beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

29 cze 2011, 12:34

katelajdka, to widze, że nie ja samiutka na antybiotyu do wczoraj :) Poczytaj wstecz, moż esamopoczucie lepsze Ci przyjdzie :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: Tez zatoki. Masakra. Ja miałam te szczękowe, więc do tego z każdej strony bół 4 górnych zębow :ico_zly:

Karolina1980
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 278
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:49

29 cze 2011, 12:35

a i jeszcze pytanie do doswiadczonych mam: jakiego kremu/maści używałyście na bolące sutki przy karmieniu naturalnym?(wcześniej gdzieś padła jakaś nazwa,ale ciężko odszukać).Moja znajoma ma z tym wielki problem i wręcz łzy jej leca jak karmi :ico_szoking:
- ja miałam poranione sutki a krem nazywał się purlean i można było też karmić nie zmywając tego kremu.

Ja wczorajszy dzień cały rzygałam myślałam że umrę podejrzewam że się czymś zatrułam na szczęście dziś już mi przeszło. Jest o niebo lepiej.

Po terminie rodzi się normalnie - a w ogóle co to znaczy termin data wyznaczona przez lekarza albo z oom albo z usg w sumie orientacyjnie więc dwa tygodnie przed i po to też w terminie tylko psychika człowieka jest taka że jak się człowiek nastawi na konkretną datę to tak mu przykro zwłaszcza w ciąży jak ten czas się wydłuża. :ico_ciezarowka:

Zirafka współczuje noszenia synka wiem co to znaczy do mnie co chwila albo jedna albo druga pcha się na ręce. Czasem nie jestem w stanie im noszenia odmówić.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia kochane.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

29 cze 2011, 15:11

katalajdka, a ty ten antybiotyk bez konsultacji z ginekologiem zazywasz?
mi polecono wszystkie lekarstwa konsultowac z ginekologiem, bo lekarz danej specjalizacji, przy zatokach np laryngolog moze nie wiedziec jak wplynie dany lek na plod :ico_noniewiem: ja bym sie bala :ico_noniewiem:
ja bylam w sumie raz taka slaba w ciazy, cos na poczatku w grudniu, to mi ogolny lekarz najpierw stwierdzila ze nic nie powinnam zazywac w ciazy, a potem jak zrobila liste lekarstw to w aptece babka sie zdziwila i poradzila lepiej sie skonsultowac z ginem zanim je wykupie i zjem, zeby nie bylo...w kazdym razie..obeszlam sie bez nich..ale wiadomo co innego grypa, a co innego jakas powazniesza dolegliwosc, ale wolalbym sie upewnic czy nie zaszkodza dzidzi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 15:12

Hej kobitki. Mam laptopa od moich sióstr więc piszę ze szpitala. Miałam robione badania. potwierdzili ułożenie pośladkowe. Dzidzia rozwija się niesymetrycznie czyli główka jest prawidłowej wielkości ale ciałko tak jakby za nią nie nadąża, jest drobniutka bo waży tylko 2400. Poza tym łozysko wygląda na bardzo stare i to być może ma wpływ na zaistniałą sytuację. Mimo to maleństwo jest całkowicie zdrowe i gotowe do przyjścia na świat. Na bank czeka mnie cesarka, która planowo ma się odbyć po ukończonym 39 tc. Poza tym muszę też bardzo kontrolować mojego dzidziusia bo przy niewydolności łożyska może być sytuacja awaryjna i trzeba będzie robić cesarkę już. Jeden z lekarzy chciał mnie nawet ciąć jutro lub w piątek ale konsylium zdecydowało że będziemy jednak czekać. Być może jutro wypuszczą mnie do domu ale będę musiała co dzień przychodzić na ktg :ico_sorki:

beti
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 531
Rejestracja: 05 sty 2011, 14:45

29 cze 2011, 15:26

ladybird23, Duomx to antybiotyk na bazie amoxycyliny - najbezpieczniejszy w ciązy. Ja miałam na zatoki włansie Amoxycyline :) Więc chyba wszystko OK. :-D :-D
tosia, to pisz (jak się da) na bieżąco co u Ciebie. Jesteś pod opieka lekarska to wszystko bedzie na pewno jak nalezy. Masz czekac do 39 tyg. patrze na Twój post i widze 37+5. NO to kochana tydzien i bedziesz tuliła swojego dzidziulka. :ico_brawa_01: Chyba sie nie mylę? Bo ja to z tymi tygodniami to też jakas na bakier.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 15:46

Beti - te nasze suwaczki to szaleją nie wiadomo czemu. Ja obecnie jestem w 36tc + 5 dni- termin z OM mam na 22 lipca. Jeśli więc wszystko ułoży się pomyślnie dzidziolka powinnam tulić w ramionach około połowy lipca :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

29 cze 2011, 16:09

Katelajdka to mialas przygode z jogurtem, fuj.. Czasami tak jest ze trafi sie jakas wadliwa partia blee.. Ale jak mowisz, dobrze ze zwymiotowalas, chyba najlepiej tak bylo :ico_olaboga:
a w ogóle co to znaczy termin data wyznaczona przez lekarza albo z oom albo z usg w sumie orientacyjnie więc dwa tygodnie przed i po to też w terminie tylko psychika człowieka jest taka że jak się człowiek nastawi na konkretną datę to tak mu przykro zwłaszcza w ciąży jak ten czas się wydłuża. :ico_ciezarowka:
No wlasnie! Nie ma sie co denerwowac ze za wczesnie czy za pozno o kilka dni.. Ale fakt, czas dluzy sie straaaasznie, ja juz odliczam dni (29 :ico_brawa_01: ) ale jak maly bedzie chcial siedziec dluzej to ehh nic nie zrobie przeciez :ico_noniewiem:

Tosia biedna, mam nadzieje, ze wszystko bedzie u Ciebie ok.. Boisz sie tej cesarki?? Jejku lepiej chyba wiedziec juz na co bedziesz szla ale ja bym sie bala ciecia.. :ico_sorki:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

29 cze 2011, 16:10

tosia trzymam kciuki zeby wszystko sie dobrze zakonczylo dla was, bo z tego co piszesz to tak srednio, przeciez od lozyska zalezy zdrowko twojego dzidziusia :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 16:21

Boisz sie tej cesarki??
wiesz cesarki się nie boję bo już jedną miałam i zniosłam ją wspaniale, z tą różnicą że przy Kubie miałam znieczulenie ogólne a teraz planowane jest dordzeniowe. Zdecydowanie bardziej bałam się naturalnego porodu, którego jednak bardzo chciałam. Chciałam żeby tym razem ciąża zakończyła się i zamknęła pełnym naturalnym cyklem. No ale nie będzie mi to dane. Może i dobrze. Najważniejsze jest dla mnie żeby moje drugie dzieciątko było zdrowe. Pewnie póżniejsza opieka nad dziecmi będzie po cc dużo bardziej utrudniona ale mam nadzieje ze z pomocą Marka i rodziny dam radę. Rana po cc goi się zazyczaj dłużej i dłużej dochodzi się do pełnej sprawności ale dam radę. Mam tylko ogromną nadzieje źe nie bedzie konieczności szybszego rozwiązania tej ciąży :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
przeciez od lozyska zalezy zdrowko twojego dzidziusia :ico_noniewiem:
otóz to i tym sie własnie martwie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

29 cze 2011, 17:09

martasz napisał/a:
a i jeszcze pytanie do doswiadczonych mam: jakiego kremu/maści używałyście na bolące sutki przy karmieniu naturalnym?(wcześniej gdzieś padła jakaś nazwa,ale ciężko odszukać).Moja znajoma ma z tym wielki problem i wręcz łzy

ja mialam Castor Equi i była rewelacyjna bo inne typu bepanthen na mnie nie działały.
A wogóle to cześć. Juz wiem co mnie boli... to żołądek bo wczoraj niewiele zjadłam praktycznie nic i nie miałam tego ucisku pod piersiami, ale powiem wam, ze jak dłuzej poleżę i zaczynam chodzić to boli mnie całe krocze, musze powiezieć, ze nie najlepiej teraz się na tej końcówce czuję, bez porównanaia pierwszej ciąży, gdzie biegałam ( dosłownie ) do samego końca. teraz to kalika ze mnie.
Katelajdka to mialas przygode z jogurtem, fuj..

bosz ... jak dla mnie masakra jakaś, chyba na jogurt już bym nie spojrzała ble...
Jejku lepiej chyba wiedziec juz na co bedziesz szla ale ja bym sie bala ciecia..

ale przynajmniej wiesz na czym stoisz... ja to wszystkiego się boję i cesarki i porodu naturalnego tak wiec chyba mi wszystko jedno co będę miała i tu ból i tu...
Rana po cc goi się zazyczaj dłużej i dłużej dochodzi się do pełnej sprawności ale dam radę
to porawda ani nic podnieść nie można ani sie schylić ani za bardzo do wanny wejśc i umyć sie .. a tu jeszcze drugi dzieciak p[rzeciez jest, ktory teraz będzie chciał więcej uwagi zeby mu poświecic bo bedzie zazdrosny, ja już widze po moim co się bedzie działo - tu niby doczekac się nie może a za chwilke udaje ze jest malutkim dzieckiem i noś go na rękach, śpiewaj mu piosenki itp a i dodam, ze na czworakach chodzi...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość