Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

09 cze 2011, 16:05

według miesiączki to 37 t.c bo termin mam na 30.06
według USG jest to 36 t.c bo termin mam na 6.07.
Ciąża jest juz donoszona.
Płakałam 2 tyg temu kiedy miałam urodzić w 35 t.c tego sie bałam.
Nie wiedziałam ,że forum służy do określania odpowiedzialności tylko do wspierania.
Poród w 37 t.c nie jest niczym złym , ciąża jest już donoszona od 38.t.c a dziecko jest w pełni wykształcone.
Chyba dziecku będzie lepiej na świecie obok mnie niż w brzuchu kiedy ja ciągle jestem poddawana sytuacją stresującym prawda ?
Mówicie o odpowiedzialności 17 letniej dziewczyny .
A czy któraś z was była w ciąży w wieku 17 lat ,że wypowiada sie w taki sposób na mój temat ?
Przepraszam ,czy forum służy do oceniania postępowania i czy ktoś jej dojrzały czy nie dojrzały ?

[ Dodano: 09-06-2011, 16:20 ]
a tak dodam jeszcze..

wy byłyście dojrzałe w wieku 17 lat ?
gotowe by być odpowiedzialną za czyjeś życie ?
myślałyście o tym ?
gotowe by stać się matką i żoną.... ?
nie sądze.
w tym wieku nikt nie jest gotowy.
Nawet ja, tymbardziej ja.
Wiecie ile juz za mną, ile przeszłam...
walka o rodzine, męża, pieniądze ,o życie... o przetrwanie tak naprawde.
i wy... łatwo wam mówić.
Macie wszystko, dobrze zarabiająych kochająych mężów...
mieszkanie, możecie leżeć i rządzić a przy tym oceniać...
ocieniać poraz kolejny niesłusznie.
I wy mówicie o dojrzałości ? :ico_sorki:

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

09 cze 2011, 16:27

podpowiecie jak wstawić suwaczek an forum? ja zrobiłam taki na babyboom i się pokazuje,że za duży jak do zmniejszyć?

przepraszam za śmietnik

Awatar użytkownika
uskrzydlona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 16:28

09 cze 2011, 16:33

Cześć jestem nowa ;)
Przyszłam się z Wami przywitać.
Mam na imię Ela jestem z Elbląga. Mamą zostaną w lipcu. Termin mam na 15.07 (mi z moich wyliczeń wyszło, że 17.07; a wg ostatniego usg lekarz podała, że mogę urodzić już 4.07, albo po prostu maluszek będzie większy ).
Wg usg wyszło, że będe miała synka.
Imię jakie planujemy nadać to Piotruś.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

09 cze 2011, 17:02

joanna i porod zaczal ci sie sam od siebie w 36 tyg?i byly jakies problemy z synkiem?

Malinka wiesz..w wieku 17 lat ja jeszcze nie wspolzylam i mam w zamiarze moje corki wychowac w takim samym przekonaniu co ja mialam, na wszystko w zyciu jest czas, wszystkiego jest czas zakosztowac, do wszystkiego trzeba dorosnac.. mi sie nie spieszylo do seksu, a jak juz zdecydowalismy sie na niego to najpierw zadbalam o antykoncepcje zeby wlasnie za wczesnie nie musiec rezygnowac z przywilejow mlodosci, zeby moc skupic sie na nauce i ulozeniu sobie zycia tak zebym zakladajac rodzine nie musiec zyc w stresie o byt, na szczescie mi sie udalo..

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

09 cze 2011, 17:10

joanna i porod zaczal ci sie sam od siebie w 36 tyg?i byly jakies problemy z synkiem?
Tak sam od siebie. Skurcze zaczęły się od rana co 30 minut. Na 12 miałam wizyte u gina. Skurcze były juz co 15 minut. Wysłał mnie na KTG bo rozwarcie miałam na 2cm i skracająca się szyjkę. Po KTG poszlismy do domu ze skierowaniem do spzitala. Spakowałam się i około 18 pojechaliśmy do szpitala. Skurcze były juz co 8-10 minut. Podłączyli mnie do KTG i podali kroplówki ale skurcze nie zmalały. Nad ranem byly juz co 3 minuty. Ściągnęli drugiego lekarza bo to była Wielka SObota. Zbadał mnie i powiedział że nie ma na co czekać bo szyjki nie ma wogóle, rozwarcie dalej na 2cm i skurcze regularne. Więc przebił mi pęcherz i w ciągu niecałej godziny tuliłam już syneczka. Na szczęscie z małym było wszystko ok. Dostał 9 pkt w pierwszej minucie ale w trzeciej miał już 10. Został mu podany tlen na samym poczatku.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:12 ]
Malinkax33, forum słuzy do wypowiadania swojego zdania.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:14 ]
Ciąża jest juz donoszona.
Ciąża jest donoszona w 38tc.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:22 ]
A czy któraś z was była w ciąży w wieku 17 lat ,że wypowiada sie w taki sposób na mój temat ?
Nie byłam w ciąży bo się zabezpieczałam. A to już o czymś świadczy :ico_noniewiem: Nie wypomina Ci tutaj nikt wieku w jakim zaszłaś w ciąże tylko to w jaki sposób podchodzisz do tego. Od około 3tygodni czytam że chcesz już urodzic. Napisałaś że musiałaś dorosnąć itp. Chylę ku Tobie czoło za odpowiedzialnoć jakiej się podjęłaś odnośnie urodzenia dziecka a nie aborcji. Ale skoro jesteś już 36tc w ciązy to wytrzmaj jeszcze te dwa tygodnie. Ja w pierwszej ciązy też byłam poddana próbie. Umierała moja mama :(. Z brzuchem do samego końca mojej ciązy robiłam wszystko koło niej. Musiałam kilka razy wejść na 3 piętro do rodziców. Ale nie chciałam wcześniej urodzić mimo iż zyłam w ciągłej niepewności i stresie. Sama ( mąz wyjechał do pracy za granicę w 7msc ciąży) na dwa domy. Mimo wszystko nie robiłam wszystkiego co bym mogła żeby wywołać poród.
Macie wszystko, dobrze zarabiająych kochająych mężów...
mieszkanie, możecie leżeć i rządzić a przy tym oceniać...
A skąd Ty wiesz jak jest u nas? Leżeć...phiiii śmieszne. Szczególnie jak trzeba zająć się drugim dzieckiem, domem. Niektóre do niedawna pracowały. To Ty sobie możesz leżeć. A co do sytuacji finansowych nie wiesz nie oceniaj.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:23 ]
in.your.mouths, kliknij na suwaczek którejś z nas. Zrób swój. Skopiuj kod na forum. I wklej go w swoim profilu w podpisie.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:24 ]
uskrzydlona, Witamy nową koleżankę. Kolejny chłopczyk. Gratulacje.

[ Dodano: 09-06-2011, 17:25 ]
mi sie nie spieszylo do seksu, a jak juz zdecydowalismy sie na niego to najpierw zadbalam o antykoncepcje zeby wlasnie za wczesnie nie musiec rezygnowac z przywilejow mlodosci, zeby moc skupic sie na nauce i ulozeniu sobie zycia tak zebym zakladajac rodzine nie musiec zyc w stresie o byt, na szczescie mi sie udalo..
Zgadzam się w 100%. Aczkolwiek ja współzyłam już w tym wieku ale zadbałam o antykoncepcje.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

09 cze 2011, 17:44

ja tez dbałam o antykoncepcje ale niestety mi sie nie udało...

Awatar użytkownika
in.your.mouths
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2011, 13:30

09 cze 2011, 18:10

nie będe oceniać sytuacji,bo sama mam 17 lat
ale powiem Wam kochane jedno,moja ciąża to chyba palec Boży,z góry zaznaczam,że brałam tabletki widocznie byłam tą jedną setną procenta,ale nie ma co rozstrząsać dziecko to największe szczęście.wiem,że nie jestem w pełni gotowa,żeby je wychowac,lecz stram się jak mogę.nie będe mówić,że szybciej dorosłam ale stram się myśleć dojrzalej.bo dorosnąć nie da się w 9 miesięcy.
a co do palca Bożego jak pisałam wyżej,niewiadomo kiedy dowiedziałabym się o chorobie wątroby,a staduim jest dosyć zaawansowane,więc trochę szczęścia mam.widocznie tak musiało być a ja razem z moim chłopakiem wychowamy syna z pomocą rodziców najlepiej jak damy radę :-)

Joanna co dos uwaczka robię właśnie tak,ale wyświetla mi się,że zbyt duży rozmiar,zbyt dużo pixeligr

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

09 cze 2011, 18:52

hmm.... ja w wieku 17 lat - nie współżyłam - więc , nie wiem co powiedzieć - uważam, że ma to swoje plusy i minusy .. łatwo nie jest w tym wieku..
co do lezenia i pachnienia .. hmm :-) Malinka - powiem ci tak - ja pracowałam do 7 m-ca ... i lekko mi nie było - pracowałam, żeby zarobić pieniądze na siebie , starsze dziecko - na rodzinę - więc twoje spostrzeżenia też nie są prawdziwe -nie pracuję bo mam taki grymas - ale bo muszę ..
co do tego ile zarabia mój mąż czy ja .. nie oceniaj - nie wiesz , jakie kto ma problemy osobiste, rodzinne i czy sie z nimi boryka czy nie - to , że piszemy o nich - nie znaczy , że ich nie mamy .. Każda z nas odniosła sie do tego co napisałaś - że najpierw nie chcesz rodzić - a teraz w 36 tygodniu chcesz juz urodzić ... wypadł ci czop i uprawiasz sex - bo chcesz rodzic - to uważamy/ ja uważam za nierozsądne - tylko tyle . Jeżeli napisałby to któraś z dziewczyn , która ma lat 20 czy 30 parę - odpisałabym to samo - ze to nie rozsądne i już twój wiek nie ma tu nic do tego jak się odnosimy do ciebie - tylko to co piszesz .
in.your.mouths, - powiem ci , że rzeczywiście palec boży nad tobą czuwał .. rozumiem , że jestes cały czas pod opieką kogoś z wolskiej ? Dostałaś juz leki > czy czekają az urodzisz?
uskrzydlona, - witaj :ico_brawa_01: kolejny chłopak :-D

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

09 cze 2011, 19:11

Witam dziewczyny

Czasem sobie was podczytuje, bo mam przyjaciółke która ma rodzić poczatkiem sierpnia. Ja mam 2 podejscie do ciąży i patrze jak samopoczucie u was w takie gorące dni, jak rozna wam brzuszki i waga leci w gore.... tak nawiasem mówiąc jesteście moimi przewodnikami, bo nie mam z kim w rodzinie o ciąży pogadac bo nie ma u nas małych dzieci.

Widze ze dużo z was juz na końcuweczce, duzo spokoju i wytrwalosci życzę :-)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

09 cze 2011, 19:12

in.your.mouths, my mielismy gumke, globulki...... tak że no ... sama nie jesteś .
wątpie,że planowały bysmy ciąze w wieku 17 lat ? ;>

Gosia A
fakt, może napisałam za ostro bo nie znam waszej sytuacji ale wy w pełni też nie znacie mojej.
wiec nie oceniajcie mnie bo to nie jest miłe :(
rozmawiałam z lekarzem i powiedział mi ,że mogę sie kochac ,że to przyśpiesza,
mam tylko nie dźwigać bo łożysko moge odkleić nieswiadomie.
powiedział że mogę tez dużo spacerować żeby przyspieszyc rozwarcie.
Chyba lekarz jest tego świadom co mówi i co robi.
A zna moją sytuacje ogólną co i jak trybi wiec też mysli ,ze ten stres na dziecko źle oddziaływuje.
A skoro o 37 t.c i ciąża nie niesie ze sobą obecnie powikłań , malutka jest prawdiłowo ustawiona
to zcemu ja mam jej nie pomóc ?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość