elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 sie 2011, 10:54

Pati no tak to z psami jest trzeba wytresować, a jak nie ma komu to tak bywa, a te małe pimpki to fakt, wariaty agresywne strasznie - ja bym się go pozbyła jak mam być szczera, wiem, że pies to nie zabawka na chwilę ale dzieci ważniejsze.
Moja kumpela ma wilczurzycę, która toleruje tylko ją jako swoją pania i nawet syn nie może koło niej usiąść bo się rzuca - tyle że syn już starszy to jakoś radę dają, ale dla mnie to nienormalne, bo kiedyś może zrobić krzywdę.
W PL mieliśmy też suczke młodą i jak wyjeżdżaliśmy to została u teściów ale mówiliśmy by ją oddali komuś, bo ona się rzucała do mojej siostrzenicy, i bałam się, że zacznie rzucać się i do szwagierki malucha (bo zaszła w ciażę) ale nie oddali i jakoś jest ok, nie rzuca się już na dzieci - ale ja byłam za wydaniem jej by później nikt mi nie mówił, że psa im zostawiłąm a on gryzie

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

28 sie 2011, 10:56

ja tylko na chwilkę poczęstować Was wirtualną kawką i ciasteczkiem imieninowym

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

28 sie 2011, 11:27

kwiatunio wszystkiego najlepszego z okazji imien :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

elibell, i tak zrobie, tylko nie wiem gdzie ja oddac, myslalam o uspieniu, ale nie wiem czy zdrowego psa uspia szczegolnie w Niemczech, oni maja nasrane w glowach, psy lepiej traktuja niz ludzi, albo do schroniska,tylko musze sie dowiedziec czy za darmo sie oddaje czy trzeba placic, bo nie mam pojecia

A swoja droga dzis 28 faktycznie, ja tez mam imieniny
A wiec stawiam i ja
Obrazek

Jak mi sie w glowie kreci, wypilam juz kawe, myslalam, ze bedzie lepiej, a tu nic :ico_olaboga:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 sie 2011, 12:21

kwiatunio, i Pati85, ale smakołyki, szkoda że tylko wirtualnie, mniami, smaka narobiłyście ogromnego:)
A przede wszystkim wszystkiego Najlepszego Wam życzę z okazji imienin:):):)

Pati85, tutaj też pies jest ważniejszy jak wielu ludzi, w hierarhi stoi nawet przed meżczyzną:) i w sumie nie wiem jak wygląda kwestia uśpienia, pewno i można ale musi być na coś chory, a do schroniska oddać najlepiej może ktoś będzie chciał takiego małego łobuza jednak:) Ja to też ze względu na ogromne koszta w utrzymaniu psa teraz bym się nie zdecydowała, bo musisz psiaka ubezpieczyć a to jakieś 60 funia miesiecznie by w razie choroby sie nie martwić (a wiadome jak teraz te wszystkie psiaki chorują czasem gorzej jak ludzie) a koszta leczenia u nas sa spore, kumpeli jak pies na uszy zachorował to wydała kilka stówek na leki, niby ubezpieczalnia oddaje powyżej 80 funtów, ale 80 funia to ja na siebie nie wydaję w czasie choroby - zmieniło mi się tutaj podejście do zwierząt i to bardzo. Inna koleżanka oddała psa do weterynarza na noc, bo wymiotował, nie wiedzieli co mu jest i za to że przenocował sobie poza domem i za popatrzenie od czego to może być 1000 poszło się szczypać, jej jakbym miała tysiac dziś to bym wycieczke dla całej rodziny szukała a nie na psa wydawała hahaha. Jaka ja okrutna:)

Sosik przygotowany, ciasto na kopytka także, młoda położyłam, ale nie chce jeszcze zasnać, a że ja nie moge się położyć, czekam az ona uśnie by iść prysznic chociaż wziąć i za kopytka się wezmę:)

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

28 sie 2011, 12:26

Mam juz jej dosc, nienawidze tej suki, z reszta ona n ie lubi dzieci, rzuca sie na Eryka ile razy juz go ugryzla
Wiesz co ja uważam że troszku winy jest waszej bo pies skoro jest zamknięty cały dzień w sypialni tak ? Dobrze zrozumiałam .To on broni swojego, nie jest wybiegany wybawiony więc może dlatego tez agresywny,nie poświęcacie mu czasu więc jest zazdrosny o małego, a to że małego gryzie to ja bym psa nie obwiniała bo może mały mu dokucza a przecież on nie zrozumie że to dziecko i tak po prostu ma.
My mamy 3 pieski zwykłe kundelki co prawda mieszkają na polu w budach ale ja Ole uczyłam i zawsze powtarzam który jest zły bo może ugryźć i ona nigdy do niego nie podchodzi sama . A który dobry i może targać choć nie pozwalam na to i tłumacze tłumaczę że pieska boli jak go ciągnie za ucho, czy jak mu dokucza, że nie wolno podchodzić do pieska nigdy jak je bo on myśli że chcesz mu to zabrać i cie ugryzie , tak samo opowiadam co ma robić kiedy piesek by ją jakiś gonił . Ja kocham pieski i nie tylko i sama się od dziecka bawiłam z zwierzątkami , moje dzieci tez tak będą miały ale muszę je nauczyć że zwierze to nie pluszak i są pewne zasady jak do wszystkiego.
Acha stawiam :ico_tort: za 33 tydzien
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A potem czekam na tych teściów z nieukrywaną złością :ico_zly:
Oby szybko ta ich wizyta przeleciała.
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za rozpoczety 39 tydzień:):):)
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 28-08-2011, 12:33 ]
Kwiatunio wszystkiego naj z okazji imienin .
myslalam o uspieniu, ale nie wiem czy zdrowego psa uspia
No u nas w PL chyba nie uśpią zdrowego.Zresztą ja uważam że zwierze to nie zabawka i nie można tak traktować ale są rożni ludzie i opinie. Moj jeden tez jest bardzo agresywny czasem dla nas ale nie zabije go ani nie uśpię to nie w moim stylu. Chorował ostatnio to tata z nim jeździł do weta , no to zwierze ale też ma uczucia i przywiązałam się do niego.
Wkurza mnie czasem ze mam ochotę go utłuc ale czy my jesteśmy idealni ?

Aa Pati tobie również wszystkiego naj naj z okazji imienin. Cos długo ci się w tej głowie kreci .
A jadłaś cos prócz kawy ?

[ Dodano: 28-08-2011, 12:45 ]
1000 poszło się szczypać, jej jakbym miała tysiac dziś to bym wycieczke dla całej rodziny szukała
No też bym tyle nie wydała bo by mieć stać nie było. Ale dlatego też mimo że marzy mi się psiak rasowy to nie mam go bo szkoda mi kasy wydawać za rasowca. Na razie mamy 3 . 3 to przybłęda , błąkał się a ze ja jestem serca dobrego to nie mogłam gada zostawić. Dawałam jedzenie na polu obok i tak się nauczył i został. Był bardzo strachliwy nie podchodził do nikogo długo nawet do mnie , bał się i dotąd boi jak ktoś tupnie mocniej niekoniecznie na niego. Chyba był bity albo ktoś w niego rzucał kamieniami. W domu nikt go nie chciał poza mną i tatą bo tez mu go szkoda było , ale teraz wszyscy go kochają i jest najlepszy do dzieci .
za kopytka się wezmę:)
Ale bym zjadła ,mmmm pyszności szykujesz

U nas dziś barszczyk czerwony z buraczków swoich z ogrodu z uszkami. I ziemniaczki z udkami z warzywami .

My byliśmy na 7 w kościele . Potem śniadanko w domu i szybciutko na kawkę.
Potem inhalacje moje , mała drzemka bo jakiś baran zadzwonił przez pomyłkę i mnie obudził.
Zjadłam płatki kukurydziane z owsianymi , miodem malinami i mleczkiem , pyszne . A za 30 min powinien być obiadek.
Po południo u nas na wiosce są dożynki więc się przespacerujemy , może spotkamy kogoś znajomego pogadamy pośmiejemy i spędzimy fajnie wieczór.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 sie 2011, 13:03

Z psami jest różnie, zwłąszcza w dzisiejszych czasach z tymi rasowcami, to sa mutowane genetycznie tworzone rasy i wiadome że z miotu jeden zawsze bedzie walnięty niestety a kupując psa nie wiesz który akurat jest ten czubek, heh tak to określę chamsko. I niestety dla mnie dziś ważniejsze są moje dzieci jak pies, i jakby trzeba było to też bym oddała, uspić może nie chyba że okazało y się że jest agresywny bo jest chory psychicznie to co innego (bo i takie sa psy - moi znajomi niestety musieli uśpić dobermana bo była chora i rzucała się na nich na dzieci - wiec uśpili w PL to było, więc jak pies agresywny to można uspić). Do tego decydując sie na psa ludzie zapominają czasem, ze to nie jest zabawka i tylko prezent - moi znajomi właśnie jako prezent zrobili dzieciom a dziś pies duży, który potrzebuje masy ruchu, zabaw i przede wszystkim dyscypliny, siedzi w domu i tylko się na niego krzyczy - szkoda mi takiego zwierzęcia strasznie ale nie moja sprawa nie wtrącam się i dlatego ja nie kupię psa dzieciom tylko dlatego bo chcą, skoro nie ma komu nawet wyjśc z psem na spacer, a dookoła mamy mase terenów gdzie mógłby psiak się wybiegać. I wychowanie psa też jest trudną sprawą, dziś sie do tego bym nie nadawała niestety - mam moje małe zwierzaczki do wychowania hihihihihi

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

28 sie 2011, 13:20

Dziewczyny pomyślności z okazji imienin :ico_tort: :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 28-08-2011, 13:22 ]
Ja siedzę i się nudzę. W sumie to odpoczywam po wczorajszym :ico_oczko:
Mój P w pracy do 19 więc dopiero koło 18 będę jedzonko robić:)
Dziś ciasto francuskie z szyneczka i serem :D mmm uwielbiam to:D

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

28 sie 2011, 14:51

elibell, gratuluję kolejnego tygodnia, juz niewiele zostało, wiec i szybkiego rozwiązania życzę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: kwiatunio, Pati85, z okazji imienin zdrowka, szczęścia, pomyślności, wielu radosnych chwil, szybkiego i bezbolesnego rozwiazania Kachana dla Ciebie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mój M. zaraz pojedzie po tesciów :ico_zly: oczywiscie ze sknerostawa nie pojadą swoim autem bo szkoda paliwa.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

28 sie 2011, 15:30

i jakby trzeba było to też bym oddała
No ok rozumie oddać do schroniska lub komuś znajomemu ale nie uśpić zdrowego psa czy zabić, albo jeszcze lepiej jak robi masa ludzi że wywożą do lasu i puszczają albo przywiązują do drzewa.
Bardzo dużo piesków się błąka u nas szczególnie jak są wakacje, a nie jeden raz wdziałam jak niedaleko nas na głównej drodze obok lasu chodził piesek ładny i zadbany, często tez znajomi mówią że w lesie spotkali psiaka przywiązanego do drzewa.
I to jest właśnie głupota bo nie rozumiem takich ludzi kupują zwierzaczka sobie czy dzieciom bo wydaje się mały słodki kochany ale nie zdają sprawy że to jest obowiązek.Że trzeba karmić czyścić, jak chory to wyleczyć itp .Niestety to nie zabawka. Ale wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy .
Ja mam na polu pieski ale też jest to obowiązek bo trzeba dać 2 razy dziennie jeść, wodę w lecie zmieniać często bo zaraz się nagrzewa, jak są upały to wziąć psiaka do cienia , kąpać , sprzątać po nich tak że to nie jest tylko kochany miś .
mój M. zaraz pojedzie po tesciów :ico_zly: oczywiscie ze sknerostawa nie pojadą swoim autem bo szkoda paliwa.
Staraj się nie nakręcać niepotrzebnie . Nie są tego warci.
Dziś ciasto francuskie z szyneczka i serem :D mmm uwielbiam to:D
Kochana mogłabyś zrobić foto jak to wygląda ?
Albo może w necie jest odpowiednik tego co wygląda podobnie chociaż?

My po obiadku.Paznokcie poprawiłam. Rany jakie ja mam teraz w ciąży długie i piękne paznokcie.
Po 16 pewno się wybierzemy spacerkiem na te zabawę .

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

28 sie 2011, 17:35

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Znalazłam akurat z parówkami:)

[ Dodano: 28-08-2011, 17:37 ]
Ja akurat zawsze robię z szynką, serem i ogórkiem konserwowym. Mama moja lubi z parówką i serem. Babcia robiła np z tuńczykiem i jajkiem gotowanym. Powiem Ci co nie wsadzisz jest pyszne:)
Ja ciasto w biedronce kupuję już gotowe. Nie robię sama:)
15 min i masz przepyszne danie :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość