Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

23 maja 2011, 18:31

przy cukrzycy ciążowej kobiety tyją zazwyczaj nadmiernie i dopiero po przejściu na dietę cukrzycową tracą trochę na wadze i nie tyją już tak bardzo.
U kobiet z nadwagą przed ciążą często jest tak, że w ciąży właśnie mało tyją, albo nawet tracą na wadze. Moja koleżanka na początku miała ciągły spadek wagi, ale maleństwo zdrowo się rozwijało, więc lekarz nie kazał się jej martwić. Dopiero pod koniec ciąży miała 3kg na plusie i z taką wagą urodziła się jej córeczka.

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

23 maja 2011, 19:21

ja właśnie mowiłam o cukrzycy bo jak ja miałam to wszyscy dookoła mowili mi że cukrzyca mnie "żre" i dlatego nie tyje, nie wiem jak to dokładnie jest, nie zagłębiałam sie w lekture

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 maja 2011, 13:51

Ile przytyłyście jak byłyście w 19 tyg ?
Ja mam ledwo 1,5 kg na plusie

Awatar użytkownika
Jo_jo
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2009, 19:01

25 maja 2011, 17:05

Moja kolezanka w pracy w 24 tygodniu jest a przytyła 2,5 :) Jest tak szczuplutka ze malo kto orientuje sie ze ejst w ciazy :-) Jest zdrowa i pieknei wyglada... az jej zazdroszczę

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 maja 2011, 17:07

Wydaje mi się, że coraz cześciej się zdarza tak, ze kobiety mało tyją.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 maja 2011, 17:20

Ja golnie jestem bardzo szczupłą osoba mówią ładnie , inni nazywają mnie anorektyczką choć nigdy się nie odchudzałam. Waże teraz 51,5 kg a wzrost 175 cm wiec duzo niedowagi ale nie ma szans na przytycie no może gdyby sterydy brac tak mi ostatnio lekarz zaproponowal rodzinny.
Jem duzo a nawet bardzo ale taka chyba moja natura , mama tez taka jest.
Ja się smieje że te 1,5 kg to moje piersi bo z miseczki A skoczyło na D

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

25 maja 2011, 17:28

szkieletorek, no to faktyczie jesteś chudziutka! :ico_szoking:
uważaj na siebie, bo przy sporej niedowadze i małej ilości kg na plusie dziecko jest bardziej zagrożóne niską masą urodzeniową, czyli róznymi komplikacjami. Najważniejsze jednak, ze jesteś pod opieką lekarza i jak on stwierdzi, że za mało tyjesz to poradzi ci jak zmienić dietę albo cię wyśle do dietetyka. Bo sposobów na przytycie jest sporo :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 maja 2011, 17:40

No na razie nie mówi nic o wadze ale za to mamy problem z tyłozgięciem macicy.
Ma to wile kobiet ale chyba wielu sie to w ciazy prostuje , w kazdym razie macica powinna isc do przodu a u mnie gin juz od 2 wizyt mowi ze powinna sie zrotować a ona nadal z tyłu i powiedzial ze jesli sie nie przesunie to operacja bo inaczej dziecko przestanie sie rozwijac.
Boje sie jak cholera .Miala to ktoras z was?

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

25 maja 2011, 20:55

tyle udało mi się znaleść na ten temat
Tyłozgięcie macicy to nieprawidłowe jej położenie w miednicy mniejszej, które polega na tym, że trzon macicy jest nadmiernie odgięty ku tyłowi. W tym układzie trzon macicy skierowany jest w kierunku zagłębienia odbytniczo-macicznego. Najczęściej tyłozgięcie macicy nie daje żadnych dolegliwości, jednakże tyłozgięcie dużego stopnia może zwiększać ryzyko poronienia, gdyż może być przyczyną zastoju żylnego, jak również zmian w układzie włośniczek doprowadzając do niedostatecznego rozwoju doczesnej i trudności w implantacji zarodka. Jednak pani się tym nie przejmuje, bo lekarz stwierdził lekkie tyłozgięcie. Nieznaczne tyłozgięcie najczęściej nie stanowi problemu w zajściu i donoszeniu ciąży, gdyż macica powiększając się przyjmuje położenie najdogodniejsze dla rozwoju płodu. W przypadku tyłozgiętej macicy znacznie częściej pojawiają się bolesne miesiączki, bolesność podczas współżycia płciowego, jak również przewlekły ból w miednicy małej. Zabiegi korekcyjne tyłozgiętej macicy wykonywane są bardzo rzadko. Generalnie nie robi się z tym nic. W przypadku wczesnej ciąży u kobiet z tyłozgiętą macicą czasami zaleca się leżenie na brzuchu, aby siłą ciężkości macica chociaż w niewielkim stopniu zmieniła swoje położenie. Poród może nastąpić siłami natury, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań innego typu np. położenie miednicowe płodu.
zródło we-dwoje.pl

na pewno wszystko będzie dobrze, powodzenia :)

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

10 cze 2011, 16:33

Ile przytyłyście jak byłyście w 19 tyg ?
Ja mam ledwo 1,5 kg na plusie
nie przejmuj się. Ja też jestem bardzo drobna. I przed ciążą miałam niedowagę. Do 6miesiąca praktycznie nic nie przytyłam, aż lekarz zaczynał się martwić. Ale od 6miesiąca jak brzuch zaczął mega rosnąć, dosłownie z dnia na dzień i nagle mam już 9kg na plusie :-). Także jak Ci brzuch odskoczy to troszkę przytyjesz

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość