SlodkaMarysia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2010, 21:56

Śniadania, kolacje... Co podać?

17 sty 2011, 14:39

Witam.

Nurtuje mnie problem co tu stale podawać mojej rodzince na śniadania i kolacje… Tradycyjne kanapki z szynką czy serem już się wszystkim [nawet mi!] przejadły, a brakuje mi pomysłów na inne potrawy… No bo ile razy można jeść parówki, czy jajecznicę…? ;-/

Podpowiedzcie, co Wy Koleżanki podajecie swoim milusińskim i ukochanym…

A co sądzicie o mrożonkach, takich jak Bolero, czy Organic? –Czy to dobre wyjście z „opresji”…?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

17 sty 2011, 18:08

nie jestem za mrożonkami...

na kolację czy śniadanie dla dzieci mogą być płatki z mlekiem, kaszka z owocami, sałatki owocowo-warzywne, jajecznica na różne sposoby (ze szczypiorkiem, z cebulką, z serem i szynką)

poza tym może być pizza domowa czy zapiekanka (zdrowsze niż z fast fooda), sałatki z jakimś kurczakiem, tosty z serem i szynką, ryba zapiekana z serem

na prawdę jest dużo możliwości

ja dla dziecka jak kupowałam gazetę przez rok prenumerowałam do do każdej co miesiąc był dodatek kuchnia malucha i sporo przydatnych przepisów z których robiło się pyszne,tanie i szybki posiłki :-)

Agateczka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 294
Rejestracja: 16 sty 2011, 14:12

17 sty 2011, 18:11

Ja na kolacje podaje ryż z mlekiem ;)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

17 sty 2011, 19:29

zalezy ile lat maja czlonkowie rodziny. kanapki nie musze byc nudne...chleb z szynka faktycznie nuda, ale mozna dawac duzo warzyw roznych do tego, tez ze sloika, pasty roznego rodzaju, ser bialy z dzemem (pisze, bo chodzi za mna od kilku dni i jutro bedzie w koncu na sniadanko ;)). POza tym rodzajow chleba i buleczek tez jest sporo...
Jajecznica na milion sposobow.
Musli, platki itd, tego tez jest milion rodzajow.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

18 sty 2011, 13:32

na śniadanie można zrobić twarożek z rzodkiewką, serek wiejski z pomidorem czy ogórkiem, musli z mlekiem albo jogurtem, jak ktoś lubi zupę mleczną, naleśniki, albo jakieś inne placuszki

na kolacje tosty, zapiekanki jak dziewczyny pisały, sałatkę warzywną lub owocową

netka10
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 08 paź 2009, 21:14

05 maja 2011, 19:05

Menu z pewnością zależy od pory roku, i tego co się lubi. Latem jadam dużo warzyw, pomidorek to moje ulubione, albo jajko na twardo ze szczypiorkiem posiekane, no i twarożek z dodatkami. Teraz nawet można i zima kupić gotowy ( np hochlanda z papryką czy rzodkiewką), można też go podać i na obiad do makaronu.

Awatar użytkownika
Monia24
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:01

16 maja 2011, 22:14

Ja lubię ten ze szczypiorkiem i ogórkiem, zawijany w szynkę, albo łososia i zalany galaretką drobiową. Na śniadanie najlepiej mi smakuje naturalny serek z konfiturami z czarnej porzeczki, albo płatki czekoladowe z mlekiem.

Utopia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2011, 14:05

18 maja 2011, 14:08

Zarówno świetny na kolację, jak i na śniadanie jest hummus. Ponoć bardzo smakuje dzieciom :)

Można go przyrządzić samemu, wg przepisów, które są w sieci lub kupić gotowy. Można dostać np. w Almie marki whomus? i muszę szczerze przyznać, że jest świetny.

Kto jeszcze nie próbował - polecam, kuchnia arabska jest naprawdę smaczna i pożywna :)

mira
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 09 mar 2009, 10:34

17 paź 2011, 20:18

zupy i desery mleczne, sałatki, zapiekanki, zupy, jajka na tysiące sposobów, rozmaite pasty.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

26 paź 2011, 11:03

ja robię czesto pasty do pieczywa

jajeczna- wystarczy kilka jajek ugotowac na twardo i posiekać, dodać łyzke majonezu i gotowe

tak samo z makreli wędzonej robie, z cebulka lub bez
albo z filetów sledziowych z puszki z kethupem i cebulą :ico_oczko:

no i oczywiscie na bazie twarozku- z rzodkiewką, szczypiorkiem, chrzanem :ico_oczko:

no i metkę tatarską na mój sposób gdzie żółtko surowe zastępuję musztardą :ico_oczko: do tego cebulka i ogóreczek korniszon

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości