Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

03 lis 2009, 10:59

a ja mam przepis na stefankę ale trochę w innym wydaniu
5 paczek herbatników
1 litr mleka
szklanka cukru
kostka margaryny
1 szklanka kaszy manny
2 łyżki kakao
torebka cukru waniliowego

Mleko, margarynę i cukier zagotować. Mieszając powoli dosypywać kaszę mannę. Zestawić z ognia i do gorącego dodać kakao, dobrze wymieszać. Na blaszkę ułożyć herbatniki, wyłożyć gorącą masę i na wierzch znów ułożyć herbatniki. Polać polewą czekoladową. Ja lubię tę najprostszą wersję ale można do masy dodać bakalie lub orzechy a na polewę wysypać wiórki.
polewa:
pół kostki margaryny
pół szklanki cukru
3-4 łyżki kakao
2 łyżki gorącej wody
nie dopuścić do wrzenia!!

lilo

26 kwie 2011, 18:31

TĘCZOWY TORCIK

Składniki:

Ciasto jasne:
3 jajka
0,5 szkl cukru
3/4 szkl mąki
pół łyżeczki do pieczenia

Ciasto ciemne:
podwójna ilość składników jak wyżej + 2 łyżki kakao

Masa karpatkowa:
zrobiona samodzielnie lub gotowa

Masa kokosowa:
100 g wiórków kokosowych
1 szkl cukru
1/2 kostki margaryny

2 galaretki wiśniowe rozpuszczone w 800 ml wody

dżem wiśniowy


Składniki na ciasto jasne zmiksować razem. Upiec jasny biszkopt w dużej blaszce, ok. 30 min w 170 stopniach.
Składniki na ciasto ciemne zmiksować razem upiec w blaszce o tych samych wymiarach, po ostygnięciu przekroić na pół.
Składniki na masę kokosową rozpuścić i usmażyć na rumiano.
Ciemne ciasto posmarować dżemem, wyłożyć pół masy karpatkowej, położyć jasne ciasto. Wyłożyć resztę masy, na to tężejącą galaretkę, ciemne ciasto, na nim rozsmarować masę kokosową.


Robiłam na święta - fajnie wygląda i naprawdę smaczne :ico_oczko:

Obrazek

Mniamek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2011, 12:35

27 kwie 2011, 12:58

Moim ulubionym ciastem z kremem jest oczywiście link usunięty przez moderatora! zawsze robię ją z tego przepisu, zdecydowanie mój ulubiony :D
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 13:29 przez Mniamek, łącznie zmieniany 1 raz.

lilo

27 kwie 2011, 13:28

Mniamek, już kiedyś prosiłam o nie wklejanie linków - chcesz się podzielić przepisem - to go tutaj wklej :-)

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

04 maja 2011, 12:53

lilo, proszę odpowiedz - czemu słuzy usuwanie linków? Bo w tym przypadku tylko brakiem dostepu do przepisu :ico_zly:

lilo

04 maja 2011, 13:22

ivon, służy głównie przeciwdziałaniu gratisowego reklamowania innych stron. Ale także takie odsyłanie do linków zabija istotę forum - tutaj mamy rozmawiać i dzielić się m.in. przepisami a nie odsyłać na inne fora/blogi/portale. To jest niezgodne z regulaminem.
Wklejenie przepisu zajmuje tyle samo czasu co wklejenie linka, nie bardzo widzę w czym może przeszkadzać tak przyjęta zasada?????

Jeśli mogę coś jeszcze wytłumaczyć - służę pomocą :-)

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

04 maja 2011, 13:35

Dziekuję za informację :-)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość