Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

10 maja 2011, 10:04

a i mam takie pytanie do Was.Moja mała ma ciągle katarek wpuszczam jej sól fizjologiczną ,nie wiem czy to alergia czy po prostu jest przeziębiona?
może podejdź z Małą do lekarza, osłucha i na pewno coś doradzi ;)

Kurde, ale mnie od wczoraj rana boli, kuje i ciągnie, chyba naciągnęłam coś przy noszeniu Małego :/

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

10 maja 2011, 10:05

Inuno, coś o tym wiem,mnie też rana bolała od noszenia ale już jest ok. a Ty miałaś cesarkę?

No chyba będę musiała się wybrać do lekarza...eh :ico_noniewiem:

[ Dodano: 10-05-2011, 10:08 ]
tabogucka a co jesz? Ja to jem mało rzeczy bo się boje chodź że ją będzie brzuszek bolał i tak zaczęłam wprowadzać powoli warzywa...

ciężko jest z tym jedzeniem i taka szczupła jestem już nie widać że w ciąży byłam... :-)

[ Dodano: 10-05-2011, 10:32 ]
a no i jeszcze mam pytanie:) śpicie ze swoimi maleństawami ? tyle mampytań dawno nie byłam tu:)

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

10 maja 2011, 12:37

a co jesz[/quote

Rano platki cynamonowe na mleku ryzowym- nie jeam wogole nabialu ani soi bo niby uczula +slaba kawa pol na pol z mlekiem rytzowym.

2kanapeczki na pelnoziarnistym chlebie z serkiem haloumi (ma troche krowiego mleka ale wiecej owczego) wedlina (sopocka czasem salami ???moze to to...) i ogorkeim


potem juz tylko duzy talezrz salaty z odrobina poszatkowanej czerwonej kapusty (ona tam jest bardziej do ozdoby taka gotowa mieszanka ale moze to ta kapustka...chociaz tam sa ze 4 wiorki na krzyz...) male pomidorki kurczak z grilla (lub tunczyk z puszki niestety) ogorek i pare oliwek czarnych (nigdzie w diecie nie pisza ze nie mozna)....

i tyle... podjem tez banana i jablko i takie ciasteczka owsiane o smaku ginger!!!

popijam glownie woda mineralna i herbatka z koperku czasem sokiem jablkowym...

Nie wiem sama nic mi sie nie zdaje mocno niezdrowe.... co myslicie???

A dzis sprobuje na obiad lososia pieczonego z...jakims gotowanym warzywkiem ...tylko nie wiem z czym...fasolka chyba odpada...a brokuly??? lub szparagi???

[ Dodano: 10-05-2011, 12:40 ]
śpicie ze swoimi maleństawami ? t
my niestety tak ... bo maly nie chce w kolysce cos jest nie halo z tym materacykiem mimo ze ma przescieradelko to jest takim plastikiem pokryty i sie zaraz od pleckow malego nagrzewa i chyba sie dziecinka poci bo nie chce tam lezec...a dopiero wczoraj dostalismy lozeczki i jeszcze jest niezlozone...ale jak tylko postawimy to sprobujemy malego tam klasc!!!

jak spi z nami to jest o tyle dobrze ze do karmienia w nocy mam go od razu pod reka / araczej cycem.... :ico_oczko:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 maja 2011, 13:13

hej dziewczyny...
u nas ostatnio malutko czasu :ico_olaboga:
mala sypia czasem z nami, a czasem w lozeczku...
przez odtatnie 3 dni kupy zrobic nie mogla :ico_olaboga:
brzuszek miala miekki...
a jak wczoraj wyszla to taka mega :ico_olaboga: i calkiem normalna
tylko zastanawia mnie czemu ostatnio tak rzadko ta kupe robi...

co do tesciowych... ehhh...
moja to jest przewrazliwiona...
i dobrze, ze z nami nie mieszka...
bo jak inaczej niose mala niz w pozycji lezacej to orazu slysze: uwazaj, trzymaj ja za glowke, nie upusc jej :ico_olaboga: no paranoja, jakbym mogla wlasnemu dziecku krzywde zrobic :ico_olaboga: jak ide po schodach to krzyczy za mna, zebym sie poreczy trzymala :ico_haha_01: :ico_haha_01: i tak samo jak P. nosi mala, jego siostra, a nawet tesciu :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: zawsze doda to swoje: tylko ja trzymaj... a my przeciez nie male dzieci heheh
ale ona tak ma :ico_oczko:
tesciu za to do wychowania sie nie wtraca, tylko czasem glupie teksty ma :ico_noniewiem:
a tesciowa to chcialaby mnie we wszystkim wyreczac :ico_olaboga: az jej wczoraj siostra P. powiedziala, ze ma sie nie wtracac, bo to przeciez ja jestem mama...
juz to widze jakbysmy razem mieszkali :ico_puknij: to by byla dopiero masakra...
a jak tlumacze jej, ze jak mala spi to ma jej nie nosic na rekach, bo sie przyzwyczai to uslyszalam, ze taki przywilej babci :ico_zly: :ico_zly: normalnie az cos czlowieka trafia...
ogolnie fajny mam z nia kontakt, ale ona czasem przesadza... jak mala kolysze i slysze to AAA.. to mnie az trzesie ze zlosci, bo potem ja w domu malej normalnie nie moge polozyc spac :ico_zly: a ona jak sama mowi to by najchetniej caly czas ja przytulala, bujala itd :ico_zly: :ico_zly: :ico_nienie: :ico_nienie:
zreszta P. jak widzi swoja mame "w akcji" to sam tez jej musi czasem powiedziec, ze to przeciez nasze dziecko a nie jej :ico_szoking: az sie boje co to bedzie jak malutka podrosnie i dalej ja tak bedzie rozpieszczala :ico_olaboga: a poza tym ona ma troche inne podejscie do wychowania niz ja i czasem probuje mi swoje zdanie narzucic, ale wie, ze ja i tak zrobie tak jak uwazam... i jedno szczescie, ze sie widzimy max 2 razy w tygodniu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
z odrobina poszatkowanej czerwonej kapusty
kapusta powoduje wzdecia.. niestety...
a wode pijesz gazowana czy nie?
kurczak jak z grilla to moze zbyt mocno upieczony, albo zbyt mocno przyprawiony...

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

10 maja 2011, 13:15

tabogucka, ja jem na śniadanie płatki owsiane,jedną kanapeczkę z szynką salata i pomidorem :) lub z dżemem śliwkowym i jem bułki bo nie wiem czy można pieczywo pełnoziarniste.Ogólnie to ja jestem bardzo ostrożna i boję się jeść innych rzeczy :)

jadam pierś gotowaną zagęszczoną mąką z dodakiem słodkiej papryki i vegety,pulpety drobiowe do tego buraczki,marchewka z jabłkiem,ziemniaczki i kasze(nie boli jej brzuszek po tym) ,marchewka gotowana.
bułki słodkie z serem ,serki waniliowe

banany,jabłko czasem. Ogólnie to ja pije też samo mleko i nic sie nie dzieje.

a popijam wodą mineralną lub herbatką albo sokiem jabłkowym .

tabogucka, ja bym radziła tego ogórka wykreślić z menu Twojego :) ,fasolki to lepiej nie jedz ale brokuły to chyba można.
Ja jadłam też sałate ze śmietaną i zauważylam że po śmietanie mała płacze :ico_noniewiem:

[ Dodano: 10-05-2011, 13:19 ]
NowaSejana, ooo temat o teściowej skądś to znam :) u mnie tak samo nie każe bujać ani nosić a jak byliśmy u niej to ciągle mała nosiła i tuliła :ico_zly:

i tylko słyszałam od niej - nie przezięb cycków bo dziecko będzie płakało,dobrze się ubieraj! :ico_zly: no ale jest ciepło a ona chce żębym opatulona chyba chodziłą :ico_zly:

albo nie jedz tego albo tego no sama wiem dobrze co jej szkodzi a co nie i takto jest z teściowymi :ico_noniewiem:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 maja 2011, 13:25

i tylko słyszałam od niej - nie przezięb cycków bo dziecko będzie płakało,dobrze się ubieraj! :ico_zly: no ale jest ciepło a ona chce żębym opatulona chyba chodziłą :ico_zly:

albo nie jedz tego albo tego no sama wiem dobrze co jej szkodzi a co nie i takto jest z teściowymi :ico_noniewiem:
moja to mnie sie nie czepia, ale do chol*** to juz jest moje 3 dziecko, wiec wiem co i jak...
a czasem daje mi takie rady, ktore sa dla mnie oczywiste :ico_haha_01: :ico_haha_01:
ja nie mam jej odwagi nic powiedziec, chocaz ostatnio juz zaczelam :ico_oczko:
a do tego wszystkiego to czasem P. i jego siostra postawia ja na nogi :ico_haha_01: bo ona czasem to sama sie przyznaje, ze najchetniej to wzielaby od nas Marcele i sama sie nia zajmowala :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

10 maja 2011, 14:12

NowaSejana, no bo przecież Ty się nią źle zajmujesz he he :) teściowa potrafi lepiej :) ja to tylko przytakuje też się nic nie odzywam :ico_noniewiem:


tabogucka, no my również śpimy z córcią ale mi to pasuje blisko do cycka i śpi cała noc ,dwa razy na jedzenie się budzi a pobudka o 6 codziennie:)

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

10 maja 2011, 15:40

u mnie puki co mala spi w lozeczku tylko czasem nad ranem juz ja zostawiam u nas
fakt wygoda bo nie trzeba jej ruszac jak zasnie przy cycku tez sie czasem boje ze sie rozbudzi jak bede ja przekladac do lozeczka ale nie spi twardo jak juz sie porzadnie napije
w sumie to na tym naszym lozku az tyle miejsca nie ma a moj K sie do tego strasznie rozpycha ;))
eh u mnie moja tesciowa to sie chyba juz boi cokolwiek przy malej zrobic bo tez juz mnie wkurzala zreszta pisalam juz i czasem jej cos powiedzialam
ale czasem potrzebuje zeby przy malej posiedziala a wiec nie moge jej malej zabierac caly czas ona jej w sumie tak nie nosi jak widzi ze mala grzecznie lezy
Blaneczka juz sie cwaniara zrobila bo udaje ze placze i chce na raczki spryciara musze ja tego oduczyc ;D u was tez tak goraco? duchota jak nie wiem bylismy na spacerku mala sie dotlenila teraz spi na brzuszku

[ Dodano: 10-05-2011, 15:45 ]
Witam:)
a i mam takie pytanie do Was.Moja mała ma ciągle katarek wpuszczam jej sól fizjologiczną ,nie wiem czy to alergia czy po prostu jest przeziębiona?
mi polozna na katarek kazala tez smarowac malej kolo noska taka mascia majerankowa zeby sie jej lepiej oddychalo
a jesc kazala mi wszystko oprucz wiadomo kapusty grochu fasoli takich tych wzdymajacych rzeczy cytrusów cebuli czosnku i powiedziala ze jak lubilam pikantne rzeczy to poprostu o polowe mniej tych przypraw ale ogolnie to wszystko i nie za duzo nabialu zeby mala skazy bialkowej nie miala takze puki co malej nic nie jest to jem nie jem tylko tez czekolad i batonikow a mam taka ochote na cos porzadnie slodkiego ;/

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 maja 2011, 16:39

cześć dziewczyny. wraca wasza koleżanka marnotrawna :ico_sorki: byłam u rodziców jakiś czas, odpoczęłam sobie, mama dużo mi pomogła przy dzieciach. super było, pochodziliśmy po lesie, jak się mieszka w mieście to docenia się bardziej łono natury, mąż się stęsknił, więc trzeba było wracać :-D
Mat jest przekochany, nosimy już rozmiar 68 od jakiegoś czasu i powoli robi się krótki. Nadal jest na piersi plus butla, ale po tym moim zapaleniu, zmniejszyłą mi się ilość mleka niestety. Mateusz pięknie się uśmiecha i gaworzy. Śpi ładnie, ale do snu potrzebuje ciszy, w żaden sposób nie mogę go przyzwyczaić do hałasu. W nocy śpi pięknie, budzi się tylko 2 razy na jedzenie, po czym zasypia w ciągu kilku chwil, w dzień muszę go pobujać trochę by zasnął. Kolek nie ma, za to zaczyna nam się ciemieniucha :ico_zly: wredota :ico_zly: za 2 tygodnie znów szczepienie :ico_olaboga: ależ ten czas leci
poczytałam trochę o czym pisałyście, ale wszystko mi się zmiksowało i pamiętam tylko kilka ostatnich stron, a może nawet nie.
widzę, że znów temat teściowych. moja się już nie wtrąca i mam święty spokój :ico_sorki: jak potrzebuję pomocy to ją o to proszę i nigdy mi nie odmówi :ico_sorki: także póki co nie narzekam.

NowaSejana
a Marcelina to pierwsza wnuczka teściowej???? :-)

patrycjaaa nie gratulowałam ci jeszcze pięknej córy, więc teraz to robię. niech rośnie zdrowo :ico_brawa_01:

pisałyście kiedyś o sexie, my już zaczęliśmy, mąż po wszytskim powiedział: NARESZCIE :-D
kilogramy...hmmm zostało mi jeszcze 10. póki karmię chudnę wolniej, bo tak to pewnie za miesiąc już by ich nie było :-D

tabogucka ja z tej diety co podałaś wyrzuciłabym kilka rzeczy:mianowicie: ogórek, kapusta, kurczak z grila, brokuły (podobno wzdymają") banany (mojego wysypało po nich, więc może jednak banan też uczula), tuńczyka, fasoli nie jedz też.

a co to za smak ginger????

cieszę się, że u ciebie już lepiej z raną.


aneta11, u takiego maluszka to razcej katar wirusowy, nie alergiczny. Nie martw się u nas trwał ponad 2 tygodnie. Możesz pokazać małą pediatrze

[ Dodano: 10-05-2011, 16:40 ]
a no i jeszcze mam pytanie:) śpicie ze swoimi maleństawami ?
bradzo rzadko, choć Mat bardzo lubi zasypiać przytulony do cysia :-)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

10 maja 2011, 16:52

NowaSejana a Marcelina to pierwsza wnuczka teściowej???? :-)
nie, w sumie juz 4
ale z wczesniejszymi wnuczetami nie byla tak blisko jak teraz z Marcela, bo jej corki mieszkaja w PL, wiec miala wnuczeta 1-2 razy w roku..

no i super, ze u Ciebie tez juz wszystko dobrze i ze odpoczelas :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości