Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

08 cze 2011, 11:16

ja mam spotkanie z przeszkolenia jak masować dziecko za 2 tygodnie , ale tylko jedno , szkoda wolałabym więcej, ale to już wtedy płacić trzeba
No u nas tylko 3 funty za olejek do masażu się płaci :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
po zwykłym metalu mam krosty, ucho swędzi i ropa się pojawia.
U mnie też podobnie, czasem zakładam tylko na chwilę do kościoła czy gdzieś na wyjście jak chcę image zmienić :-D ale potem zaraz szybko zdejmuję, bo już uszy robią się obolałe i napuchnięte.
Wojtuś waży 7450g
Prawdziwy facet :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a u mnie @ jak nie bylo ta nie ma
Tynusz, tak sobie myślę, że może jej nie ma bo pierwsza została sztucznie wywołana. Ja na przykład dostałam pierwszą na 2 mc Zuzanki, a teraz kolejna przyszła po 42 dniach. Więc myślę, że faktycznie wszystko musi się dopiero unormować :-) :-) a jak pisałaś przed ciążą też nie zawsze była na czas.
mi też te testy sie bardzo podobały
No faktycznie, od razu widać, że ciut większe zainteresowanie niż w Pl :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ciekawe jak u nas będzie :ico_noniewiem: w UK
Zuzia już od tygodnia łapkami operuje, coraz lepiej jej wychodzi łapanie przedmiotów i oczywiście wkładanie ich do buzi, obwieszamy ją teraz wszystkim co się da, żeby miała zajęcie :-D Zaczęła też strasznie pluć i cmokać, pewnie na zęby jej się ma bo bródka cały czas mokra i wczoraj troszkę popłakała (i na pewno nie był to brzuch), ale grochy takie leciały że chciało mi się razem z nią płakać

[ Dodano: 08-06-2011, 11:16 ]
A i jeszcze dzięki manenka za komplement :-D

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 cze 2011, 13:08

Co do ciemieniuchy ja daję oliwkę na wacik i smaruję główkę -tam gdzie ciemieniucha Trzeba odczekać by dobrze nawilżyła naskórek i potem grzebyczkiem dla niemowląt (NIE SZCZOTKĄ)delikatnie bez skrobania czeszę go w różne strony wtedy te płatki skóry odstają potem Stefan ma kąpiel :-D .Za pierwszym razem było mało ,ale na drugi dzień gdy znów posmarowałam oliwką to była bardziej mięciutka skórka i dużo więcej zeszło.

Synek miał ciemieniuchę od czoła do czubka głowy z tyłu tam gdzie włoski skręcają się w wirek teraz ma tylko na ciemiączku i drobinki wokół :-D Myślę ,że to tylko kwestia czasu .Wystraszyłam się bo miał dużo i wyczytałam ,że może być od tego infekcja skóry gdy jest malutko to normalne i wystarczy po kąpieli czesać szczoteczką miękką.

[ Dodano: 08-06-2011, 13:15 ]
Tynusz1 napisał/a:
a u mnie @ jak nie bylo ta nie ma
Nie stresuj się daj jej spokój sama przyjdzie aż ją znienawidzisz :-D

[ Dodano: 08-06-2011, 13:52 ]
Ah dobra przyznam się bez bicia :-D nie używam oliwki tylko oliwy kuchennej ,która jest robiona z 4 różnych olejów roślinnych -poradziła mi to położna ,która waży i mierzy Stefka na kontroli gdy nie ma pediatry - DZIAŁA! Moja mama mi mówi by się nie wstydzić bo kiedyś tak robiono bo nie było olowki dla niemowląt :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

08 cze 2011, 13:59

Już zaklepałam laptop na wieczór :) pojawie sie , poczytam i napisze co u mnie :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 cze 2011, 14:36

Tynusz, tak sobie myślę, że może jej nie ma bo pierwsza została sztucznie wywołana.
tez to biore pod uwage - az wczoraj i dzisiaj z rana mierzylam temp w pochwie termometrem elektronicznym i wczoraj 36.4 a dzisiaj 36.3 wiec jest niska i tez ciezko wyczuc kiedy moze byc @ - nie bede nawt na nia przygotowana :ico_zly:
DZIAŁA!
to i ja sprobuje :)

mania6891, :ico_sorki: to do wieczorka

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 cze 2011, 15:53

Już zaklepałam laptop na wieczór :)
No ja myślę :-D Czas najwyższy no nie?? :ico_noniewiem: Ale będziesz miała pisania ho ho musisz wszystko pokolei nam napisać jak się miewa Twoja pociecha i jak rośnie!
ciezko wyczuc kiedy moze byc @ - nie bede nawt na nia przygotowana :ico_zly:
Wyluzuj ja też nie wiem kiedy będę miała ?Zawsze używam wkładek higienicznych a w torebce mam zawsze podpaskę więc nie będzie skrępowania wrazie czego :ico_noniewiem: tak myślę he he

[ Dodano: 08-06-2011, 15:55 ]
Zapomniałam dodać Stefanma 7100g i 64 cm a z ciemieniuchy pani zadowolona i sama była zdziwiona ,że tak mało jej zostało o! :-D :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

08 cze 2011, 20:00

mania6891, czekamy na Ciebie i najnowsze wieści o Jasiu
Pinko, a z tej parafiny nie miała Ula tłustych włosów?? Pytam dlatego, że Zuzi też się niedawno zrobiła i usuwałam jej metodą "na oliwkę", ale trzy dni myłam jej włosy i nie mogłam ich domyc - takie były tłuste
Ja na przykład dostałam pierwszą na 2 mc Zuzanki
no to też szybciutko :ico_zly: u mnie dziś się skończyła :ico_sorki: bałam się że dostanę krwotoku tak jak przy Zuzi a urlop za pasem - jedziemy w sobotę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Tynusz1, a co Wasz pediatra na to że Julcia już ma taką bogatą dietę??
Ja rozmawiałam na ten temat z naszym doktorem, bo od 01-07 wracam do pracy i nie bardzo chcę żeby mały dostawał w tym czasie 2x butelkę, bo chcę go karmic piersią. Ustalenia są takie że może dostac tylko jabłuszko i ewentualnie w kolejnym kroku soczek owocowy lub marchewkowy. Jednak pediatra nie był zadowolony, bo do 5 miesiąca jest zalecenie karmienia tylko mlekiem.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 cze 2011, 21:51

Zuzia już od tygodnia łapkami operuje,
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Nasz Stasiu też już w łapki wszystko bierze, wyciąga sobie smoka z buziola i potem próbuje go wsadzić jeszcze raz, z różnym skutkiem :-D
poczytam i napisze co u mnie :ico_sorki:
co się z Tobą działo? Jak maluszek się ma?
Zapomniałam dodać Stefanma 7100g i 64 cm a z ciemieniuchy pani zadowolona i sama była zdziwiona ,że tak mało jej zostało o! :-D :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: tylko się cieszyć :-)
Pinko, a z tej parafiny nie miała Ula tłustych włosów??
miała, myślałam, że raz wystarczy umyć włoski, ale były tłuste. Następnego wieczora umyłam jej dwa razy włoski szamponem i to wystarczyło. Byly już czyste :-)
u mnie dziś się skończyła :ico_sorki:
ja jeszcze nie dostałam na szczęście :ico_sorki:

Jutro jedziemy do Rowów, mam nadzieję, że pogoda nam dopisze...

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

08 cze 2011, 21:59

hej

u nas dziś było ładnie, nie upalnie nie zimno, tak idealnie, więc praktycznie cały dzień na podwórku spędziliśmy :-D

co do @ to ja jeszcze na szczęście nie mam :ico_sorki: i niech szybko nie przychodzi :ico_oczko:

co do ciemieniuch to u Nell zwalczałam już 4 razy ( masakra z tych włosków to wyczesać ), ja miałam sposób na oliwkę taki jak agnieszka

Tynusz no to czekamy na zdjęcia :-)
no to też szybciutko :ico_zly: u mnie dziś się skończyła :ico_sorki: bałam się że dostanę krwotoku tak jak przy Zuzi a urlop za pasem - jedziemy w sobotę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
to super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
co do wagi to nie ważysz Julki w domu tak o dla siebie :-)
by wiedzieć z ciekawości ile waży :-)
Ja rozmawiałam na ten temat z naszym doktorem, bo od 01-07 wracam do pracy i nie bardzo chcę żeby mały dostawał w tym czasie 2x butelkę, bo chcę go karmic piersią
szkoda, że nie możesz wychodzić z pracy na karmienia do domu, tutaj tak można puki karmisz piersią masz prawo wyjść z pracy nakarmić dziecko i wrócić do pracy
Zapomniałam dodać Stefanma 7100g i 64 cm a z ciemieniuchy pani zadowolona i sama była zdziwiona ,że tak mało jej zostało o! :-D :ico_brawa_01:
no to super wiadomości :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ciekawe jak u nas będzie :ico_noniewiem: w UK
a Oliwka nie miała jeszcze tam bilansu?
Zuzia już od tygodnia łapkami operuje, coraz lepiej jej wychodzi łapanie przedmiotów
u nas to samo , tyle, że jeszcze dziś miałam akcję, poszłam z Mikiem do łazienki umyć mu nogi, a Nell leżała na macie i bawiła się zabaweczkami na pałąku, i nagle słyszę wielki płacz :ico_szoking: wiec szybko przybiegam do niej patrze na nią , a ona wzięła złapała się za włosy i tak miała zaciśnięta pięść, że puszczać ich nie chciała, trochę ich sobie wyrwała i aż czerwone plamę na skórze miała, musiałam jej pomóc by je puściła

Pinko to fajnie tam u teścia macie :ico_brawa_01:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

09 cze 2011, 08:55

wzięła złapała się za włosy i tak miała zaciśnięta pięść, że puszczać ich nie chciała, trochę ich sobie wyrwała i aż czerwone plamę na skórze miała, musiałam jej pomóc by je puściła
Bidulka ,ale właśnie tak maleństwa poznają świat -jak za włosy się nie złapie to nie poczuje ,że boli he

Stefan przed spaniem nocnym zawsze sobie smoka wyciąga ze 3 razy dopiero potem zasypia wyciąga i się denerwuje ,że ktoś mu monia zabrał :ico_oczko:

Dziś mój pierworodny :-) pojechał na wycieczkę ze szkoły na cały dzień do 17h do takiego miejsca hmmmm coś jak zoo połączone z wesołym miasteczkiem taki raj dla dzieci :-D . Jestem pewna ,że gdy przyjedzie wykąpię go a on padnie jak kawka he he .Znaczy mam dziś więcej luzu tzn więcej czasu na :ico_duzepranko: :ico_pranko: :ico_prasowanko: :ico_odkurzanie: No i weż i weż odpocznij no!

mania6891, chyba za mocno klepałaś tego laptopa bo chyba nie zadziałał :-D
Jutro jedziemy do Rowów, mam nadzieję, że pogoda nam dopisze...
Życzę przepięknej pogody!
tutaj tak można puki karmisz piersią masz prawo wyjść z pracy nakarmić dziecko i wrócić do pracy
To u nas też tak jest ,ale masz określoną ilość godzin czy jakoś tak nie wiem dokładnie bo to mają ci biurowi .Fizyczni tacy jak ja mają prawo do urlopu dla matki karmiącej z którego korzystam :-D

Awatar użytkownika
b@sia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 13 lip 2010, 10:57

09 cze 2011, 18:40

nie używam oliwki tylko oliwy kuchennej ,która jest robiona z 4 różnych olejów roślinnych
To nie żaden grzech :-D , tutaj podobnego olejku (oleju) roślinnego używamy do masażu niemowląt, rzadziej uczula niż niemowlęce oliwki o ironio. One też przecież są skądś uzyskane, a dodatkowo zawierają często substancje zapachowe, które nasze dzieci niekoniecznie tolerują :-)
co do ciemieniuch to u Nell zwalczałam już 4 razy ( masakra z tych włosków to wyczesać )
No tak włoski piękne, ale faktycznie ciemieniucha w nich nieciekawa do zwalczenia. My podobnie sobie radziłyśmy, z tym że ja górę główki smarowałam oliwką po każdej kąpieli.
a Oliwka nie miała jeszcze tam bilansu?
My jesteśmy tutaj od niedawna, swój bilans Oliwka miała jeszcze w Polsce.
Znaczy mam dziś więcej luzu tzn więcej czasu na No i weż i weż odpocznij no!
A ja to nawet lubię pranie i prasowanie, tylko nie lubię jak musi być na już :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość