nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

29 cze 2011, 18:54

katelajdka właśnie się zastanawiałam gdzieś Ty zniknęła, a tu proszę choróbsko Cie dopadło. Oby szybko odpuściło :ico_sorki:. Zdrówka życzę.

Tosiu to niezłe masz przeboje. Niestety u mnie też mały siedzi na pupci i też prawdopodobnie cesarka. Za dwa tygodnie się dowiem i jakby co to skierowanie ehh

A mi się takie pytanie nasunęło, może ktoś wie: jak dostanę skierowanie na cc ze względu na ułożenie pośladkowe dziecka to w szpitalu ustalą mi datę jakoś czy będę musiała czekać aż się zacznie akcja porodowa i wtedy gnać do szpitala? Chodzi mi o szpital państwowy, bo w tej prywatnej klinice to już powiedzieli mi, że ustalają termin z góry tydzień wcześniej

[ Dodano: 29-06-2011, 18:58 ]
co do cesarki to ja się trochę boję, bo kiedyś na podobnym znieczuleniu zszywali mi piętę i było dziwne nieprzyjemne uczucie szarpania i ciągnięcia, a teraz to brzuch będą ciąć. No ale przynajmniej bym wiedziała co mnie czeka. Zresztą mój lekarz powiedział, że u mnie nawet jakby nie było takiego ułożenia dziecka to możliwe, że ciężko byłoby mi było urodzić naturalnie, bo mam ponoć wąską miednicę. Ale ja tam i tak bym próbowała naturalnie gdybym mogła, przede wszystkim dlatego, że szybciej wraca się do formy po naturalnym i wydaję mi się, że szybciej się chudnie, bo to jednak wysiłek nie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

29 cze 2011, 19:21

szybciej wraca się do formy po naturalnym i wydaję mi się, że szybciej się chudnie, bo to jednak wysiłek nie :ico_noniewiem:
Nie wiem czy szybciej sie chudnie ale napewno lepiej sie czujesz po naturalnym.. Jednak cc to jest operacja, moja kolezanka miala i tez mowila ze nie mogla sie nawet smiac ani zbyt gleboko oddychac bo ja caly czas bolalo.. Wydaje mi sie ze po naturalnym jest latwiej dojsc do siebie. Ale jak sie nie ma innego wyjscia to co zrobic :ico_noniewiem: Ja mam nadzieje, ze moj kompleks szerokich bioder tym razem wyjdzie mi na dobre :-D

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 cze 2011, 19:51

tosia współczuje i trzymam za was kciuki bardzoo mocno :*

a u nas nawet fajnie chłodno dzis , ugotowałam fasolki po bretonsku tak mnie naleciało...
dzieki za wsparcie dziewczyny :*
dam radę... łahaaa ale ide pierwsza z was hehe ... a może któraś mnie wyprzedzi ?;>

miałyście kiedyś takie dziwne odczucie jak dzidzia kopie jak drganie miesni , kilka kopnięc w to samo miejsce w szybkim tempie ?

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 20:18

Nina- zapewne szybcjiej dochodzi się po naturalnym porodzie niż po cc ale co do tego chudnięcia to nie sądze :ico_noniewiem: Ale za to łatwiej wrócić do wagi jeśli karmisz piersią :ico_sorki: Ja na brodawki stosowałam Bepanthen i u mnie dobrze się sprawdził :ico_sorki:
Byli u mnie moi chłopacy. Kubuś przywiał mnie słowami: "Mama, brat wyszedł już?" No ale potem jak odprowadzałam ich do drzwi to mi sie serce ścisnęło: dał mi grzecznie buziaka powiedział cześć ale potem jak już zamknęłam za nimi drzwi to tak się rozpłakał Co chwila się oglądał, kiwał mi , przystawał płacząc. Ja oczywiście też już miałam łzy w oczach :ico_puknij: taka ze mnie matka wariatka
Ja już na szczęście wszystko mam poprane i poprasowane, torba generalnie spakowana :ico_sorki: Ale wolałabym żeby moja dzidzia poczekała jeszcze trochę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

29 cze 2011, 20:21

że ciężko byłoby mi było urodzić naturalnie, bo mam ponoć wąską miednicę.
no więc u mnie jest podobnie i najprawdopodobniej tez czeka mnie druga cesarka, po prostu nie mam bioder tylko jestem "prosta", ale dowiem się moze czegoś w poniedziałek na wizycie...
jak dostanę skierowanie na cc ze względu na ułożenie pośladkowe dziecka to w szpitalu ustalą mi datę jakoś czy będę musiała czekać aż się zacznie akcja porodowa i wtedy gnać do szpitala?
nie będziesz czekac na akcję porodowa bo nie ma sensu skoro i tak masz miec cesarkę, dostaniesz skierowanie i najprawdopodobniej na następny dzień bedziesz ją miała zrobioną.
No a my dopiero wrócilismy z pola , Kuba się wybiegał i nawet nie było widac, ze go nóżka boli :-D

[ Dodano: 29-06-2011, 20:27 ]
Nina- zapewne szybcjiej dochodzi się po naturalnym porodzie niż po cc ale co do tego chudnięcia to nie sądze Ale za to łatwiej wrócić do wagi jeśli karmisz piersią

no napeweno po naturalnym porodzie szybciej dochodzi sie do siebie, bo jak ja leżałam a obok w sali były dziewczyny po naturalnym to po dwóch godzinach ciekjały po korytarzu, nosiły swoje dzieci , a ja przez 24 godziny głowy do góry podnieść nie mogłam tylko kazali leżeć plackiem, nie wspomne o przekręceniu sie na bok a o wstaniu z łóżka to już kosmos, wogóle potem cały brzuch mnie bolał a tu kazali stolec oddac, bo muszą zacząć funkcjonowac jelita po operacji, no i weź coś urób jak napiąc sie nie możesz...

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

29 cze 2011, 20:44

nie będziesz czekac na akcję porodowa bo nie ma sensu skoro i tak masz miec cesarkę, dostaniesz skierowanie i najprawdopodobniej na następny dzień bedziesz ją miała zrobioną.
Jutro pójdę do szpitala państwowego zapytać jak to jest, bo w sumie skoro i tak mam mieć cesarkę i tak, to po co płacić pieniądze za klinikę. Chciałam bardzo rodzić w klinice prywatnej bo wiedziałam, że dobrze zaopiekują się mną podczas porodu naturalnego i nie będę musiała zabiegać o znieczulenie, albo lekarze nie będą czekać na Bóg wie co, jeśli akcja się zatrzyma. No ale skoro i tak cesarka to co za różnica w jakim szpitalu. Ja znowu taki bogacz nie jestem, żeby szastać pieniędzmi nie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 29-06-2011, 20:46 ]
Zirafka trochę się właśnie tego boję po cesarce, bo ja już jedną operację miałam, co prawda tylko na wyrostek, ale do tej pory pamiętam tą swędzącą ranę i ból po przebudzeniu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 29-06-2011, 20:47 ]
miałyście kiedyś takie dziwne odczucie jak dzidzia kopie jak drganie miesni , kilka kopnięc w to samo miejsce w szybkim tempie ?
ja mam tak często
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 20:49 przez nina0226, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 20:49

a ja przez 24 godziny głowy do góry podnieść nie mogłam tylko kazali leżeć plackiem, nie wspomne o przekręceniu sie na bok a o wstaniu z łóżka to już kosmos,
ha i tu jest własnie przewaga w ogolnym znieczuleniu: Kuba urodził sie o 19.27 a ja rano juz samodzielnie poszlam pod prysznic :ico_sorki:
Kuba się wybiegał i nawet nie było widac, ze go nóżka boli
:ico_brawa_01: kurcze doczytalam o tym Waszym wypadku- masakra Dobrze ze juz Ci dziecko wraca do normy :ico_sorki:

[ Dodano: 29-06-2011, 20:54 ]
Jutro pójdę do szpitala państwowego zapytać jak to jest, bo w sumie skoro i tak mam mieć cesarkę i tak, to po co płacić pieniądze za klinikę. Chciałam bardzo rodzić w klinice prywatnej bo wiedziałam, że dobrze zaopiekują się mną podczas porodu naturalnego i nie będę musiała zabiegać o znieczulenie, albo lekarze nie będą czekać na Bóg wie co, jeśli akcja się zatrzyma. No ale skoro i tak cesarka to co za różnica w jakim szpitalu. Ja znowu taki bogacz nie jestem, żeby szastać pieniędzmi nie
a pewnie i tak jak pisze Zirafka wyznaczą Ci konkretny termin i godzinę cc (przeważnie robią rano). Przedtem nie mozna jesc zazwyczaj do 18 poprzedniego dnia i pić po północy. Rano będzie kroplówka i wenflon pomiędzy 3 i 4 kręgiem lędzwiowym i zaraz potem można zaczynać. A i jeszcze cewnik chyba zakładają :ico_placzek: Czasem do szpitala przychodzisz godzinę przed zabiegiem a czasem w niektórych szpitalach chcą zeby byc np dzien wczesniej :ico_sorki:

[ Dodano: 29-06-2011, 20:56 ]
Na zagojoną już ranę po cc warto nakładać mać ContraTubex- pomaga uniewidocznic maksymalnie bliznę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 cze 2011, 21:05

nina0226, uff.. dzieki.
ja mam jakies chore mysli, wydawało mi sie ,że mała woła mnie tak o pomoc ,że cos jej sie dzieje...
ale to pewnie jakies drgania... :ico_sorki:
zwariuje do porodu a wszyscy ze mną hehehhe


też bym chciała w prywatnej klinice ehh...

Awatar użytkownika
tosia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3342
Rejestracja: 07 maja 2008, 08:51

29 cze 2011, 21:14

też bym chciała w prywatnej klinice ehh...
prywatna,czy nie prywatna ważne przede wszystkim dobre nastawienie. Wiadomo że boleć będzie bo musi i to naturalne, z drugiej strony nie my pierwsze nie ostatnie-damy radę. W końcu i tak mamy teraz luksusy w porównaniu z naszymi mamami i babciami. I tego się trzymaj a wszystko będzie ok :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

29 cze 2011, 21:27

tosia, dzieki sliczne :*
wiem wiem damy rade wszystkie :)
a może jednak ktoś mnie wyprzedzi ??;>

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość