Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

08 maja 2011, 21:36

baraqada, no chyba masz rację :ico_sorki:

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

09 maja 2011, 09:03

Inuno ja tez w jeden dzien ryczalam z powodu pokarmu w piersiach bo nie mialam az tyle a mala glodna byla i kupilismy mleczko bebilon ale na drugi dzien juz mi mleczko naszlo i puki co malej wystarcza :ico_sorki: :ico_sorki: u mnie mala naszcescie ladnie chwyta brodawki tylko coraz czesciej przy piciu sie prezy i steka ;/
wczoraj znowu nawal odwiedzin miala przyjechac tylko kuzynka z 2 dzieci i babcia
a przyjechali jeszcze ciocia z wojkiem i kuzynka z mezem :ico_olaboga:
normalnie meczarnia nie dosc ze glosno duszno t kazdy mala chcial brac biedulko pozniej mi taka markotna wieczorkiem byla ze ciezko bylo ja uspic ale wkoncu nawet nie wiem kiedy razem na lozku zasnelysmy
nonono juz ladnie zagojona ale mala jak robi kupke to tez jakby ja bolalo i nawet czasem jak juz zrobi to nadal cisnie i steka mysle ze to moze jednak jak siusiu chce zrobic to ja boli :ico_sorki: juz sama nie wiem
a mam pytanie do mam dziewczynek czy jak male przebieracie i myjecie to tam gdzie jest cipeczka tylko z wierzchu przemywacie czy troszke w srodku po boczkach tez? nie chce jej tam podraznic ale czasem wiadomo sie tam troszke moze kupki dostac to chyba tez trzeba przemyc?
od 2 dni mala ma krostki na czółku jej powychodzily nie wiem od czego hmmm
dzis przyjdzie polozna popytam
pozdrawiamyyyyyyyy

[ Dodano: 09-05-2011, 09:39 ]
baraqada Ala przesliczna :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

09 maja 2011, 10:31

Dzien dobry!!!

Dobrusia a Twoj maly piszesz ze charszczy i kicha...moj niutek tez tak ma ale ja jestem prawie pewna ze to od tego ze z cyca mocno mleko strzela i mu czasem chyba do tchawicy wpada i potem tak gulga...moja mama powiedziala ze trzeba na to uwazac i starac sie nie przeziebic bo jak tam cigle plyn zalega to latwiej o zapalenie oskrezli/pluc
na szczescie na arzie jest okey to znaczy jak mi sie krztusi przy cycu to podnosze natychmiast i odpukuje plecki :ico_sorki:


aniaaa fajnie ze wpadlas :-D a co polozna /lekarz mowil na to nie spanie Martynki w dzien???taka jej uroda??? Baragada tez malej Ali nie moze w dzien ululac...

A buzia Szymka....ta brazowe przebarwienie na czolku smaruje sudocremem...reszte tylko przegotowana woda (wyczytalam gdzies ze tak trzeba na tradzik niemowlecy i rzeczywiscie lepsza buziunia bo pory nie zatkane) i czasem Ziajka (oliwka)...ale to przebarwienie nie znika ale tez nie robi sie wieksze... :ico_noniewiem: zobaczymy co z tego bedzie...

Inunowspolczuje problemow z karmieniem z cyca !ja na sczecie od poczatku nie mialam zednego problemu z Szymkiem :ico_sorki: ale tez plakalm jak bralam antybiotyk i on na zmiane jadl raz z cyca a raz z butelki....

Fintifluszka za miesiac Poli!!!! :ico_brawa_01: ale sliczna dziewcxzynka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Baragadaoj cie R. przeswieci jak sie dowie ze jego fotke tu wrzucilas.... :ico_haha_01: a zdjecie super taka Ala usmiechnieta... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

kate_k82
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 11 mar 2007, 07:08

09 maja 2011, 12:58

patrycjaaa, mnie położna kazała odchylać wargi sromowe i patyczkiem do uczu umoczonym w oliwce delikatnie ściągać ten tzw serek, tam powinno byćczysto bo o zapalenie dróg moczowych szczególnie u dziewczynek to nietrudno. Ja ma czasem problem z dostępęm :-D mała broni psipsioszki :-D
U nas spokój, tylko mała sie budzibardzo wczesnie bo około 6 dziś przeszła samą siebie wstała 4.45... no i cały rytuał karmienie, higiena i tak zeszło do 6, za chwilę obudził się starszy syn i trzeba było zacząć dzień...młoda około 8 jest już śpiąca i wtedy zazwyczaj odwożę Mata do przedszkola, potem karmienie małej i około 11 mi zasypia. dziś pogoda superowa więc wystawiłam młodą na balkon a sama mogę coś zrobić w domu.
a dziś musiałam odciągnąć pokarm bo mi normalnie jedna pierś strasznie nabrzmiała się zrobiła. Ale widzę różnicę pomiędzy piersiami jedna ma więcej pokarmu i szybciej leci a z drugiej to tak powoli...
Ali zrobiła się ciemieniucha na głowie i czółku, delikatnie to ściągam, tylko z tyłu głowy mam problem bo ciężko jest ją odwrócić na brzuch bo nie lubi takiej pozycji...
poza tym powychodziły jej jakieś krosteczki, wydaje mi się żę to podrażnienie od mleka, bo ona jak je to jej wylatuje mleczko z buzi i leje się na policzki.

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

09 maja 2011, 19:14

ojejku jak tu pusto...
my mielismy gosci wczoraj ..ja kolezanke na noc przed wczoraj wiec ...dopiero ogarnelam chalupke...uffff... i mam chwilke dla siebie bo synus spi!!!! :ico_sorki:
Kupilam nowe kropelki na kolke ale mu nie smakuja ...szkoda bo nie chce lykac...

[ Dodano: 09-05-2011, 19:16 ]
kate_82 Ty pisalas ze mala ma krostki od mleka na buzi...a wiesz ze buzka mojego Szymka tez chyba nienajlepiej n a to reaguje...jak czesto woda przegotowana przemywam to jest lepeij ...widac mleko podraznia... :ico_olaboga:

[ Dodano: 09-05-2011, 19:27 ]
Fintifluszka a moja piers byla juz dobrze pare nurofenow duzo masazu i 2 oklady z kapusty....ale znow mi sie zaczyna zator robic ...bo taka twarda i goraca... :ico_olaboga:

[ Dodano: 09-05-2011, 19:40 ]
A do was caly czas przychodza polozne??? bo u mnie ostatnia byla 10 kwietnia :ico_szoking: i od tamtej pory nikt sie nami nie interesuje... :ico_placzek: z przychodni tez jeszcze nic nie przyslali....

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

09 maja 2011, 20:07

kurcze chyba mam malo tego mleka w piersiach ;/ tak to malej starcza ale jakbym chciala sobie laktatorem sciagnac to moze ze 100ml ;/ wlasnie sobie sciagnelam z lewej piersi bo mialam strasznie twarda i zastoje no i sciagnelam jest 90ml i piers jest miekka podobno nie mozna sciagac pokarmu do konca a skad mam wiedziec kiedy juz jest dosc?
a z prawej mala czesto pije bo mi wygodniej ja przystawiac do tej wlasnie piersi i chcialam troszke spuscic to kiepsciutko ;/ i co jak pojade do szkoly i bede musiala mala zostawic to beda musieli malej sztuczne zrobic bo jej nie wystarczy tyle mojego mleczka :ico_placzek:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

09 maja 2011, 20:13

Patrycjaaa ja jak jezdzilam do szpitala to tez sciagalam mleko i bylo tego 80-125ml wiec chyba to jest normalnie ....na jeden raz ale mozna takie mleko mrozic(sa takie specjalne torebki na mleko) lub trzymac w lodowce 24godziny.... to moze zacznij dzien wczesneij odciagac i podpisuj zx ktorej godzinyzeby bylo zjadane w kolejnosci...

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

10 maja 2011, 09:02

hej :ico_kawa:
A do was caly czas przychodza polozne??? bo u mnie ostatnia byla 10 kwietnia
u mnie była tylko raz położna, zostawiła numer telefonu i powiedziała, żeby w razie czego dzwonić...

patrycjaaa, to i tak ładnie ściągasz, ja ostatnio ściągam między 20-40ml :( Mały niestety nie chce jeść, spodobała mu się butelka, czasami sobie zassie z cycka, ale podejrzewam że jednak skończy się karmienie :ico_placzek:

jakie kupy robią dzieciaczki po modyfikowanym mleku? Bo mój Maluch dzisiaj od rana jedzie, najpierw normalną "musztardową", potem takie luźne z twarożkiem :ico_noniewiem:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

10 maja 2011, 09:07

Dzien dobry !!!
a tu znowu nikogo...

od dzis zmieniam to co jem tak kompletnie...bo cos malego brzuszek boli /przy kazdym baku steka i poplakuje...a przez ostatni tydzien jadlam dokladnie to samo na snaidanie obiad kolacje.... wiec moze to cos co jem na niego tak dziala...bo i nonono wiecznie czerwona...jakby go te wlasne /pierdki kupy szczypaly :ico_olaboga:

tylko nie bardzo mam pomysl na zdrowe i szybkie dania przy karmieniu piersia...ale zaraz sobie wygoogluje jakas dietke... :-D

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

10 maja 2011, 09:53

Witam:)

Moja córcia też tak ma stęka i płacze a jak zrobi kupke to się śmieje,kupiłam jej kropelki na zaparcia ale nie wiem czy coś dają,może ....

Dawno mnie tu nie było,brak czasu:) mała śpi na czujce w wózku;P
Mój problem z piersiami się skończył a było ciężko,odciągam mleko jak gdzieś jadę ale córcia woli i tak cyca:)

ja na raz mogę ze 30ml tylko odciągnąc dlatego muszę zawsze wcześniej zaczynać :)


a i mam takie pytanie do Was.Moja mała ma ciągle katarek wpuszczam jej sól fizjologiczną ,nie wiem czy to alergia czy po prostu jest przeziębiona?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości