magda7
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 523
Rejestracja: 23 sie 2010, 11:10

06 kwie 2011, 16:05

czy jakies okreslone reguly sa czy np wola nie muwic o tym zeby ludzie placili...
a może zależy gdzie się mieszka. Wiem że są miasta które finansują pneumokoki i meningokoki. Moja koleżanka tak miała. Mieszka w Płońsku i tam jakiś czas temu dokładnie te szczepionki miała za free

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

06 kwie 2011, 16:21

Cześć dziewczyny ja znów tylko z doskoku, bo niestety jedyny net jaki nam tu chodzi to bezprzewodowy i to nie zawsze :ico_zly: raz jest a raz go nie ma

Gratulacje za skończone miesiące :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Co do szczepień, to my szczepimy na rota, Krzyś jest już po pierwszej dawce, a za tydzień w środę dostanie kolejną. Na pneumokoki będziemy szczepić po ukończeniu 6 miesięcy.
Bartek też był szczepiony na rota i powiem Wam, że widać różnicę, bo mały bardzo łagodnie przeszedł chorobę jak niańka nam do domu przywlokła. Ona miała gorączkę prawie 40 stopni wymioty i biegunkę, a Bartek tylko przez dwa dni biegunkę. Także myślę, że warto.

[ Dodano: 2011-04-06, 16:29 ]
postaram się wrzucić jakąś fotkę małego. Zobaczymy
Obrazek

[ Dodano: 2011-04-06, 16:30 ]
poszło :ico_sorki: ale trwa to wieki

[ Dodano: 2011-04-06, 16:32 ]
i jeszcze raz mój mały grubas
Obrazek

teraz nawet szybko wczytało

[ Dodano: 2011-04-06, 16:35 ]
no i zabawy z braciszkiem
Obrazek

Aniula
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 897
Rejestracja: 07 cze 2010, 22:34

06 kwie 2011, 16:35

Buzok no ja sie klade pozno spac tak okolo23 albo pozniej :ico_oczko:
Ja tez bede chciala szczepic mysle ze warto!!!!!!!!!!!!Witaj gaga22 :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla slicznego przystojniaczka

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

06 kwie 2011, 19:04

czesc

ja mam chwile. olaf dzis duzo pospal. wiec niedawno jadl jeszcze i za chwile adas idzie go kapac. potem ja nakarmie jeszcze na noc
i adam przejmie Leona
do godziny powinni spac uffff

ja dzis poszalalam na maxa. tzn spalam do 12 z Olafem :ico_szoking:
siostra ktora u mnie spala. odwiozla do Pkola Leona przed praca a ja polozylam sie na chwiel ale tak nam sie przysnelo. oczywiscie obudzil mnie olaf na karmienie miedzy czasie. ale spalismy sobie razem w moim lozku i tak nam zlecialo. ze o 13 jadlam sniadanie. a o 15 musialam juz isc do Pkola. na 2.5 godz spaceru bo na nogach plus plac zabaw hehe

szybki dzien zatem...


z tymi szczepieniami to widze ze roznie. ale wiekszosc szczepi na rota
a ja nie. nie przekonuja mnie. i lekarze tez roznie mowia. ogolnie to jest sporop przypadkow zachorowac dzieci mimo szczepien
i nie zawsze lzej to przechodza

sa takie co bez szczep lekko rota znosza albo w ogole go nie łapia
leon nie ma szczep i jeszcze nie chorowal tfu tfu

dla mnie wazniejsze sa pneumok i i one sa bezpl w Uk i pewnie innych krajach UE
a w PL kiedys beda pewnie tez...

tez sie zastanawialam nad szczepieniem na penum po 6 mies. wtedy dziecko dostaje 2 dawki zamiast 4
ale jednak leon mial to szczep od poczatku

a poza tym Olaf moze byc jjuz nosicielem
i lekarka zalecala zeby szczepic od poczatku jednak
tymbardziej ze Olaf ma brata przedszkolaka
no i codziennie bywa w przedszkolu

mase dzieci nosi penumokoki w gardle nosie..

no ale kazda z nas szczepi na co uwaza..

mnie ogolnie wkurza w PL ze naklaniaja na wszelkie szczepionko. strasza chorobami
i zarabiaja na tym
a niekoniecznie uczciwie...
to samo z lekami.. wrrr

gaga wesolego masz maluszka. fajowy

[ Dodano: 2011-04-06, 19:07 ]
buzok fajnie was widziec!!!

Agnieszka dobrze ze nie musialas placic za pneum. nalezy sie wam przeciez.
choc wiadomo ze lepiej nie łapac sie na te darmowe z roznych powodow. ale u was na szczescie wszystko skonczylo sie db.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

06 kwie 2011, 19:10

Dziewczyny cudne macie dzieciaczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

06 kwie 2011, 19:23

Hej dziewczynki :)

Gaga ,Buzoczku ale ślicznych macie synusiów 2 małe przystojniaczki:)
Wiecie co apropo szczepień ja z Klaudią ide w przyszłym tyg w środę ale jak nie wydobrzeje to chyba przełożę na za 2 tyg. bo nie chcę jej narażać w UK szczepią teraz przeciwko ( 5 ni1 )-błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio i pałeczkami grypy typu b, i pneumokoki.

Za miesiąc (3 miesiąc życia) mam 2 dawkę tego 5in1 i przeciwko meningokowemu zapaleniu opon mózgowych typu C.

W 4 miesiącu życia wszystkie trzy jeszcze raz - 5in1, meningoki, pneumokoki.

W czerwcu będę również w PL to będzie właśnie jak Klaudia będzie miałą 4 miesiące i zastanawiam się czy nie zaszczepić jej przeciwko rotawirusom!

I zastanawiam się czy mogę i ile to w ogóle kosztuje mogłybyście mi napisać ile jest dawek i co jaki czas trzeba je przyjmować!


A tak poza tym to u nas luz Klaudia coraz lepiej się czuje ale za to ja coraz gorzej mam taki kaszel że chwilami tchu nie mogę złapać, ale samo przyszło samo przejdzie!

Buziaki

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

06 kwie 2011, 21:58

magda7 my mamy drugą dawkę rotawirusa 14 kwietnia, także nie powiem Ci czy coś się dzieje po tej drugiej dawce, to się okaże :ico_noniewiem: , po pierwszej było ok :ico_sorki: .
spalam do 12 z Olafem
hehe ja z Adrianem do 10.30 :ico_szoking: , co to jakiś dzień spiochów :ico_haha_01:
sa takie co bez szczep lekko rota znosza albo w ogole go nie łapia
no właśnie nie wiem jak to będzie z Adrianem i dlatego go szczepię, bo z Oliwią to miałam niezłe przejścia z rotawirusem, szpitale, odwodnienia :ico_olaboga: , także wole dmuchać na zimne :ico_sorki:
Dziewczyny cudne macie dzieciaczki
dzięki Twój synek też fajny chlopak :ico_brawa_01:
Gaga fajnego masz synalka, taki poważny chlopak z niego :ico_noniewiem:
mogłybyście mi napisać ile jest dawek i co jaki czas trzeba je przyjmować!
rotawirusy są 2 dawki, mój mały przyjął pierwszą na pierwszym szczepieniu, czyli w 6 tyg życia, a drugą ma mieć na drugim szczepieniu i każda dawka jest po 300zł, czyli razem 600.
A tak poza tym to u nas luz Klaudia coraz lepiej się czuje
super :ico_brawa_01: , oby szyciutko wyzdrowiała całkiem, i Tobie też życzę zdrówka :ico_sorki:

A ja ostatnio jestem bardzo dumna z mojego synka :ico_brawa_01: , jest od 3 dni taki grzeczny, zdarzają się dni bez płaczu :ico_brawa_01:, ciągle tylko gaworzy i się śmieje, no i udaje mu się już grzechotkę przytrzymać w rączce :ico_brawa_01: . A jak leży na plasko i go złapę za ręce to podciąga się i chce usiąść :ico_brawa_01: . To tyle pochwaliłam się, bo jestem z niego taaaka dumna, a teraz życzę wszystkim kolorowych snów :ico_spanko:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

07 kwie 2011, 12:11

kruszynka05 Ja urodziłąm Wiktorka w 33 tygodniu i z tego co wiem to należy się dzieciom wczesniej urodzonym każdym. Może warto zapytać w przychodni :ico_noniewiem: karmelka, O dziękujemy :ico_sorki: :ico_sorki: gaga22, Jaki fajny Twój mały jacie :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Klaudia coraz lepiej się czuje ale za to ja coraz gorzej mam taki kaszel że chwilami tchu nie mogę złapać, ale samo przyszło samo przejdzie!
Fajnie że Klaudia dobrze ale Ty może się udaj do lekarza co?madziorka hihi, Widzę że mamy podobne zdanie ja też wyczulona na pneumo uważam że są bardzo ważne te szczepienia. Fajnie że darmowo ale gdyby tysiaka kosztowały to też bym szczepiła...Aniula, Ty nocny marku :-D :ico_oczko: Ja to 22 i na boczek drugi się przekładam :-D

[ Dodano: 2011-04-07, 12:13 ]
, jest od 3 dni taki grzeczny, zdarzają się dni bez płaczu
No to gratki dla małego :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Grzeczny inteligent! :ico_oczko: :-D Małoże inteligentny to mądry daję mamie czas dla siebie i radoś z patrzenia na swój uśmiech :ico_brawa_01:

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

07 kwie 2011, 12:33

Ja to 22 i na boczek drugi się przekładam
ostatnio pisałaś, że o 1 w nocy przypomniałaś sobie o szczepieniu małego :ico_noniewiem: :ico_haha_01: ,przyśniło Ci się? :ico_haha_01:
daję mamie czas dla siebie i radoś z patrzenia na swój uśmiech
hehe zobaczymy jak długo :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

07 kwie 2011, 12:54

czesc

stawiamy za 3 miesiaczki nasze!!!! :ico_tort:
mala sesyjka dzisiejsza z tej okazji hihi

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

karmelka dziekujemy. i jaki twoj synus ladny. jak laleczka
buzok gratki dumnej mamusi!!!
ja rowniez jestem dumna z mojego 3miesieczniaka. smieje gada. pieknie trzyma glowke i gdyby byl bardziej cierpliwy to dawno by sie z brzuszka na plecki przerzucil. ale on na brzuszku tylko chwile bo zaraz sie wkurza hehe
zaraz mykamy na spacerki!

papa

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości