Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

02 lip 2011, 19:26

Witajcie weekendowo :-)

magda1614, jak się objawia to słabe napięcie ?
Martynka na brzuszku ładnie główkę trzyma,a jak się ją ciągnie za rączki to w ogóle nie podciąga głowy ale wszyscy mówią,że jeszcze ma czas :ico_noniewiem:
Czekamy na fotki :-D

patrycjaaa, Martynka też nie bardzo chce pić herbatki z butelki ale jak jej dałam kiedyś moje odciągnięte mleczko to ładnie wypiła. Na początku mieliśmy jakieś zwykłe butelki to nie chciała w ogóle smoczka do buzi brać,a teraz mamy butelki z Lovi i nie narzekam :-)
Jak coś ma z brzuszkiem nie tak to jej podaję herbatkę plantex z butelki (z 50ml wypija góra 30 :ico_noniewiem: ),a tak to tylko cyc :-D
co do kasy tabogucka masz całkowitą rację. W małżeństwie nie ma moje twoje tylko wszytsko wspólne. Mój M. nigdy nie użył wyrażenia moje pieniądze, ba nawet się pyta czy coś może sobie kupić, zwykle jakąś drobnostkę, ale pyta, pomimo, że to on zarabia.
u nas jest tak samo
powinnaś mu zwrócić uwagę, że chyba zapomina, że jesteście małżeństwem. No nie na miejscu to bardzo, że na siostrę nie żałuje tyle pieniędzy, a Tobie wypomina jakąś bluzkę, czy krem :ico_puknij:tymbardziej, że to twoja rodzina pomogła Wam się urządzić.
podpisuję się pod tym !!
:ico_szoking: już jej podaruj tę torbę, bo nie daj Boże będzie chciała przyjechać i zwrócić :ico_olaboga:
No właśnie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Jak tak czytam to co piszesz o tej siostrze M. to normalnie masakra jak ona się zachowuje :ico_olaboga: w głowie mi się nie mieści jak tak w ogóle można :ico_olaboga: :ico_puknij:
A z tym fotelikiem to bardzo dobrze zrobiłaś,bo Szymuś i jego bezpieczeństwo ważniejsze niż jej jakieś wyjazdy :ico_noniewiem:

aga216, dziękuję :-D

No super,że Wam się udało z chrzcinami,bo teraz pogoda okropna :ico_noniewiem:
U nas leje od wczoraj, wieje i zimno :ico_chory:
Musiałam Karolci cieplejsze piżamki z długim rękawem powyciągać, a Martynce pajacyki,bo się schłodziło w domu,a przecież grzać nie będziemy :ico_puknij:
Jak na razie kichamy dużo ale mam nadzieję,że nie będzie z tego żadnych katarków :ico_sorki:

Lecę kąpać małą :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

02 lip 2011, 21:26

Martynka na brzuszku ładnie główkę trzyma,a jak się ją ciągnie za rączki to w ogóle nie podciąga głowy
u nas podobna sytuacja, jak go podniosę za rączki to śmieje się w głos :-D, ale głowę odchyla do tyłu :ico_noniewiem: ale muszę zapytać o to pediatry, bo jak go trzymam na rękach w pozycji leżącej to próbuje siadać

Awatar użytkownika
ewelcia1245
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 503
Rejestracja: 31 lip 2010, 17:53

02 lip 2011, 22:06

hEJ DZIEWCZYNY Z TYM NAPIECIEM U NAS PODOBNIE BYŁO ALE TERAZ ZAUWAZYŁAM,ŻE GDY MAŁA JEST SKUPIONA TO GDY JA ZA RACZKI CIAGNE TO ŁADNIE UNOSI TEZ GŁOWKE I NP. GDY TAK NA POLLEZACO JEST NA MNIE TO ŁADNIE SIADA!!! :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

02 lip 2011, 22:24

Wiecie to jest tak ze dziecko w 2 mz powinno choć troche napinać główkę jesli sie ciągnie do siadu a w 3 mż powinno juz miec głowkę w przedłuzeniu plecków czyli powinna byc napieta,no mój synek jak się podnosi go do siadu za rączki własnie głowa mu zostaje dlatego idziemy na rehabilitację ale widzę ze wasze dzieci tez tak mają .
Moja pediatra mówi zeby sie nie przejmowac ze ma jeszcze czas na to ale widzicie neurolog twierdzi ze powinien juz dawno napinać szyjkę,i bądz tu mądry i do tego te piąstki w 3 mz juz nie powinien ich zaciskać wogóle dlatego się pytałam czy wasze dzieciaczki jeszcze zaciskaja bo mój synek jeszcze trochę zaciska ale większość dnia ma otwarte a to jest objaw znowu wzmozonego napięcia mięśni :ico_sorki: Tak więc z tytułu głowy i zacisnietych trochę piastek idziemy na rehabilitację
Ale leząc na brzuchu opiera sie na przedramionkach jak wasze.
Dzieci ze słabym napieciem ogólnie sa mało aktywne i spokojne,mało płaczą i własnie na brzuszku słabo unoszą główkę i to jest główny objaw lub wcale,nie lubia sie bawić.

[ Dodano: 02-07-2011, 22:26 ]
GDY MAŁA JEST SKUPIONA TO GDY JA ZA RACZKI CIAGNE TO ŁADNIE UNOSI TEZ GŁOWKE
no i tak moze byc ze dziecko musi sie skupic nad tym co robi ,i fajnie

[ Dodano: 02-07-2011, 22:29 ]
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 02-07-2011, 22:40 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to mój starszy synek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 02-07-2011, 22:41 ]
Ale sobie powstawiałam zdjątek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 02-07-2011, 22:51 ]
a to dzisiejsze najnowsze mojego szkrabusia niejadka
Obrazek

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

02 lip 2011, 22:53

dziewczyny dzieki za wsparacie :ico_sorki: jeszcze 2 dni...bo dzis juz nie licze- ja jestem w lozku a ich jeszce nie ma...mam nadzieje ze po cichu przyjda...chociaz watpie...
no koszmarne sa te ostatnie dni...bo juz psychicznie bylam przygotowana ze ich nie bedzie i dom ogarne...i odpoczne w ciszy...dlatego wszystko mnie teraz 2 razy bardziej denerwuje :ico_olaboga:
nigdy wiecej!!!!
a fotelik sie przydal ...bo bylam z ciotka na mini zakupach :ico_brawa_01: i wogole przyjemny dzien do kafejki zaszlysmy potem do niej na obiad... :ico_brawa_01:
i Jerus(moj brat cioteczny)tak pieknie urosl :ico_brawa_01:

i jutro tez zwiedzac okolice jade z nimi :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: to znowu dzien przyjemnie i z dala od nich uplynie ...tylko szkoda ze M. ma wolne...bo pewnie bedzie mu cos gadac....a zreszta ...nic juz nie wskora zostaly jej 2 dni i won!!!! :-D

a ze ona brudas ...to nawet moja ciotka powiedziala jak na chwile zajrzala do pokoju gdzie oni spia...i sie zdziwila ze wogole mozna tak zyc...wiec sie nie czepiam ...tylko poprostu siostra jest brudas :ico_szoking:


aniaaa blanaka26to o pieniazkach ...wiem ze macie racje i dla mnie to oczywiste....ale moj M. jakos nie kuma...nie jest to ogromny problem bo zawsze i tak sobie cos tak kupie ze on nie wie ale nie powinno tak byc... :ico_sorki: bo to naprawde nie sa jego tylko poieniadze...ja dostaje macierzynski plus wlasnie zaplacili benefit na Szymka :ico_brawa_01: wiec doslownie to sa nasze pieniadze ...a wujo niech mu wytlumaczy ze dla kobiety to wazne moc sobie cos kupic ..i ze on tylko na tym zyska...na zasadzie bede miala lepszy humor to i dla niego bedzie lepiej :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 02-07-2011, 23:00 ]
magda1614 super zdjecie!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Filip bardzo do Kacperka podobny :ico_brawa_01: jak 2 kropelki wody...a Ciebie nie wiem czemu ale sobie zupelnie inaczej wyobrazalam ....bylam pewna ze jestes szatynka :ico_wstydzioch: nie pytaj czemu....b o przecziez Kacperek raczej jest blondynem...hmmm.... :ico_wstydzioch:
a co do glowki i piastek to mi sie zdaje ze Szymcio etz nie ciagnie ale jak mu tem test doktor robila w 9 tygodniu to byla zadowolona...wiec nie wiem ...a piastki ...to mi ciezko powiedziec ...bo ona zaciska i pcga do buzi przez wiekszosc czasu :ico_wstydzioch: i to chyba nawet nie z glodu ...tylko dla zabawy :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

02 lip 2011, 23:25

Blanka26, moja też zaczyna się śmiać jak ją ciągnę za rączki :ico_haha_01: :ico_haha_01:

ewelcia1245, a moja z kolei jak jest na pół leżąco to się odgina do tyłu :ico_noniewiem:

magda1614, kurde to ja już nie wiem czy się martwić czy nie :ico_noniewiem: Nic a nic tej główki nie trzyma jak się ją podciąga za łapki, a piąstkę zaciska w tej jednej rączce co ma taki jakby przykurcz. Słyszałam właśnie,że takie zaciskanie to może być objaw wzmożonego napięcia mięśni ale robi to tylko w jednej rączce,a do tego niepokoi mnie to napinanie nóżek :ico_olaboga:
We wtorek idę po skierowanie do neurologa o tą rączkę to jak będę już na wizycie to podpytam o wszystko. Mam nadzieję,że mnie uspokoi i powie,że to wszystko jest w normie.

Zdjęcia super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Jaki Filipek drobniutki :-) normalnie kopia starszego brata :-D :-D :-D
Bardzo ładne z komunii :ico_brawa_01:

tabogucka, fajnie,że miło dzień spędziłaś :-) Na pewno odetchnęłaś i humorek się poprawił :-)
Kurcze,a co do tych pieniążków to M. sam powinien Cię na zakupy wysłać,żeby Ci humorek poprawić :ico_noniewiem:
Ciekawe jak by się czuł M. jak byś Ty pracowała,a on siedział w domu z dzieckiem i jak by sobie chciał coś kupić to byś mu wypominała,że to Twoje pieniądze... Założę się,że było by mu bardzo przykro i pewnie by się wkurzył,że tak mówisz. Spróbuj z nim porozmawiać,bo tak nie powinno być :ico_pocieszyciel:

[ Dodano: 02-07-2011, 23:28 ]
Dzisiaj Roksanka agusi22 kończy 3 miesiące!! :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

02 lip 2011, 23:35

Aniaaa, wiesz co otwieraj jej raczke za kazdym razem jak to widzisz to ona bedzie sie uczyc prawidłowych wzorców ruchowych mi tak neurolog kazała wlasnie robic otwierac raczki jak zaciska i to jest jedyna praca na ta chwilę.A jesli chodzi o ta główke to idz do neurologa on ci wyjasni wszystkie twoje wątpliwości,ja ide juz 3 raz we wtorek ale tak po znajomosci na mój oddział do pracy.Wiesz co jeden lekarz mówi ze jeszcze ma czas a drugi ze jest nie dobrze tak więc ja tez za bardzo nie wiem komu wierzyc.Ale rehabilitacja mu tylko pomoze tak więc jestem zadowolona ze bedę z nim chodzic a ja skonczylam rehabilitację przecież ale co do dzieci to mam teorie nie praktykę :ico_sorki:
kopia starszego brata :-D :-D :-D
własnie tak jest a oni sa kopią dosłowna tatusia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 02-07-2011, 23:36 ]
Dzisiaj Roksanka agusi22 kończy 3 miesiące!! :ico_buziaczki_big:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 02-07-2011, 23:37 ]
a moja z kolei jak jest na pół leżąco to się odgina do tyłu :ico_noniewiem:
i chyba to jest niepokojące wiesz najbardziej to tez powiedz lekarzowi mój synek jak nie chce jeśc to czasami tak robi :ico_sorki: a twoja córcia w jakich sytuacjach tak robi??

[ Dodano: 02-07-2011, 23:38 ]
No nic noc nastała a ja uciekam synka karmic i spac,dobranoc kobietki

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

03 lip 2011, 00:02

a ja skonczylam rehabilitację przecież ale co do dzieci to mam teorie nie praktykę :ico_sorki:
To teraz będziesz miała trochę praktyki :ico_oczko:

Właśnie staram się tą rączkę otwierać i daję jej zabawki,żeby trzymała też w tej rączce,bo tylko tą drugą wszystko łapie i wyraźnie widać różnicę w rączkach przy zabawie. Mam nadzieję,że nas skierują na rehabilitację,bo wątpię,żebym sama w domu dała radę tą rączkę rozćwiczyć tak jak powinno być,a przecież to prawa, więc musi być sprawna.
Martyśka tak się właśnie wygina jak jest na pół leżąco, czasami na rękach jak jest to tak robi i napina nóżki,a przy karmieniu czasami też się zdarza,że nóżki wysztywnia i główkę do tyłu odgina :ico_noniewiem:
Też się martwię,że jak jest na rękach i patrzy w lewo to ma proste plecki,a jak odwróci główkę w prawo to automatycznie plecki się zginają w bok (wygląda to jak literka C) i główka leci bardziej w dół, no i jeszcze te stópki,że tak ociera o siebie i mało nóżki podnosi,a częściej trze stopami o podłoże... Jedni mówią,że tak czasem dzieci mają,a inni,że to może być objaw tego wzmożonego napięcia... I bądź tu mądry... :ico_noniewiem: Nie może mieć gołych stópek,bo zaraz sobie skórę ściera i całe ma czerwone :ico_olaboga:
Jejku już bym chciała iść na tą wizytę,a tu jeszcze pewnie będzie trzeba długo czekać na termin :ico_noniewiem: a ja siedzę po nocach i martwię się cały czas :ico_placzek:

Ostatnio zaczęła podpierać się piętami i podnosi nonono do góry. Robią tak Wasze maluszki ??

Starsza śpi, nakarmiłam właśnie małą głodomorrę i będę się zbierała do łóżeczka. Poczytam książkę to pewnie mnie uśpi szybciutko :ico_haha_01:

Dobranoc dziewczyny :ico_papa:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

03 lip 2011, 10:50

Ostatnio zaczęła podpierać się piętami i podnosi nonono do góry. Robią tak Wasze maluszki ??
taki jakby mostek chciala zrobic? to jest prawidłowe w 4mż dzieci tak zaczynają robic

wiesz co zrób u niej taki test połóz ją pleckach i sama obróc jej gloew np w prawą strone i zobacz jak sie zachowają rączka i nózka po stronie twarzy czy bedą proste czy ugięte.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

03 lip 2011, 12:12

Aniaaa, ja właśnie czytałam w internecie o tym:
jak odwróci główkę w prawo to automatycznie plecki się zginają w bok (wygląda to jak literka C)
zgina się w taką łódeczkę, powiedz o tym lekarzowi


ja też z moim wybiorę się do pediatry, a póxniej do neurologa, choć czasami trzyma głowkę jak go podnoszę a czasami się tylko śmieje. Dziś np. od rana jak go podnosiłam to za każdym razem trzymał głowę z tym zabójczym uśmiechem :-D
Jejku już bym chciała iść na tą wizytę,a tu jeszcze pewnie będzie trzeba długo czekać na termin
u nas też pewnie będzie trzeba iść prywatnie, bo w szpitalu dzieciecym pracują na rejestracji takie prukwy, że nawet im się słuchawki nie chce podnieść. nienawidzę tego miejsca. ten szpital ma najgorszą opinię w całym województwie.


ileż jest niepewności przy wychowaniu takiego malucha :ico_olaboga:


magda1614, może i niejadek, ale rośnie Ci syn pięknie. kawał chłopaka z niego. I potwierdzam, podobny bardzo do brata :-) super masz synów!

Ostatnio zaczęła podpierać się piętami i podnosi nonono do góry. Robią tak Wasze maluszki ??
mój rzadko, tylko jak się mocno zdenerwuje

tabogucka, fajnie, ze sobie wypoczęłaś, tego właśnie było Ci trzeba. A "gość" wyjeżdża jutro czy we wtorek???

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości