NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

22 kwie 2011, 08:07

i caly post mi sie skasowal :ico_zly:

a pisalam o tym, ze Marcela ma chyba kolke..
blizniaczki nigdy jej nie mialy, dlatego pisze, ze to chyba kolka...
codziennie pod wieczor jest katastrofa.. mala krzyczy, kopie nogami, wymachuje raczkami na wszystkie strony... ale brzuszka wzdetego nie zaobserwowalam :ico_noniewiem:
sama nie wie czego chce... lapie cyca jak szalona, szarpie nim na wszystkie storny, masakra jakas :ico_olaboga:
juz wczoraj mialam serdecznie dosc, bo trwalo to dobre 3-4 godziny :ico_olaboga:
na rekach jej nie pasowalo, lezec tez nie chciala...

dzisiaj co prawda swieto, ale chyba poszukamy jakiejs dyzurujacej apteki i kupie malej te kropelki na kolki, bo jak dzisiaj bedzie kolejny taki wieczor to zwariuje...

dziewczynki tez wczoraj chcialy zebym je polozyla spac, a ja sie nie moglam od malej uwolnic :ico_olaboga: a P. duzo wczesniej juz cierpliwosc stracil do malej :ico_noniewiem:

no i praktycznie caly dzien Marcelina jest aktywna :ico_olaboga: (dziewczynki tylko spaly i jadly), spi po 10-15 minut, najdluzsza drzemka to godzinna i to zazwyczaj na spacerze w wozku :ico_olaboga: tyle dobrze, ze nocki super przesypia i budzi sie tylko 2-3 razy... ale ja i tak mam dosc... ogarnac 3 dzieci to nie takie proste :ico_olaboga:
ale z tego co Aniaaa napisala to jakas drastyczna metoda...ale na czym polega...???
koncowke termometra wklada sie do pupci i delikatnie sie nia porusza do srodka i na zewnatrz i zawsze konczy sie kupa...
ja doskonale pamietam jak sie nie cierpliwilas kiedy w koncu urodzisz... :ico_haha_01:
oj, ja tez to pamietam bardzo dobrze...
A ja wlasnie z ogrodu do Was pisze lezymy sobie cala trojka :-D maly w wozku a my na lezakach :-D
ale Wam fajnie... zazdroszcze wlasnego ogrodka... :ico_wstydzioch:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

22 kwie 2011, 08:19

Sejana ja ekspertem nie jestem :ico_oczko: ale z Twojego opisu wychodzi mi ze to kolka...tak opisala mi ja moja ciotka ktorej synek mial i kolke i refluks!!! Na ogol 3-4 godziny wieczorem o tej samej porze i nic dziecka nie uspokaja ani noszenie ani bujanie...itp

Chociaz moj Szymus mial taki napd raz wieczorem i nigdy sie na razeie nie powtorzylo :ico_sorki:

Ja natomiast dzis spalam 2 godziny i to na sofie :ico_szoking: bo maly cala noc marudzil...nie plakal tylko stekal i wierzgal wszystkim....
Najpierw wisisal na cycu od 22:30 do 3 rano :ico_szoking: z malutkimi przerwami :ico_olaboga: a potem zaczal koncert kwekania ...
Nie wiem co mu jest???
Poza tym znow mu sie ulewa i to calkiem sporo!!!

[ Dodano: 2011-04-22, 08:29 ]
zazdroszcze wlasnego ogrodka...
oh tez sie cieszymy...mimo ze musimy na parter zejsc to jednak wlasny ogrodek w ktorym sobie mozemy robic co nam sie podoba :ico_brawa_01:
a maly uwielbia byc na dworze -spi jak zabity -kazdy spacer przynajmniej 3 godziny i spi bez budzenia sie chyba ze mu goraco i pic sie chce u nas jest ponad 26 stopni :ico_szoking: :ico_szoking: apotem jeszcze ze 2 godzinki w ogrodzie!!! :ico_brawa_01: on wogole w dzien jest grzeczny i spi prawie caly czas ...dopiero w nocy staje sie aktywny...i cos mu dokucza!!!

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

22 kwie 2011, 09:32

Sejana ja ekspertem nie jestem :ico_oczko: ale z Twojego opisu wychodzi mi ze to kolka...tak opisala mi ja moja ciotka ktorej synek mial i kolke i refluks!!! Na ogol 3-4 godziny wieczorem o tej samej porze i nic dziecka nie uspokaja ani noszenie ani bujanie...itp
u nas to juz 3 wieczor byl :ico_olaboga: wczesniej myslalam, ze moze cos zjadlam i ja brzuszek boli, ale teraz juz powoli mam dosc tych wieczorow... mam nadzieje, ze kropelki pomoga, bo inaczej zwariuje :ico_olaboga:
Poza tym znow mu sie ulewa i to calkiem sporo!!!
moja ostatnio tez sporo ulewa... i tez nie wiem dlaczego...
Najpierw wisisal na cycu od 22:30 do 3 rano :ico_szoking: z malutkimi przerwami :ico_olaboga:
uwielbiam to :ico_olaboga: ja w takich momentach zaluje, ze zaczelam wogole karmic piersia... bo ilez mozna...
on wogole w dzien jest grzeczny i spi prawie caly czas ...dopiero w nocy staje sie aktywny...i cos mu dokucza!!!
to u nas odwrotnie, mala w dzien aktywna a w nocy aniolek...

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

22 kwie 2011, 12:12

mam nadzieje, ze kropelki pomoga,
tez mam taka nadzieje !my juz drugie testujemy i na poczatku mi sie wydawalo ze dzialaja ...a teraz jakby mniej...no chyba przez 5 dni sie nie przyzwyczail??? :ico_olaboga:

wszystkie moje kolezanki ktore mialy niedawno dzieciaczka pytraja czy njuz mialam ten moment ze mam wszystkiego dosc...wiec mowie ze jeszcze nie...ale zblizam sie do niego wielkimi krokami :ico_olaboga:

[ Dodano: 2011-04-22, 12:14 ]
i sam nie wiem co robic...bo maly nie placze tylko kweka i sie napina....ale je sporo i kupy robi czesto...prawie kazda pielucha...Macie jakies pomysly??? czy to tak poprostu jest...bo zdaje sie ze sie uspokaja jak ktores z nas bierze go na rece... :ico_szoking: maly terrorysta myslicie :ico_oczko: ???

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

22 kwie 2011, 13:03

hej dziewczyny
mała dopiero teraz usneła a wstała o 7 30,nie wiem co jej dzisiaj tak cięzko zasnąc,wiec wpadłam na chwilunie bo czasy na wszystko brak,dużo na spacerkach jesteśmy ,teraz jeszcze święta ,porzadki zakupy i jeszcze bede ciasta piekła ,sałatke musze zrobic,i mięso upiec no i dziś chciałabym pisanki z małym porobic.
,Malutka była ważona we wtorek i wazyła 3900 ,przez dwa tygodnie przybrałam 400 g,czyli dobrze,bo ja sie martwiałam że bedzie mniej bo ona taki leniuszek i spiszek do jedzenia,tak wszystko ok ,ale walczymy z wysypkami na buzce,prawdopodobnie to od moich hormonów,i trzeba to przeczekac ,a może sie pojawiac nawet do pół roku,niestety próbowałam już wszystkiego i po niczym nie przechodzi wiec trzeba poczekac,no i martwie sie troszkę bo fałdki na jej udkach różnia się i ma o jedną fałdke wiecej przy pośladku,poczytałam troche i wiem że to może oznaczac że coś z bioderkami nie tak,ide 4 maja do ortopedy to mam nadzieje że jednak nie okaże sie że mała ma dysplazje,póki co zakładam jedną pieluche więcej(tetrową)echhhh zobaczymy
pogoda u nas piękne chwile jeszcze posiedzę i zmykam po małego i na spacerek z malutką
pozdrawiam was wszystkie
teraz to już chtba wszystkie jesteśmy
i jakbym nie miała czasu wpaśc to kochane moje
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

22 kwie 2011, 13:11

maly terrorysta myslicie :ico_oczko: ???
ja tak wczoraj o mojej pomyslalam heheh
wszystkie moje kolezanki ktore mialy niedawno dzieciaczka pytraja czy njuz mialam ten moment ze mam wszystkiego dosc...wiec mowie ze jeszcze nie...ale zblizam sie do niego wielkimi krokami :ico_olaboga:
ja mam wlasnie ten moment...

czytalam gdzies w necie, ze kolka to moze byc nawet z przejedzenia maluszka :ico_szoking:

aga216, slicznie Twoja panna przybiera na wadze i oby z bioderkami bylo wszystko wporzadku :ico_sorki: :ico_sorki:

my na swieta jedziemy do tesciow... i w sumie dobrze, bo nie bede musiala nic robic, a ostatnio to nawet nie mam czasu na sprzatniecie w domu i ugotowanie normalnego obiadu :ico_olaboga:

a to od nas :-D
Niech Ci jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje,
mały kurczaczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia.


bo dzisiaj juz raczej nie wejde, a bede najszybciej po swietach...
buziaczki kochane :ico_oczko:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

22 kwie 2011, 14:40

Aga216 wow!!!ja to nawet nic nie wiedzialm o tych faldkach i bioderkach.... :ico_olaboga: moj maly ma xray bioderek w srode po swietach -rutynowa kontrola ponoc dla wszystkich dzieciaczkow ktore sie nie odwrocily glowka do dolu :ico_sorki: Mam nadzieje ze nic poza tym...
i :ico_brawa_01: dla Paulinki ze tak ladnie tyje :ico_brawa_01:

Sejana my tez na swieta do wybywamy do ciotki a drugiego dnai do mojej kumpeli na pierwsze urodziny jeje cory :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Gotowaniem/pieczeniem i tak sie moj M. zajmuje!!! ale to co on robi z kuchnia.... :ico_olaboga: tego balaganu sie nie da opisac :ico_placzek: no nic zagryze zeby i posprzatma bo smacznie gotuje a po swietach wraca do pracy wiec nie bedzie juz balaganil :ico_oczko:


Wszystkim Mamusiom i rodzinkom zycze Weseloge Zajaczka!!!i mokrego dyngusa :-D

[ Dodano: 2011-04-22, 14:41 ]
Chociaz ja pewnie jeeszcze tu zajrze...bo u nas goraco i my glownie w ogrodzie z malym siedzimy ...a ja tam sobie laptopa wynosze to wpadam na forum...


ah dalam malemu po raz pierwszy smoczka jemu sie spodobalao -tata na mnie nawarczal... :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
serniczka
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 464
Rejestracja: 22 gru 2010, 15:19

22 kwie 2011, 15:12

hejka;)

nio moja Olenka ma juz tydzien i 1 dzien... :-D ale jestem z niej dumna...!!!

wiec jak tez wam zycze wszystkiego naj naj z okazji tego super Swieta Wiosennego:*:*

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

22 kwie 2011, 15:34

hej, ja tylko na moment, póki Mały śpi w łóżeczku, bo marudzi strasznie.. W nocy jako tako śpi, ale jak się obudzi, to bite 2,5 godz. - najpierw zmiana pieluchy, szybko do cyca, bo się niecierpliwi strasznie że głodny i drze jak poparzony, potem odbekanie, znowu pielucha, bo nasikane, do cyca, żeby podjadł, noszenie, noszenie, noszenie :ico_olaboga: ale jak już zaśnie to ładnie śpi, tylko sobie kwika przez sen :P

Ania, to już była naprawdę ostateczność, 6 dzień bez kupy, naprawdę już się denerwowałam, a próbowałam i masaży brzuszka, i kurczenia nóżek do brzuszka, i sok z jabłka.. na szczęście termometr zadziałał, mam nadzieję, że nie będziemy znoqu czekać 6 dni na kupę, bo mnie to nerwowo wykończy :ico_sorki: Jak ja się cieszę, jak siedzi przy cycu 20 minut i potem ładnie śpi :ico_haha_01:

Byliśmy zważyć Mikołajka, w tydzień przybrał 205g, więc wiem, że się najada chłopak mimo całej nerwówki przy cycu.. Coś się boję, że skończy się na butelce, jak będzie się tak wkurzał. Wasze dzieciaczki też tak robią, że drą się póki nie dostaną, jak już dostaną to piją szybko, byleby się zapchać, po ok. 6 minutach ryk, bo już nie chcą i za pół godziny dokarmienie, bo wcześniej pluje :ico_szoking:

[ Dodano: 2011-04-22, 16:15 ]
jakbym już do świąt nie zajrzała, to duużo zdrówka i wytrwałości, dużo smakołyków i mokrego dyngusa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

22 kwie 2011, 16:38

hej dziewczyny :)

NowaSejana, ja też tak mam cały opis pasuje tylko że córcia ma takie napady płaczu też o jednej porze ale przez pare minut tylko ,troche się tym martwię bo to raczej nie jest kolka.

Brak czasu niestety i nawet wejść tu nie mam kiedy :(

Ja mam noce przespane na szczęście:) Nikola wstaje o tej samej porze w nocy i pobudke już ma codziennie przed 7 :)

a jak z kąpaniem dziewczyny?
Bo moja mała uwielbia się kąpać ostatnio zamnknęła oczy w kąpaniu jakby spała he he :-D
wybaczcie że nie odp na Wasze tematy ale dużo tego :)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości