Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

19 lip 2011, 07:56

Gwona, to szkoda... Ale na pewno dasz sobie rade i bez niego!

a ja się muszę pochwalić, że dziś mój synek praktycznie przespał całą noc, bo od 21 do 5.30 :ico_sorki:

No a wczoraj w końcu załapał i teraz się bez problemu podnosi do siadu jak go za rączki chwytam :ico_brawa_01:

dobra, tyle z osiągnięć Witka :-)

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

19 lip 2011, 08:48

Czesc dziewczyny
ja na chwilke bo maly spi a ja mam maseczke na twarzy... :-D fajnie byc na wakacjach...troche podczytalam...
wiec o jedzeniu np.kielbasek z grilla ja bym sie nie przejmowala ...wiecie co sie okazalo ....bylma z Szymkiem u pediatry alergologa...doktor powiedziala ze na dana chwile nie widzi zeby to bylo atpopwe zapalenie skory zwiazane z alergia nnp.na mleko krowie bo Szymek milaby tez taki suchy szorstki brzuszek i za uszami....hmmm...ale na wszelki wypadek kazala nie jezsc zadnego mleka ani krowiego ano koziego :ico_szoking: ani nawet sojowego :ico_szoking: :ico_szoking: jesli uwazam ze to mu szkodzi....
ale bedac u babci nie napic sie mleka prosto od krowy i zjesc swiezego bialego serka to grzech...wiec zrobilam sobie caly dzien mleczny :-D :-D :-D i....malemu nic ani jednej krosteczki ...brzusio tez nie bolal :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
jestem pozytywnie zszokowana :ico_sorki:
wiec od tamtej pory jem juz nabial...i obserwuje malego ale wyglada na to ze czas diety koziej skonczyl sie na dobre :ico_brawa_01:


a co do wagi ...to jestem znow pozytywnie zszokowana...maly 30 czerwca wazyl 6.14kg a 16 lipca juz 6865g :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
zarlok maly ...nawet pytalam pani dokotr czy nie za gruby jest ale powiedziala ze narazie jest okey :ico_brawa_01:


kasa i zakupy...moj M. tez tylko w firmowych sklepach robi zakupy...fakt ze zadko ale kwota jest konkretna :ico_puknij: a mnie to sie czepia ze kupuje sobie jakies szmatki z agrosze :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: -fakt ze czesto.... :ico_wstydzioch:


pogoda w Pl rozna ...raz goraco az maly z wyrzutem na mnie caly dzien patrzyl ze go do tropikow przywiozlam :ico_haha_01: bo nie mogl z tego goraca caly dzien usnac...a mam tylko fotelik na kolkach wiec naprawde ma goracy wozek :ico_olaboga:


gwonawitaj!!! Szkoda ze sie tata nie spisuje...ale za to Ty sobie pewnie fantastycznie radzisz.... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
moj m.tez mysli ze ja to mam dzien w dzien wakacje...bo slysze ze ja to caly dzien w domu siedze :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: ...ah te chlopy szkoda gadac...

dobra mamusie sorry ze tak o sobie ale strasznie chcialam wpasc bo mi jednak forumka brakuje... :ico_sorki:

ah jeszcze jedno ...
zrobilam Szymkowi to szczepionke na rota wirusy ...ktoras z was tez sie skusila???strasznie drogie to cholerstwo....300zl pierwsza dawka 135zl wizyta plus 300zl druga dawka (ktora sama juz dam w Londynie)...i musze to przewiezc przez granice w temperaturze 2-8 stopni...hmmm...
AniaaaTy chyba wozilas szczepionki...powiedz jak prosze...bo nie moge tego zamrozic...i sie stresuje bo nie mam pomyslu....

dobra teraz sie zegnam!!!ale napewno sie odezwe jeszcze bo jestem w Wawie do piatku :-D

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

19 lip 2011, 09:26

Gwona witaj dawno Cie nie bylo no mi tez przykro ze ten twoj nie dorósl do roli ojca wpadaj czesciej ja jak mam jakis problem zawsze mi pomaga jak tu zajrze wygadam sie i wogole ;))
caly czas przez to wszystko przechodzimy razem jeszcze jakis czas temu z brzuszkami pozniej po porodzie a teraz nasze dzieci takie duze ;)) :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i co najwazniejsze zdrowe ;))
wczoraj nie płakala wiec moze rzeczywiscie to tak po jednej kiełbasce za to mocno jej sie dzis ulało cała mokra bylam bo akurat lezala na moim brzuszku wszystko do prania wlacznie z posciela ...
Tabogucka ciesze sie ze malutki nie ma alergi i mozesz jesc nabial mi sie wydaje ze moja tez nie ma bo tylko czasem ja cos wysypie a teraz jest np ok
a ja się muszę pochwalić, że dziś mój synek praktycznie przespał całą noc, bo od 21 do 5.30
no pieknie moja czasem tez jej sie tak uda raz nawet dopiero o 7 ja nakarmilam a dzis jak zasnela o 21 to o 4 i pozniej o 8 wiec tez juz ladnie spi :ico_brawa_01:
No a wczoraj w końcu załapał i teraz się bez problemu podnosi do siadu jak go za rączki chwytam
brawo fajnie tak obserwowac jak z dnia na dzien nasze dzieciaczki sie rozwijaja :ico_brawa_01:
moja jak lezy to sie siluje zeby głowe podniesc i jak chwyce za raczki to sie usmiecha i sciska mocno i chce usiasc i jak nie moze to sie cala czerwona robi i denerwuje sie ;) ale glowke tez ładnie trzyma

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

19 lip 2011, 10:49

obiecane fotki
Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 20:36 przez agusia22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 lip 2011, 11:17

witajcie
ja dziś wstałam w bardzo depresyjnym stanie. odchudzam się, jem bardzo mało, a ostatni posiłek zjadam przed 17 i przez to mam okropne koszmary od kilku dni. dosłownie boję się zasypiać. śnią mi się rodzice, mąż, siostra. Dziś wstałam i się rozpłakałam. Jestem w kropce, bo strasznie źle się czuję w swoim ciele, czuję się gruba, brzuch mi sterczy, patrzę na swoje ciuchy sprzed ciąży i marzę, że je wkrótce założę.
w nocy była taka straszna burza, pioruny tak waliły, że aż futryny w oknach trzeszczały :ico_olaboga:

napisałyście tyle, że nie pamiętam już połowy co miałąm napisać

Dobrusia, a powiedz mi wyparzasz butelki jak podajesz małemu mleko????
Taki wypad pod namiot fajny, my jeździmy na działkę, tam mamy przyczepę, ale tylko raz nocowaliśmy, bo z dziećmi strasznie się zmęczyłam, nie miałam ich jak umyć, komary cięły, bo to w okolicach jezior, gorąc, że nie ma gdzie się podziać, no i jak posiedziałam taka kiepsko umyta 2 dni to zaczęłam się wszytskiego brzydzić i zawinęliśmy się do domu. Teraz jeździmy, ale wracamy na noc do domu.
Młodziutka jesteś, zazdroszczę :ico_oczko:

Gwona witaj, przykro mi, że jednak wybrał kolegów a nie Was!!!

agusia22, piękne zdjęcia, Twoja malutka już nie taka malutka :-) śliczna :-)

patrycjaaa ja też potwierdzam, że Blaneczka do taty podobna. Śliczna jest :-)
tacie zresztą też nic nie brakuje :ico_oczko:

tabogucka, witaj, fajnie, że wypoczywasz. No i super, że Szymuś tak pięknie rośnie. Mleczko prosto od krowy???heh kiedy ja je piłam, chyba z 15 lat temu :ico_haha_01:
a co do przewożenia szczepionek, zapytaj w aptece, bo teścioa mi przynosiła taką torebkę termiczną, która trzyma chłód

[ Dodano: 19-07-2011, 11:20 ]
FIntifluszka, o Pola wysoka będzie, ale Wy chyba też wysocy co????

Aniaaa no to trzymam kciuki aby waga Martynki rosła szybciej
a ja się muszę pochwalić, że dziś mój synek praktycznie przespał całą noc, bo od 21 do 5.30
:ico_brawa_01: mój też tak śpi, ale u mnie 5.30 to jeszcze noc :-D

idę zajrzę do tej mojej zupy.

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

19 lip 2011, 12:03

Agusia sliczne zdjecia
Blanka nie martw sie masz jeszcze czas przeciez nie tak dawno urodzilas ja tez mam jeszcze brzuszek i taki pomarszczony i duzo rozstepow ale mam to gzies wiem ze za jakis czas bedzie lepiej glowa do gory mi moj K nie pozwala na takie kompleksy na kazdym kroku mi pokazuje jak mu sie podobam i pewno dlatego o tym nie mysle ;)

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

19 lip 2011, 12:18

czesc dziewczyny.

Blanka, kochana nie zameczaj sie tak :ico_sorki: ja tez miewam takie stany, ale powaznie-to nie jest najwazniejsze... jesli masz czas to polecam raczej jakis aerobik, albo popularna ostatnio zumbe, bo to podnosi motywacje i poprawia nastroj, potwierdza to wiele moich kolezanek, sama bym chetnie skozystala, ale teraz nie mam zwyczajnie mozliwosci :ico_olaboga: ostatecznie poszlam kilka razy na solarium jak w PL bylam-nigdy tego nie robie, ale bylam w kropce... opalone cialko tak nie straszy :ico_oczko: nie katuj sie tak dieta, bo sobie jeszcze gorszego klopotu zrobisz... :ico_sorki: nie wiem tez jak twoj maz, ale moj mi bardzo pomaga w zaakceptowaniu mojego "nowego" ciala :ico_noniewiem: to tez sie liczy...
bo z dziećmi strasznie się zmęczyłam, nie miałam ich jak umyć, komary cięły, bo to w okolicach jezior, gorąc, że nie ma gdzie się podziać, no i jak posiedziałam taka kiepsko umyta 2 dni to zaczęłam się wszytskiego brzydzić
haha, no ja mam tak samo... wszystko ok, ale jak jest ogolny problem z toaleta dla dzieci i dla mnie to mi sie odechciewa szybko :ico_haha_01:
Pola wysoka będzie, ale Wy chyba też wysocy co????
ja tam jestem raczej srednia :ico_oczko: bo mam 167cm, ale moj maz ma 184... a u Polki ta waga urodzeniowa to mysle genetyczne :ico_noniewiem: kuby ojciec ma 190cm, a kuby brat ok 193 i oni sie rodzili jako takie 5 kilowe koloski, wiec mozliwe, ze i Pola bedzie wysoka, aczkolwiek nie jest wcale powiedziane, ze tak bedzie :-)
nie widzi zeby to bylo atpopwe zapalenie skory zwiazane z alergia nnp.na mleko krowie bo Szymek milaby tez taki suchy szorstki brzuszek i za uszami...
Ha, no to Polka moja tak ma, a moj lekarz mowi, ze to nie alergia na mleko krowie :ico_noniewiem: choc wlasciwie wrocilam do kosmetykow hipp i jest lepiej :ico_noniewiem: ale serio co lekarz to co innego gada :ico_puknij:
mój też tak śpi, ale u mnie 5.30 to jeszcze noc :-D
:ico_haha_01: dokladnie, Pola tak spi od poczatku praktycznie :ico_oczko: ale nauczylam ja jeszcze zasypiac przy cycu i potrafi nawet do 8 lub 9 pospac-to ja rozumiem! :ico_haha_01:

Aniaa, moja Pola tez malo przybiera, ale ani ja sie tym nie przejmuje, ani lekarz... nie przejawia glodu i sie dobrze rozwija, wiec nie widze problemu-teraz wazy ok 6200, a przy urodzeniu miala 4960, wiec przyrost jest malutki, bo tu dzieci dwoja wage urodzeniowa juz... a szkoda by bylo od cyca odstawiac jesli nie masz problemow z pokarmem i karmieniem...

Sejana dzwonila do mnie pani od elterngeldu i mowila, ze musze miec jakis papier z urzedu dla obcokrajowcow :ico_noniewiem: wiesz o co chodzi? mialas cos takiego?? chyba tego elterngeldu nie zalatwie, bo nie mam jak jezdzic za tymi papierami wszystkimi :ico_puknij:

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

19 lip 2011, 14:28

ja dziś wstałam w bardzo depresyjnym stanie.
oj, to niedobrze... Fintifluszka ma rację, to nie jest najważniejsze.
Pomyśl sobie jakie życie jest piękne, masz dwoje pięknych zdrowych dzieci, one dają szczęście i dla nich warto żyć na tym świecie :-)
I ja też nie jestem za takimi dietami drastycznymi, trzeba jeść, a nie się katować... Tylko odpowiednio dobierać produkty, i największe rezultaty daje ruch :-)
a powiedz mi wyparzasz butelki jak podajesz małemu mleko????
Tak, wyparzam, mam 4 butelki i jak są wszystkie już od mleka to tylko płucze wodą i wyparzam hurtem :-D
:ico_brawa_01: mój też tak śpi, ale u mnie 5.30 to jeszcze noc :-D
oj u mnie też :-D ale on wcześniej to max się o 4 budził, więc chociaż te 1,5 h mogę spać ciurkiem dłużej :-)
Widzicie, wasz maluchy to są super, śpią tak długo :ico_sorki:

tabogucka, to super, że możesz już normalnie nabiał jeść, pewnie miałaś już dość tego koziego mleka :-)
co do szczepionki to ja bym włożyła w tą torbę termiczną i dodatkowo do termosu jeszcze, który wcześniej otwarty w zamrażarce trochę siedział. Gdzieś czytałam, że ktoś tak zrobił i było ok.

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

19 lip 2011, 15:04

hej dziewczyny
my byliśmy na sczepieniu ale ze szczepiania nonono
tak jak i u ani u nas brakuje szczepionek
czekają aż mają dostać
mam dzwonic w czwartek czy już są
mała zważona i zmierzona
i mała mało przytyła bo tylko 240 g w 3 tygodnie
wzrost podobie jak ostatnio
więc sie trochę zmartwiałm
ale pani pediatra kazał zrobic badanie krwi i moczu jutro
o potem do niej zajsc pokazac co i jak
oprócz tego od dziś mam jej podawać zupki jarzynowe
i pierwszy posiłek mamy już za sobą
cała buzia uciapana :ico_olaboga:
fajniy widok
mam nadzieje że wymiki beda ok
myślicie że to przez to że noce przesypia ładnie???

ale tak jest fajniutka bawi się śmieje ,na brzuszku kołyskę robi,grzechotki bez problemu do rączki łapie
zobaczymy jutro

upał u nas okropny
a dajecie już jakiś owoc jabłuszko albo coś?

co do diet to ja też myśle że niema co sie katować,zrezygnowac ze słydyczy,jesc mało a czesto,pic dużo wody i jesc warzyw i waga powinna się obniżyc

ja waże teraz 64 chciałabym jeszce chiciaz 4 kg stracic

za to mam inny okropny problem a z tym już jest ciężej
celulit :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
smaruję kremami różnym ,piję duzo wody ale nic nie pomaga
pewnie ruchu by się wiecej przydało :ico_sorki:

dziewczyny jak pobrac mocz do badania dziewczynce?

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

19 lip 2011, 15:29

Aga, mysle, ze powinnas pojsc do apteki i spytac o woreczek na mocz dla dziewuszki, dla chlopcow sa takie specjalne ktore sie przykleja wokol siusiaka to i dla dziewczynek jakies musza miec :ico_oczko:

I wlasnie ja tez myslalam juz o tym, ze moze Pola tak malo przybiera, bo spi cala noc, a wiadomo tyle godzin bez jedzenia :ico_noniewiem: no i podobno w nocy to mleczko tresciwsze jest...
I Pola tez sie super rozwija, jak patrze w Gabriela ksiazeczke "osiagow" to Pola jest jakby o miesiac do przodu ze wszystkim w porownaniu do brata :ico_noniewiem: i nie jest glodna, nie placze, mysle wiec ze wszystko jest ok :ico_oczko: i u Paulinki pewnie tez :-)
okropny problem a z tym już jest ciężej
celulit
heh, no tak... wlasnie mi solarium troche pomoglo, bo tak nie widac tych muld :ico_haha_01: ruch fizyczny jest potrzebny na to, ale skad tu wziac czas?? :ico_olaboga:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości