sok_marchewkowy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2011, 21:48

21 cze 2011, 21:12

no z MOPSem to nie tak łątwo wbrew pozorom. Chetnych do korzystania z mopsu jest mnóstwo a śrdoków którymi mops dysponuje nie az tak duzo. Ale staraj sie. Druga rzecz to nie na mopsie ciazy odpowiedzialność alimentacyjna tylko na ojcu dziecka i czy on chce czy nie, czy mu sie podoba ma płacic! złóż sprawe do sodu o alimenty jesli dobrowolnie nie bedzie chcial placic!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 cze 2011, 21:17

sok_marchewkowy, ale spadlamznieba wcale nie chce od mopsu alimenty na dziecko :ico_oczko: raczej pyta się jakiej pomocy może oczekiwać

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

21 cze 2011, 21:24

jeszcze jedno chciałam dodać apropo alimentów. Jeśli mąż nie będzie płacił to można się ubiegać o alimenty do rodziców męża. Więc na pewno coś dostaniesz :ico_sorki: :ico_sorki:

trzymam kciuki za Ciebie i Twoją córeczkę :ico_sorki: :ico_sorki:

sok_marchewkowy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2011, 21:48

25 cze 2011, 10:23

mal - ja wiem, oczywiście wiem:). Ale MOPS jest instytucja pomocową dla osób w wyjątkowej sytuacji, które nie maja skad starac sie o alimenty, pomoc itp i sa w skrajnie trudnej sytuacji. Spadłamznieba najpierw powinna starać sie o alimenty od ojca dziecka.


Druga rzecz, że wkurzają mnie tatusiowe którzy mają w nosie swoje włąsne dzieci :ico_noniewiem:

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

25 cze 2011, 20:17

najpierw do postaraj się o alimenty od ojca dziecka, do mopsu owszem udaj się i przedstaw swoją sytuację i oni ci pomogą,

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

04 lip 2011, 22:13

dzieki dziewczyny ze tak duzo mi odpisalyscie... teraz wiem co moge robic jak dojdzie do takiej sytuacji, ktorj po prostu nie wykluczam. wiecie jak jest, raz lepiej, raz gorzej, ale w pewnym momencie moge nie wytrzymac i chociaz bede miala dzieki Wam podstawowa wiedze, jak sobie radzic sama.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

06 lip 2011, 21:37

spadlamznieba, alimenty od delikwenta. Możesz sie o nie starać nawet gdy jesteście małżeństwem. Mozesz też postarać się o alimenty dla siebie. Zawsze mozesz jeszcze poszukać jakiejś pracy. np przedstawiciel handlowy. Masz wtedy bardzo elastyczne warunki pracy.

[ Dodano: 06-07-2011, 21:40 ]
Wiem, że jest trudno być samotną matką. Byłam nią. Moja rada poczekaj aż malutka będzie się do przedszkola nadawała, wtedy szybko szukaj pracy i fruuuu od niego. Ja Agatkę puściłam do przedszkola jak ta miała 2,5 roku.
Jakby coś to możesz liczyć na moja pomoc :-) Jeśli go zostawisz i będzie Cio coś brak to pisz śmiało. Pomogę bo wiem jakie to ważne dla takiej mamy :-)

Awatar użytkownika
elipsa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:34

19 lip 2011, 15:01

Ja jestem samotną mamą od kilku lat. O alimenty wystąpiłam jeszcze będąc żoną.
Trzeba zebrać wszystkie potrzeby, wypisać na kartce dokładnie ile się na co potrzebuje.

Wniosek o alimenty a potem o rozwód pomagała mi pisać prawniczka z centrum praw kobiet. Myślę że w każdym mieście jest jakaś organizacja pomocy kobietom. W centrum praw kobiet zostałam również objęta pomocą psychologiczną dzięki której z podniesioną głową przeszłam przez proces rozwodowy i byłam przygotowana.

Zanim zdecydowałam sie na rozwód chodziłam do ośrodka pomocy społecznej gdzie była grupa wsparcia gdzie pod okiem pani psycholog uczyłam się jak walczyć o siebie i dziecko, dowiedziałam się tam również jak sobie radzić z różnymi rzeczami, zachowaniami męża i tak dalej.

Myślę że warto skorzystać z pomocy ośrodka, wyślą do psychologa, pomogą wypełniać dokumenty, wiem że nie jest łatwo się zdecydować na pomoc obcej osoby ale kiedy jest naprawdę ciężko warto spróbować. A może przydzielą ci mieszkanie socjalne, może jest miejsce w domu samotnej matki, może pokierują cię i pomogą. Warto spróbować :)

Ja dziś normalnie żyję, przeszłam przez to wszystko i jestem silna i radzę sobie bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Szmizjerka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 14:20

01 sie 2011, 15:46

spadlamznieba trzymam za Ciebie kciuki! Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży :)
Informuj nas co i jak i pisz jeśli masz jakieś pytania, na pewno ktoś Ci odpowie.

W Twojej sytuacji warto skorzystać z porady prawnej, której udzieli Ci profesjonalista. Możesz taką poradę otrzymać zupełnie bezpłatnie, beż żadnych kosztów link usunięty przez obsługę forum Zapewniam Cię, że będzie to w pełni profesjonalna porada, bo sama kilka razy korzystałam z tej strony :)
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 19:32 przez Szmizjerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości