Awatar użytkownika
Perła
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:09

19 lip 2011, 00:39

otóż właśnie żadnego, a podpisano, ze zdjęcia pochądzą z mojej hodowli

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 lip 2011, 00:42

podpisano, ze zdjęcia pochądzą z mojej hodowli
obawiam sie ze moni tez do tego nie dojdzie, bo pewnie znazła w necie a zakładam ze nie pamieta które z jakiej hodowli...

Awatar użytkownika
Perła
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:09

19 lip 2011, 00:45

nie wolno ot tak sobie pobierać zdjęć z netu i jeszcze do tego nierzetelnie ich prezentować

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 lip 2011, 00:49

nie wolno ot tak sobie pobierać zdjęć z netu i jeszcze do tego nierzetelnie ich prezentować
zgadzam się, jednak zakładam, że gdzies one musiały byc tak podpisane.. o to juz trzeba zapytać moni..

Awatar użytkownika
Perła
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:09

19 lip 2011, 00:54

a teraz trochę z innej beczki...

poczytałam trochę w tym wątku i... jest dużo uczuć, dobrych rad, ale i dużo błędnych rozumowań, sprzeczności a nawet strasznych niedorzeczności

jeśli w jakimś temacie będzie Was coś interesowało, czy to żywienie, czy pielęgnacji, zachowanie, zdrowie... inne, to chętnie się z Wami podzielę swoimi doświadczeniami, przeżyciami

dużo można poczytać też na mojej stronie i wcale nie musi się to odnosić tylko do rasy Maine Coon, jak np o kastracji/sterylizacji

:-)

[ Dodano: 19-07-2011, 00:55 ]
nie wolno ot tak sobie pobierać zdjęć z netu i jeszcze do tego nierzetelnie ich prezentować
zgadzam się, jednak zakładam, że gdzies one musiały byc tak podpisane.. o to juz trzeba zapytać moni..
no też dlatego właśnie zapytałam :)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 lip 2011, 00:56

ale i dużo błędnych rozumowań, sprzeczności a nawet strasznych niedorzeczności
a np? tak juz ku wyjasnieniu :)
ja oczywiscie mam pytanie
czy kociak ktory gryzie z tego wyrasta? jezeli jego ulubioną zabawą jest atakowanie wszystkiego co sie rusza łącznie z nogami i rekami albo i przede wszystkim :ico_noniewiem:

[ Dodano: 19-07-2011, 00:56 ]
no też dlatego właśnie zapytałam :)
mysle ze niebawem się (nie) dowiemy :-D

[ Dodano: 19-07-2011, 01:02 ]
o mam jeszcze jedno pytanie :-D
moja kicia po prostu pozera wszystko! no i tak niby dziecko to niech je
ja trzymałam się zasady ze mokre 2 razy dziennie rano i wieczorem i cały dzien suche
ale okazuje sie ze chyba mnie wyczaiła ze jak zaczyna się drzec w niebogłosy to dam jej mokrej karmy - a mi jej szkoda ze głodna i daje 4 razy dziennie
to kotek co ma 4 miesiace potrafi zjesc 4 saszetki mokrej karmy i jeszcze miche suchej...
boje sie ze bedzie wazyc 10 kg i co ja z nią zrobie... jak odchudze.. ?

Awatar użytkownika
Perła
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:09

19 lip 2011, 01:09

niedorzeczność- rude koty są chorowite i szybko odchodzą

po salcesonie super kondycja i lśniąca sierść

sprzeczność- kupować kotu podroby i zburzyć się, że pierś z kurczaka za droga i jednocześnie ubolewać nad rozwolnieniem po biedronkowych puszkach

mówić o trosce i miłości do kota i jednocześnie wypuszczać go luzem z domu narażając w ten sposób na choroby, wypadki a często i śmierć

i jeszcze kilka różnych

to były te gorsze przykłady

co do gryzienia- zależy w jakim wieku jest kotek

[ Dodano: 19-07-2011, 01:21 ]
to kicia ma teraz 4 miesiące?

rzucanie się na nogi, polowanie, gryzienie to nic innego jak w tym wieku zabawy rówieśnicze kotów
w ten sposób uczą się polować, ale i ustanawiać hierarchie w stadzie

kotek sam sie nie oduczy- musicie sami go oduczyć
po pierwsze trzeba zabraniać mu tak postępować przez delikatne odsunięcie ręki, przez delikatne syknięcie "sss", że boli, nie bawić się z nim rękoma czy nogą prowokując go do takich zachowań,
mówić "nie wolni" i zabierać nogę jednocześnie zajmując go zabawką (odwracanie uwagi)
to takie podstawowe rzeczy, ale konsekwentnie powtarzane przyniosą efekt

jedzenie
kotek powinien mieć w misce cały czas, przez całą dobę dostępna suchą karmę (dobrej jakości dobrze zbilansowana- dlaczego to takie ważne następnym razem) i tylko raz dziennie o stałej porze mokre jedzenie, czyli coś z puszki, saszetki
jeśli puszka ma 80g to powinien dostać pół i drugie pół następnego dnia
jeśli to wyje i dalej patrzy głodny to następnym razem zmieszać z połówka puszki nieco suchej
częste (dwa razy to już częste) podawanie kotu mokrego zaburza jego łaknienie, prowadzi do grymaszenia i coraz większych problemów z kamieniem, tycia i innych
mokra karma powinna być traktowana nie jak pokarm a jak smakołyk, bo tyle tak naprawdę wnosi, czyli nic, bo jest tylko pusta kalorią i rozpychaczem żołądka

PS z góry przepraszam za ewentualane literówki we wszystkich swoich postach, ale mam tendencję do przestawiania liter lub "zjadania" polskich znaków pisząc na klawiaturze

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 lip 2011, 01:24

Perła, matko moja kicia potrafi zjesc 300 g mokrej karmy dziennie!!!
dostaje ja jak zaczyna sie "drzec" a robi to bardzo umiejetnie
co do jakosci to karmie ja royalem wiec chyba to dobra karma...
czyli teraz tak gwałtownie zmienic jej sposob jedenia i wrocic do poprzedniego? sucha ciagle - zreszta tak ma a mokra raz dziennie gora dwa ?
juz słysze te jej jęki ;-)

[ Dodano: 19-07-2011, 01:31 ]
rude koty są chorowite i szybko odchodzą

po salcesonie super kondycja i lśniąca sierść
serio to tu jest ? :-D

Awatar użytkownika
Perła
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2011, 23:09

19 lip 2011, 01:33

jak wymusza, to już powoli zaczyna się problem
powoli będzie jeść coraz mniej suchej a coraz więcej mokrej, ale to nie koniec potem zacznie wybrzydzać w mokrej i coraz mniej rodzajów smaków będzie akceptować aż dojdziecie ona do kompletnego maruderstwa a Ty do rwania włosów z głowy a do tego problem z otyłością, brak minerałów i witamin, problemy z dziąsłami, sierścią itd itd

radykalne zmiany są złe, dlatego powoli musisz zejść do połowy puszki
najpierw zacznij zmniejszać drugą porcję, aż po 7 dniach wyeliminujesz ja całkiem
potem zmniejszaj z pierwszej ilość mokrego dosypując po odrobinie suchego tak, zęby mokrego zmniejszało się a suchego przybywało (to będzie po szczypcie każdego dnia i po kolejnym tygodniu powinnaś mieć już 40g mokrego i małą garsteczkę w tym suchego
kicia będzie szczęśliwa, syta i zje przy tym wartościowo

[ Dodano: 19-07-2011, 01:34 ]
pytasz czy serio o salcesonie? tak :ico_haha_01:

[ Dodano: 19-07-2011, 01:47 ]
dodam jeszcze, ze prawidłowo odżywiany kotek wypróżnia się raz dziennie zwartą uformowaną k...ą o delikatnej, niemal subtelnej woni


mokre karmy w nadmiarze prowadzą do tworzenia sie zbyt dużej ilości gazów i wzdętych brzuszków lub do nieprawidłowego wchłaniania wody z jet co znów kończy się zbyt częstymi wypróżnieniami, zbyt luźnymi a te z kolei prowadza w czasie do problemów jelitowych

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

19 lip 2011, 12:07

o delikatnej, niemal subtelnej woni
:ico_szoking: :ico_szoking: moj kotek załatwia sie raz gora 2 razy dziennie i fakt kupka jest coraz luzniejsza
a smierdzi tak ze ja prawie przytomnosc trace jak to sprzatam
do tego uzywam zwirku tylko siulikonowego i z poczatku było super, on wcale nie smierdział
a teraz :ico_szoking: musze co pare dni wymienic wszystko choc wczesniej miałam 2 tygodnie

Dałam Lilce tą mieszankę mokra z suchą, polizała i darła sie :-/ ale poszłam sobie bo ona jak dziecko, kiedy widzi ze ja nie reaguje daje sobie spokoj
i nie zjadła
:ico_noniewiem:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość