, że w czasie tej wizyty u nas też teście zaleźli mi za skórę, no ale cóż Oliwka też ich uwielbia, więc jakoś trzeba znosić :ico_haha_01: .

[ Dodano: 2011-04-05, 08:56 ]
szkoda ,że brzuch się nie spłaszcza od tego noszenia
:-D :-D :-D :-D No szkoda szkoda..... :-D :-D :-D :-D

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

05 kwie 2011, 09:11

KILKA FOTEK ZE SPACERU STEFAN SIĘ NIE ZAŁAPAŁ BO SMACZNIE SPAŁ W WÓZECZKU

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

05 kwie 2011, 10:23

witam z :ico_kawa:

u nas dzis brzydka pogoda , wiec siedzimy w domku

@gniecha, super zdjęcia, ale Lucek jest przystojny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i widzę już kwiatki znalazłaś :ico_brawa_01:
my na razie od paru dni próbujemy się pozbyć śniegu z podwórka, rozrzucamy go by szybciej topniał, albo za płot rzucamy, ale już trampolina dla dzieci stoi :-D
ale herbatką zieloną (chyba się uzależniłam ha ha )
oj i ja jestem uzależniona od zielonej :-)
szkoda ,że brzuch się nie spłaszcza od tego noszenia :ico_haha_01:
oj bardzo szkoda :-)
ale jadła za to co 1,5h przeciętnie
a no to pewnie dlatego :-)
ja jak karmiłam tylko cycem to nie miałam zielonego pojęcia ile jedzą dzieci, wiec jak na 7mc próbowałam dać mu kasze to jak przez pierwszy miesiąc wypijał mi po 10-20ml to się cieszyłam a potem to zjadał 120-150max i tez się dziwiłam jak ktoś mi pisał ze jego 2-3mc dziecko wypija 130ml mleka to ja sobie myślę kurczę to mój roczny zjada tylko 150max kaszy :ico_haha_01: a gdzie zmieścić te 200 :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

05 kwie 2011, 19:55

Witam mamusie :) strasznie sie steskniłam za wami :) jak bede miała chwile to was doczytam. U mnie w końcu wszyscy wyzdrowieli , chociaż chorubsko i mnie dopadło a mały 10 dni antybiotyk brał. Ale teraz juz ok, pogoda piekna, dużo spacerujemy :) mały wazy 6,600kg i ma 66 cm rośnie jak na drożdżach :) Matyldzia zadowolona wróciła do przedszkola :)
@gniecha, twój synek to na prawde bardzo ładny chłopczyk
manenka, ja jak wychodze to swoje mleko zostawiam babci w butli to mały wypija tak 150-170ml

[ Dodano: 2011-04-05, 19:58 ]
Blanka26 napisał/a:
dziewczyny jak ściągacie mleko to jaki ono ma kolor????żółte czy białe, bo boję się, że moje jest za bardzo wodniste i co jecie???bo ja jedno i to samo na okrągło
u mnie na początku tez wodniste a potem bardziej gęste , białe . A co do jedzenia to ja raczej niewiele moge bo mały ma skazę białkową.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

05 kwie 2011, 22:09

witajcie dziewczyny.Mój maluch jeszcze się wierci, dziś w ciagu dnia łądnie spał :ico_brawa_01:

pinko Ty nie sugeruj się proszę moją opinią na temat tej szczepionki. To, że Ola tak zareagowała, nie oznacza, że i Ula zareaguje w ten sam sposób. Jeśli Ula ma styczność z dziećmi to lepiej zaszczepić, wiesz nawet jeśli to z jakąś tam alergią da się walczyć a z tym za co odpowiedzialne są pneumokoki już trudniej. Więc zastanów się spokojnie i podejmij decyzję. Fakt faktem pewnie w tej szczepionce napchane jest rtęci od cholery skoro Ola tak silnie zareagowała, ale nie każde dziecko ma na to alergię.

@gniecha, ślicznego masz synka

manenka, oj chciałabym napisać, że mam tyle mleka, że aż muszę ściągać, ale niestety mam za mało :ico_placzek: w ogóle to nie wiem czemu mi się więcej nie chce robić. Jak ściągnę 80 ml to jest max. A jemu to za mało, więc muszę dokarmiać

mania6891, pięknie rośnie Ci synek

dzięki za odpowiedź odnośnie mleka, właśnie i ja się dziś przyjrzałam, że na początku wodniste a pod koniec takie aż kremowe :ico_haha_02:
widzę, ze i wasze dzieciaczki dopadły katarki, u nas niedawno przeszedł, a trwał 2 tygodnie :ico_olaboga: już mnie trafiało :ico_zly:
zdrówka dla dzieciaczków !!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

05 kwie 2011, 22:28

Manenka, witaj z powrotem :ico_brawa_01:
pinko super fotki -jaka piękna palemka!!Amama przy dzieciątkach kwitnąca!!
:ico_wstydzioch: Dobrze, że z mamą lepsze stosunki :ico_sorki:
Ula jaka dumna siostrzyczka jak wózek prowadzi :ico_brawa_01:
Ula uwielbia wózek prowadzić :-)
teście zaleźli mi za skórę, no ale cóż Oliwka też ich uwielbia, więc jakoś trzeba znosić :ico_haha_01: .
dla dzieciaczków trzeba zacinąć usta czasami, ja też z moim teściem nie mam najlepszego kontaktu, ale Ula za nim przepada, grunt, ze dla niej jest ok.
KILKA FOTEK ZE SPACERU
ale masz ślicznego synusia, a i sama wyglądasz na bardzo szczęśliwą.
mania6891, super, że już zdrowi jesteście :ico_brawa_01:

Ja zmęczona, na wieczór nic mi się nie chce, zasypiam na stojąco, ale i tak jestem szczęśliwa. Dobrze, że Ula do przedszkola chodzi,bo mam kilka godzin ciszy i spokoju.
U nas kolek iąg dalszy. Staś znów dzisiaj płakał po kąpieli, szkoda mi go bardzo i wolałabym żeby to mnie bolało, a nie jego.
Teraz już śpi kociak mój mały, zaczął się do mnie uśmiechać, nie wiem na ile świadomie to robi i teżlubi na rękach, ale staram się nie przeginac z noszeniem.

Uciekam pod prysznic i spać...

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość