Awatar użytkownika
kabi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2010, 17:41

13 lip 2011, 13:16

Tak jak najbardziej zadowolona byłam, najlepiej jednak się na własniej skórze przekonać.
Pozdrawiam

Jasnooka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:19

18 lip 2011, 15:40

Ja mam takie podejście. Zawsze staram się chodzić na kasę NFZ - w końcu po coś płacę te składki zdrowotne. Problem jest tylko ze specjalistami, do których na szczęście często nie muszę chodzić. Tylko jak coś wypadnie to trzeba czekać... pół roku lub więcej. Wtedy oczywiście nie mam wyboru, prywatnie za własne.
Kiedyś znalazłam taką stronę usunięte przez moderatora z lekarzami i jak dobrze się poszuka to można znaleźć całkiem tanie wizyty prywatne.
link usunięty przez obsługę forum

Tylko jakby nie liczyć wizyta u lekarza obojętnie jakiej specjalności czy specjalizacji, zwała to jak zwał, to wydatek 60-100zł, a ja oprócz tego składkę zdrowotną płacę. Więc gdzie są nasze pieniądze?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 17:02 przez Jasnooka, łącznie zmieniany 1 raz.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Prywatnie czy państwowo

30 gru 2014, 00:24

Nigdy bym nie miała cierpliwości do tego, żeby czekać w państwowej klinice

magda86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2014, 23:11

Re: Prywatnie czy państwowo

10 lut 2015, 23:08

ostatnio w mojej miejscowości została otwarta prywatna przychodnia. Będę więc mieć okazje na własnej skórze przekonać czy wolę państwową czy prywatną służbę zdrowia. Do internisty czy pediatry można chodzić w ramach NFZ. Usługę pozostałych specjalistów trzeba zapłacić.
Zdecydowanie wole korzystać z usług lekarza prywatnie. Jakość obsługi jest zdecydowanie wyższa a co najważniejsze nie ma kolejek. Wizytę można zamówić praktycznie z dnia na dzień :)

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: Prywatnie czy państwowo

12 lut 2015, 13:28

Państwowo jest pewniej, chyba, że nie ma wyjścia to prywatnie. Prywatnie nas jednak nigdy z niczego powazniejszego nie wyleczą, bo to przecież kosztuje.

Szalonn
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:02

Re: Prywatnie czy państwowo

14 lut 2015, 21:36

Hm... Ja raczej preferuje prywatnie. Mam złe doświadczenia z nfz, kolejki, długi czas oczekiwania w miesiącach, a to niechcący się usunął zapis... i nie wierzący lekarze że przychodzimy do nich z problemem a nie z kaprysem... :ico_zly:

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Prywatnie czy państwowo

12 mar 2015, 08:04

Kolejki i długi czas oczekiwania to jedno ale podejście i nieuprzejmość lekarzy z nfz-tu przechodzi ludzkie pojęcie. Mnie ostatnio zwyzywano że jak jestem mądrzejsza to mam sama się leczyc... Dlatego mam zamiar wykupić pakiet z http://www.pakietymedyczne.info.pl/ Nie pozwolę sobie na takie traktowanie.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Prywatnie czy państwowo

17 mar 2015, 12:24

Też wolę prywatnie. Jakoś bezpieczniej jest.

Awatar użytkownika
pollyanger
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2013, 18:36

Re: Prywatnie czy państwowo

19 mar 2015, 18:30

Ja zaczęłam chodzić do ginekologa do MedicHouse, znajoma bywa tam z dzieckiem - chwali sobie. Jak dla mnie jest ok i prawdopodobnie będę tam dalej chodzić. Taka forma korzystania z pomocy lekarskiej odpowiada mi najbardziej - klinika.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Prywatnie czy państwowo

20 mar 2015, 15:34

Ja zaczęłam chodzić do ginekologa do MedicHouse, znajoma bywa tam z dzieckiem - chwali sobie. Jak dla mnie jest ok i prawdopodobnie będę tam dalej chodzić. Taka forma korzystania z pomocy lekarskiej odpowiada mi najbardziej - klinika.
W jakim mieście?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość