majana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:42

jakie zajęcia podczas ciąży?

18 mar 2011, 21:48

Zastanawiam się jakie zajęcia wybrać: joga, gimnastyka w wodzie, czy tego typu zajęcia nie są groźne? proszę o polecenie czegoś ciekawego w Krakowie

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

18 mar 2011, 21:55

aerobic dla cieżarnych,myślę,że w Krakowie znajdziesz taką ofertę,poza tym są zajęcia dla cieżarnych na basenie,słyszałam,że fajna sprawa :ico_oczko:

majana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:42

18 mar 2011, 22:24

no nie wiem czy aerobik, bardziej myślałam o zajęciach rozciągających, oddechowych, typu joga, chociaż nie do końca wiem na czym to polega, słyszałam też o zajęciach muzykoterapii, może to być ciekawe

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

19 mar 2011, 08:15

hm, wiesz. Joga jest podobno bardzo przydatna w ciąży.
Osobiście nie wiem czemu bała bym się ,że upadnę w którymś ćwiczeniu na brzuch czy za bardzo napnę mięśnie i coś się stanie maluszkowi, a nie myślałaś o specjalnych ćwiczeniach do porodu ?
Z pewnością są takie zajęcia w Krakowie :) w Radomiu bynajmniej są.
Ćwiczysz z piłką razem z partnerem, przy drabinkach, polecam również basen :) sama uczęszczam, świetnie robi na kręgosłup i obolałe nogi :)
A co do muzykoterapii nie polecam :) strata kasy... posłuchaj sobie w domowym zaciszu Mozarta itp.
To jest to samo a nawet w lepszych warunkach :):*

pozdrawiam :*

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

19 mar 2011, 10:00

majana, uważam, że trzeba spytać lekarza jakie można. To na początek. Mi lekarz powiedział, ze mogę wsyzstko oprócz skakania i biegania (chociaż niektóre kobiety też mogą biegać, ale ja np nie z tego względu, ze nigdy żadnego joggingu nie uprawiałam).
Mysle, że można się rozejrzeć za ofertami typowo dla ciężarnych. Niezłym pomysłem jest aquaareobik.
Co do muzykoterapii to radzę sie upewnić czy jest to tylko muzykoterapia czy też z choreoterapią. Bo jak bez choreo to zajęcia polegają tylko na słuchaniu muzyki, a to faktycznie można sobie wdomu zaserwować.
Choreoterpia dla ciężarnych może być super, bo to taniec połączony z ruchem i pracą z ciałem tzn oddychanie i masaże też.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

19 mar 2011, 10:15

askra, własnie moim zdaniem ten aquaaerobik jest świetny.
Ja chodzę od 4 miesiąca raz w tygodniu na 2 godzinki i powiem szczerze moje plecy i nogi to uwielbiają...
a i maluszek mój też się cudownie odpręża i relaksuje :)
choreoterapia faktycznie fajna sprawa ale droga ;/ coś ok 450 zł 3 miesiące... podobnie jak szkoła rodzenia... i też świetnie wpływa na ciało mamusi i dzidziusia ...
a muzykoterapia dla mnie strata kasy, ja słucham sobie czasami Mozarta w domu ale moja Liwka ewidentnie tego nie lubi :D mówię całkiem poważnie, zamiast sie odprężyć moje dziecko przekręca się jak szalone, mi też ta muzyka działa na uzębienie :D

majana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2011, 21:42

19 mar 2011, 19:21

ta muzykoterapia chyba właśnie z choreoterapią, znalazłam coś takiego w Krakowie, może być ciekawe. Ale faktycznie, najlepiej najpierw z lekarzem porozmawiać, ponieważ tam są elementy tańca i rytmiki, lepiej się upewnię czy taki ruch może być.

mariollka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2011, 10:59

22 kwie 2011, 11:43

ja polecam pilates (wariacja na temat jogi)
ja cały czas chodzę na te cwiczenia - wzmacniają one głównie mięśnie brzucha i kręgosłupa (a to ważne w ciaży) i wiem że w czasie ciąży również można wykonywać te ćwiczenia (ale oczywiście już nie wszystkie)

angelikan
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:19

Re: jakie zajęcia podczas ciąży?

07 gru 2012, 10:20

moim ulubionym zajęciem było przesiadywanie u rodziny, zajadanie się słodyczami i spanie :D

marlenna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:09

Re: jakie zajęcia podczas ciąży?

05 lut 2013, 16:24

To zależy w jakim mieście mieszkasz bo w każdym jest coś do wyboru. Jeżeli umiesz pływać to myślę, że możesz zdecydować się na aerobik w wodzie. Jeżeli nie umiesz to lepiej wybrać się do szkoły rodzenia. Po to są aby doradzać przyszłym mamom i pomóc wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość