Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

17 maja 2011, 19:47

jak na razie mi się nie wydaję,niestety.
jego rodzice to hipokryci, głęboko wierzący i twierdzący, że dobro dziecka jest najważniejsze. jak na razie nie zauważyłam, same kłody pod nogi wpychają, tępią mnie za to, że nie wychowałam się bez ojca, żądają badan genetycznych itp i twierdzącą, że to ja "zrobiłam dziecko ich synowi" hihi

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

09 cze 2011, 18:38

same kłody pod nogi wpychają,
rodzice tego chłopaka to ja osobiście uważam że nie mogą uwierzyć
że ich synek mógł coś takiego zrobić dla nich to on jest święty.
jego rodzice to hipokryci, głęboko wierzący i twierdzący, że dobro dziecka jest najważniejsze.
skoro są tak wierzący to naprawdę jest problem, ale skoro twierdzą że dobro dziecka jest najważniejsze to powinni dać dziecku wychowywać się z ojcem, tak jak wiara nakazuje.
żądają badan genetycznych itp
to niech zrobią badania i ciekawe jak im będzie łyso jak wyjdzie wynik taki jak ma być

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

14 cze 2011, 09:37

Odnośnie odbioru ze szpitala, jako osoba niepełnoletnia szpital może rządać obecności twoich opiekunów prawnych rodziców i męza, ale najlepiej zadzwoń do szpitala i sie dowiedz jak u nich sprawa wygląda, bo np u mnie nie trzeba jesli masz męża pelnoletniego.

a tak bardziej po prawniczemu

Osoba małoletnia (do 18 roku życia) nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, więc zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie będzie miała wobec swojego dziecka władzy rodzicielskiej. Przepisy kodeksu wyraźnie stanowią w art. 94 § 3, że jeżeli rodzic nie ma władzy rodzicielskiej, to dla dziecka powinien być ustalony opiekun prawny. Opiekun prawny jest uprawniony do pobierania świadczeń rodzinnych na dziecko znajdujące się pod jego opieką.
W przypadku ustanowienia opiekuna prawnego dla dziecka nieletniej matki, instytucja opiekuna prawnego wygasa z chwilą uzyskania przez matkę pełnoletności.
Zgodnie z Art. 100 § 1 KRIO należy zwrócić się do sądu opiekuńczego o zapewnienie dziecku pieczy zastępczej.
Ewentualnie, jeżeli córka miałaby zamiar poślubienia ojca dziecka (ojciec dziecka musi mieć ukończone 18 lat), wówczas z chwilą zawarcia małżeństwa nabywa pełną zdolność do czynności prawnych.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość